Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да сте милиjардери што прво би направиле?

+31
Obibos
PhiLL * E
STIFLER
pankerishte
hollow
tHeJunKy
Lastojca
nice
Punk
REGINA
Master
Џајко
noviot
KikS
mitan
Odyssey
комшивка
The Breaking Dawn
T&T
fairy
мирАл
dzole
karov
Ludi Milojko
Jordison
Болиглава
Mary Jane
Alexandra
корун
kojgode
sokol
35 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 4:23 am

Да имате премногу пари сто би направиле дали би живееле богат и забавен живот со авантури и слично,што би придонесле...
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 4:25 am

Јас би отворил фондација за добротворни цели и половина од парите што ќе ги добијам во една година би ги донирал а со другите би правел уште поголеми бизниси.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:33 am

Инвестирал во образование и здравство, и би куропецал по цел ден. Дел ке одет и во добротворно, ама сметам дека здравство и образование појке би имало влијание и на стандардот и на тие што им требит помош.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Alexandra Пон Јан 12, 2009 5:49 am

Би ошла во Африка и би им помогнала на гладнине луѓе и можда би посвоила некое дете....ќе размислам.

А добро и успат би имала некој авантура и забави и оваона.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 1:19 pm

Јас би инвестирала еден дел од парите во ИТ бизниси, со другиот дел од парите би го пропатувала светот, а после со приходот од инвестициите би помогнала за развој на Македонија (инфраструктура, урбанизам, култура, труд и социјална политика, земјоделство), ако остане нешто кусур, ќе помогнам и за посиромашниот дел на светот.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Болиглава Пон Јан 12, 2009 2:19 pm

Све Мајки Терези.
Јас би одвоил мал дел во добротворни фондации, би купил остров, би изградил куќа на островот да падниш на газ и би го ладел останатото време.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 3:36 pm

Begam stranstvo i nov zivot tamu
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 12, 2009 4:04 pm

Jas da imam tolku pari bi ja kupil MAKEDONIJA sunny sunny sunny
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:05 pm

И шо ке прајш со Македонија? sunny
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 6:24 pm

Ludi Milojko напиша:Jas da imam tolku pari bi ja kupil MAKEDONIJA sunny sunny sunny

Пропадната инвестиција...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 10:14 pm

Mary Jane напиша:
Ludi Milojko напиша:Jas da imam tolku pari bi ja kupil MAKEDONIJA sunny sunny sunny

Пропадната инвестиција...
Не е пропадната. Тошо е познат по своите бизнисменски вештини тој одново ќе ја воздигне Македонија. Ќе го имат во историските учебници Тошо Македоснки, само и него да не ни го земет грциве е опасно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by karov Вто Јан 13, 2009 1:15 am

ДА имам толку пари би ја купил егејска македонија за да ја вратам во СЕГАШНА МАКЕДОНИЈА за да е уште поголема Smile
karov
karov
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 60

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 13, 2009 1:26 am

kojgode напиша:
Mary Jane напиша:

Пропадната инвестиција...
Не е пропадната. Тошо е познат по своите бизнисменски вештини тој одново ќе ја воздигне Македонија. Ќе го имат во историските учебници Тошо Македоснки, само и него да не ни го земет грциве е опасно.

Ние ќе му дајме пари да остани на наша странаWink
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by dzole Пет Јан 16, 2009 2:16 pm

Да ке се најт уште еден милијардер со амбиции на Тошо и тој че дај пари за да не остани иначе „вие“ ... каде.. Neutral
dzole
dzole
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 59
Забавен? : uff

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by мирАл Пет Јан 16, 2009 8:58 pm

ќе ги уплатам сингл ха ха What a Face
Се зезам! Ќе купам едрилица фул опрема , палата крај море и Адријана Лима хихи
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by fairy Нед Јан 18, 2009 1:59 pm

ке заминам во странство, ке си купам огромна куќа, и не се враќам веќе овде...Smile ќе уживам!
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 4:52 pm

Јас прво ке си купев куќа или стан и би го уредила во мој стил ориентален, чуден..
Би патувала по цел свет и од секоја држава би купувала по нешто препознатливо. Би запознавала луѓе,вкусови, обичаи...
Би купувала многу подароци за луѓето шо ги сакам, и би отворила бизнис.Дел од парите за добротворни акции, а останатите во банка за црните денови.
Ех шубо си се исфилмав..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 18, 2009 10:30 pm

само би патувалааааааа Wink:D
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 11:08 pm

шопинг, патувања и луди журки... скромно Smile
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 12:55 am

мирАл напиша:ќе ги уплатам сингл ха ха What a Face
Се зезам! Ќе купам едрилица фул опрема , палата крај море и Адријана Лима хихи

И јас ја сакам Лима, така да ќе се караме.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by mitan Пон Јан 19, 2009 12:58 am

Odyssey една желбичка ке ми исполниш???ак си милијардер???мислам знаш шо:D:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 1:06 am

mitan напиша:Odyssey една желбичка ке ми исполниш???ак си милијардер???мислам знаш шо:D:D:D

Мислиш на онаја лепотицана?? Или нешто друго, пошо моментално умов ми е ко Primitive Sience - Кирил Џајковски
За то кулдаун, полека нека ..... прво, знајш шо.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by KikS Пет Јан 23, 2009 12:29 am

Prvo bi ja otkupila gimnazijana.. A ponataka ne mi tekvit so...
KikS
KikS
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 12
Хоби(работа) : Obozavam da crtam
Забавен? : Sekako..

http://voodoo-zu.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by noviot Пет Јан 23, 2009 12:35 am

ке го купам езерово и само тие шо имет сиДа ке может да се капет
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Џајко Пет Јан 23, 2009 2:18 pm

noviot напиша:ке го купам езерово и само тие шо имет сиДа ке может да се капет
хахахахаа
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Да сте милиjардери што прво би направиле? Empty Re: Да сте милиjардери што прво би направиле?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот