Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Поопшто за Пикасо и неговите женски.

5 posters

Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јун 23, 2009 4:27 pm

Освен сликањето шо му била константна страст на горенаведениот Пикасо, фала Богу таа страст ја одржувал со постојани афери. Со жени нормално. Се надевам.Освен огромната љубов шо ја негувал кон сликарството, негувал и нешто друго шо многу ги привлеквело жените. надарен бил чоекот. Со смисла за уметност нормално. Cool мажиште бре.
машала на 3 жени успеал 4 деца да им напрајт.
шо мислите вие за цуците од пикасо?
да можевте да се вратите во времево, би прифатиле да сте негова цуца или цуцан шо било мада и би ве коштало некое дете? ма шо е едно дете, тој 4 ги напрајл.

ако некој го интересират Пикасовиот љубовен живот со имиња и факти, слободно посетете ја википедија многу ќе ме фатит пишење.
фала шо ме поштедвите.

П.С.Не ме карајте, Којгоде е крив.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Re: Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by kojgode Вто Јун 23, 2009 4:31 pm

Поопшто за Пикасо и неговите женски. 579px-Chicks-from-avignon
Вакви девојки цртал Пикасо. Се надевам дека неговите не биле олку грди.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Re: Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јун 23, 2009 4:35 pm

мене баш ми се симпатични.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Re: Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by корун Вто Јун 23, 2009 4:36 pm

Неговото животно мото му било: „Ко не јеве свашта, не јебе ништа“
(се надевам дек беше вака некако)
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Re: Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by *UnIqUe* Вто Јун 30, 2009 3:58 pm

Имам гледано еден филм демек за животот на Пикасо и стварно нз по шо трчале жениве... не беше претставен ни ко романтичен ни ко заводник ни ко нешо шо бар мене лично би ме привлекло...
А жениве и мене баш ми се симпатични Smile ептен се фенси Very Happy Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Re: Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by Marej Вто Јун 30, 2009 5:55 pm

kojgode напиша:Поопшто за Пикасо и неговите женски. 579px-Chicks-from-avignon
Вакви девојки цртал Пикасо. Се надевам дека неговите не биле олку грди.
Ova najlevo e shemale.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Поопшто за Пикасо и неговите женски. Empty Re: Поопшто за Пикасо и неговите женски.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот