Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да сте милиjардери што прво би направиле?

+31
Obibos
PhiLL * E
STIFLER
pankerishte
hollow
tHeJunKy
Lastojca
nice
Punk
REGINA
Master
Џајко
noviot
KikS
mitan
Odyssey
комшивка
The Breaking Dawn
T&T
fairy
мирАл
dzole
karov
Ludi Milojko
Jordison
Болиглава
Mary Jane
Alexandra
корун
kojgode
sokol
35 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by sokol Пет Јан 23, 2009 2:19 pm

јас ке му помагам на грдите
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 2:22 pm

леле толку многу сакам да напишам нешо, ама сите ќе ми се наљутет, не е фер Crying or Very sad
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Џајко Пет Јан 23, 2009 2:23 pm

Master напиша:леле толку многу сакам да напишам нешо, ама сите ќе ми се наљутет, не е фер Crying or Very sad
сеа демек да ти речиме напиши напиши???
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by REGINA Пет Јан 23, 2009 2:24 pm

sokol напиша:јас ке му помагам на грдите

ооо, епа ќе имаш многу работа ... зш би го праел то? немат некоја цел... или имат?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Master Пет Јан 23, 2009 2:27 pm

Џајко напиша:
Master напиша:леле толку многу сакам да напишам нешо, ама сите ќе ми се наљутет, не е фер Crying or Very sad
сеа демек да ти речиме напиши напиши???

неможам, му ветив на админов дека немат
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Punk Пет Јан 23, 2009 11:47 pm

ако се многу милијарди тогаш ќе задржам една другите ќе ги дам африка онаму. со таја една ќе си купам стан во париз, кола и ќе си живеам таму.
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 8:58 pm

Прво би патувала низ светов , би купила се шо сакам и би инвестирала во нешо и секако би си го зголемувала богатството а за др ке видиме , прво да ги имам

nice
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 10:54 pm

ќе купам куќа во виена и то во центар.. на шетање и на мн други работи
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 10:55 pm

Ќе гу купам судиине да судет поарно во корист на Македонија.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by tHeJunKy Сре Јан 28, 2009 9:00 pm

би ги купил гитарите од најдобрите и најпознатите гитаристи, неколку огромни лампаши(појачала) и секакви ефекти, педали, процесори...би изнакупил секаква фотографска опрема.
и вас ќе ве частев пијачка.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 111
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by hollow Сре Јан 28, 2009 9:18 pm

Ќе си купам некое островче и ќе си изградам огромна куќа на него и ќе си уживам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:17 pm

капитализам.ке си купам некој остров и бизниси ке прштет...ахха...се шалам.
Донации за африканските републики обавезно пошто стварно е нехумано што се дешава таму.
И ке ги вдомам сите мачки и кучиња скитници,и ке си напрам зоолошка градина по дома.
И ке ги вдомам сите деца без родители за да имаат животните со кого да играат. Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by REGINA Пет Мар 06, 2009 11:32 pm

ќе ги дам во нешо добротворни цели.
шо ќе има прам на сите пари? и онака за глупости ќе бидат потрошени, пр. шопинг ак се кај мене. вака бар ак ги дам некој ќе имат да јајт.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by STIFLER Саб Мар 07, 2009 4:23 am

Ам јас вејке сум миљонер Shocked Very Happy Smile Sad Surprised Mad pirat No What a Face Idea Like a Star @ heaven Suspect I love you clown cyclops silent alien rabbit bounce cheers Basketball cherry farao rendeer santa
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 31
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by PhiLL * E Саб Мар 07, 2009 4:30 am

bi kupil resani !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Obibos Саб Мар 07, 2009 10:59 am

Би ја купил гимназијана и таму ке живеам
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by malina Саб Мар 07, 2009 1:19 pm

ЌЕ СИ ГО КУПАМ ХВАР И ЌЕ ОДАМ ДА ЖИВЕАМ ТАМУ
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Рокси Саб Мар 07, 2009 1:23 pm

Би си купила Харли Дејвидсон и замокот на грофот Дракула Very Happy

А другите ќе ги вложам во бизнис, а парите од бизнисот да одат во хуманитарни организации пошо јас ќе иам веќе пари за два животи
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 9:16 pm

Нема да брзам и ке се трудам рационално да ги потрошам парите. Ке давам пари за хуманитарни цели и би вложил во Македонија.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 15, 2009 11:19 pm

ке ја купам најголемата продавница за чоколади и бомбончиња-една од работите
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Bleak Нед Мар 15, 2009 11:31 pm

Ќе најмам армија да ја срамнет грција... после ќе вложам све шо е можно да се подобрит во Македонија и ќе донирам пари насекаде низ светоф за да се најадени и среќни љуѓето зш мојата среќа не можам да ја купам со пари... ја поседуват некој... друго гитара Пол Рид Смит Блек Лејбл и лампаш Маршал 200 - 300 W, лап топ, и Миниморис и сосема доволно е то... и да на мама тато сестрана и баба би им купил шо ќе посакет зш досеа многу напрајле за мене... за мене се доста горенаведените работи...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? - Page 2 Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот