Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Колку сакате да сте сами?

+27
REGINA
folder
kirce
malina
mitan
МаКсач
Bleak
The Breaking Dawn
Ludi Milojko
pankerishte
Punk
fairy
Odyssey
sokol
Alexandra
T&T
A GiRL
grgrgr
Џајко
Master
корун
Лана
nance
Marej
Болиглава
Mary Jane
kojgode
31 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Колку сакате да сте сами?

Пишување by kojgode Вто Јан 13, 2009 10:39 pm

Човекот по својата природа е социјално суштество, навикнат е да живее
во друштво и да има други луѓе покрај себе. А сепак, секој од нас има
потреба некогаш да остане сам, да се соочи со себе, да се погледне во
огледало и да размисли. Кај некои, оваа потреба дури преминува и во
трајна - најдобро се слагаат единствено со себе и дури им пречи
присуство на други луѓе.

Кој тип на луѓе сте вие? Дали ви треба, или ви пречи присуство на други?

Јас, на пример, најмногу чувствувам потреба од пријатели - кога ми се
случува нешто убаво, тогаш имам потреба да го поделам тоа со други.
Кога ми е неубаво - во состојба сум да самувам до бескрај, и тогаш ми
пречат луѓе, колку и да се добронамерни.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 12:23 am

Не може да опстоиме сами на светот, тоа е факт, ама има периоди кога не фаќа некоја блага депресија и тогаш делуваме многу изморено и сакаме да сме сами. Мене ми е најубаво во големо друштво, времето е најисполнето и затоа најбрзо поминува. Ме нервира кога нема да сум расположена, а тогаш сите упорно ќе ми се закачат со милион прашања и понуди само за да ме расположат, па им велам да ме остават на раат тие моменти, затоа што би можела да речам нешто поради кое ќе се каам после. Фала му на Бога што тие моменти се ретки.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Болиглава Сре Јан 14, 2009 2:12 am

Баш спротивно од kojgode. Мене ми пречат галами кога ми е најубаво, а сакам потпора во бед периоди од животот.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Marej Сре Јан 14, 2009 3:59 am

Ако ми се десит нешо убо ако сум сама не е то то, просто кажано, и одма се јавувам на некого да споделам. И на месинџер, ако сум влезена „во шема“, ако сум расположена сакам то да го споделам, (иако понекоаш сум и досадна), ама едноставно чувствувам потреба да сум меѓу луѓе, дали виртуелно или реално.
Ама то не значит дека нејќам да сум понекогаш сама, обожавам да сум сама ама во моменти ко ќе ми одговарат то Smile Нејќам да ме фаќет бедови Smile)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by nance Сре Јан 14, 2009 2:29 pm

Зависит од ситуацијата во која се наоѓам , ако сум дома сакам да сум сам односно да ме остает на раат да си кулирам и да си го поминам времево како јас најубо шо си знам и ако ме прекинит некој во мојата "медитација" во тој момент сум способен страшни работи да му напрам на тој чоек а во останатиот дел од зивотот сакам да ја имам угодноста на друштвото.поздрав
nance
nance
Херој на форумов

Age : 33
Број на мислења : 143
Хоби(работа) : drapanje jajca
Забавен? : nda

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Лана Сре Јан 14, 2009 3:27 pm

Сакам да сум сама само ко ке си гугуткам со некого на мсн, за никој да не читат шо пишам. И во ВЦ сакам сама да сум...
Сите останати моменти од животов, среќни или несреќни, сакам и пожелно е да ги споделам. И ко ќе спијам не морат да сум сама, ама тој шо е до мене да не бамборит.
Лана
Лана
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 20
Хоби(работа) : Ем хоби, ем работа...
Забавен? : Нормално

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by корун Сре Јан 14, 2009 3:32 pm

Јас го подржувам мојот драг колега Којгоде, убо ми е да сум сам ко ке сум нервозен, а ко ке сум сречен сакам да сум со било кој I love you
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Master Чет Јан 15, 2009 12:09 am

kojgode напиша:Човекот по својата природа е социјално суштество, навикнат е да живее
во друштво и да има други луѓе покрај себе.

Епа тогаш јас не спаѓам во класата човек.
Ептен ретко имам потреба да бидам со луѓе.....а постојано сум со луѓе.....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Џајко Чет Јан 15, 2009 12:11 am

Мареј напиша:Нејќам да ме фаќет бедови Smile)

хааааахахаха :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:26 pm

kojgode напиша:Човекот по својата природа е социјално суштество, навикнат е да живее
во друштво и да има други луѓе покрај себе. А сепак, секој од нас има
потреба некогаш да остане сам, да се соочи со себе, да се погледне во
огледало и да размисли. Кај некои, оваа потреба дури преминува и во
трајна - најдобро се слагаат единствено со себе и дури им пречи
присуство на други луѓе.

Кој тип на луѓе сте вие? Дали ви треба, или ви пречи присуство на други?

Јас, на пример, најмногу чувствувам потреба од пријатели - кога ми се
случува нешто убаво, тогаш имам потреба да го поделам тоа со други.
Кога ми е неубаво - во состојба сум да самувам до бескрај, и тогаш ми
пречат луѓе, колку и да се добронамерни.
Те молам објасни ми зс олку многу филозофираш? Very Happy

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Болиглава Чет Јан 15, 2009 2:49 pm

grgrgr напиша:Те молам објасни ми зс олку многу филозофираш? Very Happy
Излеа зш копи/пејст од ******* е.


Последната промена е направена од kojgode на Чет Јан 15, 2009 7:31 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : користење на ирелевантни поими)
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by A GiRL Чет Јан 15, 2009 4:17 pm

Najubo mi e kojke sum opkruzena so ljudi i osven kojke me fatit ishtaF da sum sama doma t.e sakam da si odmoram ili da si gleam nekoe film4e na raT,nejku da su ALONE Sad Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by T&T Чет Јан 15, 2009 8:15 pm

Interesno e so po psihologija ucevme deka samotijata e najgoema dusevna kazna za covek, a iznenaduvacki e nekogas kolku samo mozit da izlecit od dusevno rastrojstvo.
Jas imam potreba od samotija, najubo si pominvam sama so sebe (hehe), ama imam i potreba od prisustvo na lugje
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Болиглава Чет Јан 15, 2009 10:13 pm

Да дополнам, дека неодоливо сакам да сум сам кога мастурбирам.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by корун Пет Јан 16, 2009 3:56 am

Јас неодоливо барам партнерка во тие моменти.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Alexandra Саб Јан 17, 2009 4:17 am

Ко ќе ми е неубо сакам да сум сама и нејќам никој да ме барат,а ако сакам некој совет или едноставно да прам со некој муабет јас сама ке го побарам....а иначе ко ќе ми се дешават нешо убо во тие моменти сакам да сум со сите шо ги сакам.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by sokol Саб Јан 17, 2009 3:27 pm

јас не сакам да сум сам немам со да прам тогаш
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Odyssey Саб Јан 17, 2009 9:46 pm

Сат време минимум во денот го тепам сам, си пуштам музика и уживам. Иначе сум нафуран и нервозен. То ме опуштат.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by fairy Нед Јан 18, 2009 1:56 pm

јас најчесто сакам да сум во друштво, меѓу луѓе, ама многу ретко се дешават да сакам да сум сама, и то се моменти на нервоза, зато шо не сакам да се истурам на некој шо не е крив Smile
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Punk Нед Јан 25, 2009 1:38 pm

Ко ќе слушам музика или ко ќе свирам сакам тишина за да се концентрирам на музикава и најмногу мразам ко ќе слушам некоја песна некој да ми брчит на гла. иначе и ко ќе сум среќна и тажна сакам да сум меѓу луѓе
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by pankerishte Нед Јан 25, 2009 2:53 pm

Кога учам,кога е колоквиумска,кога полагам испит,кога свирам,кога слушам музика.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Ludi Milojko Вто Јан 27, 2009 1:13 pm

nance напиша:Зависит од ситуацијата во која се наоѓам , ако сум дома сакам да сум сам односно да ме остает на раат да си кулирам и да си го поминам времево како јас најубо шо си знам и ако ме прекинит некој во мојата "медитација" во тој момент сум способен страшни работи да му напрам на тој чоек а во останатиот дел од зивотот сакам да ја имам угодноста на друштвото.поздрав
Нанче ак сакате да бидит сам ке те избркат верувајте Koska и folder прашајте ги
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 1:51 pm

почесто сакам да сум опкружена со луѓе ама луѓе шо ми годет...а искрено ретки се тие луѓе шо ми одговарет на личноста...Wink некојпат сакам да сум сама најчесто ко ќе иам проблеми нејќам никој да ми висит на гла и да пробат да помогнит...е тоаш сакам да сум сама....ама некојпат ме факет депресии...Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Bleak Чет Фед 05, 2009 12:16 am

Ко ќе сум нервозен жели само да свирам да се исклучим и то је све... и да си свирам седам дома некогаш и скитам сам само да се испразнам од нервозата а ко ке сум хепи секој е добредојден да ми прајт друштво Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by МаКсач Чет Фед 05, 2009 12:51 am

Се дружам за дружење ама сакам сам да сум.
МаКсач
МаКсач
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 82

Вратете се на почетокот Go down

Колку сакате да сте сами? Empty Re: Колку сакате да сте сами?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот