Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Враќање на стариот партнер?

+12
Џими
fairy
Ivana
комшивка
корун
kojgode
Lastojca
METALBOY
RoTkViCa
REGINA
Рокси
Болиглава
16 posters

Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Враќање на стариот партнер?

Пишување by Болиглава Чет Апр 16, 2009 2:32 pm

Раскинувате со партнерот пред извесно време, или па тој со вас, како и да е. Тукушто се сретнувате повторно. Сте се сретнале случајно на улица и многу убаво сте си направиле муабет. Сега ништо не ви е јасно: раскинувањето и не беше така убаво, а сега кога го видовте, чувствувате познати така кажани пеперутки во стомакот. После кој знае колку време, приметивте колку е згоден, шармантен, духовит, исто како што уживавте кога го сретнавте.

Би се вратиле ли на старите моменти и убави спомени или би продолжиле понатаму?
Пожелно би било малце појќе да објасните.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Рокси Чет Апр 16, 2009 2:40 pm

Епаа, порано велев дека НИКОГАШ не би се смирила со бивш, али сега се исподешаваја работи шо ми го сменаа мислењето... незнам како би изреагирала, зависи од околностите под кои сме раскинале, како сме раскинале, кој раскинал, колку ми значел и колку сум му значела. Едноставно, никогаш неможе човек да биде сигурен за такви работи, затоа најдобро е да остави спонтано да ги остави да течат работите.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by REGINA Чет Апр 16, 2009 3:11 pm

како беше една реченица...
не ги отворај страниците на нашата книга, затоа што веќе знаеш како завршува крајот.
со бившиве е све репризаааааа.
најмалку требит да коментирам на ова тема Razz пошо секогаш по раскинвењето се прат пошармантни, попаметни бла бла и кај мојш да му одолејш? па пак стара прича, па ова она, и пак на крај ќе раскиниш заради истата причина од минатиот пат. глупости, све шо е поврзано со бивши се глупости.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 3:36 pm

Рокси напиша:... незнам како би изреагирала, зависи од околностите под кои сме раскинале, како сме раскинале, кој раскинал, колку ми значел и колку сум му значела.


за ова се сложувам....ама сепак се сложвам и со другово од реџина дека се ќе е реприза....не знам до сега не ми се случило...и се надевам дека нема да се случи ама за оваа работа не велам никогаш Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by METALBOY Чет Апр 16, 2009 3:57 pm

ако зборвиме за последнава, во никој случај (анимал!)

опшчо земено мислам дека зависит од начинот ....се пофторвам, ево Рокси имат напишано.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Болиглава Чет Апр 16, 2009 4:50 pm

RoTkViCa напиша:ама сепак се сложвам и со другово од реџина дека се ќе е реприза....не знам до сега не ми се случило...и се надевам дека нема да се случи ама за оваа работа не велам никогаш Very Happy
Епа ако не ти се случило од кај си сигурна дека е реприза? Малце не ми си логична.Smile
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by RoTkViCa Чет Апр 16, 2009 5:52 pm

Болиглава напиша:
RoTkViCa напиша:ама сепак се сложвам и со другово од реџина дека се ќе е реприза....не знам до сега не ми се случило...и се надевам дека нема да се случи ама за оваа работа не велам никогаш Very Happy
Епа ако не ти се случило од кај си сигурна дека е реприза? Малце не ми си логична.Smile


хаха...епа претпоставувам....од шо ги гледам другиве околу мене...после пак се карет за истото и пак се вртет во круг....зато Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Lastojca Чет Апр 16, 2009 9:02 pm

зависит од околностите под кои сме раскинале..иначе искрено во моментов мислам дека враќање на стариот парте(нормално после подолго време поминато) е непотребно и мн неубо....
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by kojgode Чет Апр 16, 2009 9:04 pm

Ак ја сакам многу би се вратил. Ако не тешко, многу тешко.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by корун Чет Апр 16, 2009 9:14 pm

Ак сум и раскинал јас и нешо испаднит а и јас сум заинтересиран - да. Ак ми раскинала та и да ја мољам немат шанси, не сум никоаш до толку очаен...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by комшивка Чет Апр 16, 2009 10:41 pm

не сум за. ако сме раскинале, значит нешто не одело ко шо требит, па од каде дека сега би тргнало убо? оставам појќе време да поминит, па ако стварно не можам без него или многу ми значит или слично, би му се вратила. инаку... не. зависит сега од ситуацијата, никогаш не вели никогаш...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Ivana Чет Апр 23, 2009 11:56 am

REGINA напиша:како беше една реченица...
не ги отворај страниците на нашата книга, затоа што веќе знаеш како завршува крајот.
со бившиве е све репризаааааа.
најмалку требит да коментирам на ова тема Razz пошо секогаш по раскинвењето се прат пошармантни, попаметни бла бла и кај мојш да му одолејш? па пак стара прича, па ова она, и пак на крај ќе раскиниш заради истата причина од минатиот пат. глупости, све шо е поврзано со бивши се глупости.
од лично искуство...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 5:55 pm

kojgode напиша:Ак ја сакам многу би се вратил. Ако не тешко, многу тешко.

и јас нешто слично Very Happy ама за машко се работит Razz
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Болиглава Чет Апр 23, 2009 8:03 pm

Фала шо ни напомена, мислевме лезбејка си.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by fairy Чет Апр 23, 2009 8:14 pm

Болиглава напиша:Фала шо ни напомена, мислевме лезбејка си.
е така, сега ќе знајте Wink Very Happy Very Happy
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Џими Пет Апр 24, 2009 1:55 pm

И се изначитав и шо кур? Демек ако се навратите на стариот партнер ке е ко да читате иста книга а? Таа фраза е многу клише.
Замисли, читам една книга и секогаш колку и да ја читам наново и наново дознавам некои работи плус.
А крајот не мора да се знае ако ја читаш пак, крајот можеш да го доживееш на поразличен начин. Јебига, све имат крај, дури и ЛОТР имат крај, ама е исчитана 30 пати.

И шо демек, нема да се вратите на стариот партнер ако многу го сакате? Е тогаш таја или тој мојт да ве манипулират како сакат, каков и да е ако го сакате ќе му се вратите некогаш пак, со надеж дека нешто ќе биде сменето.
Е сега, од една страна, ако е сменето ќе има различно доживеан крај, ако не никому ништо, не е крај на светот.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by REGINA Пет Апр 24, 2009 3:40 pm

Џими напиша:Демек ако се навратите на стариот партнер ке е ко да читате иста книга а? Таа фраза е многу клише.
Замисли, читам една книга и секогаш колку и да ја читам наново и наново дознавам некои работи плус.
А крајот не мора да се знае ако ја читаш пак, крајот можеш да го доживееш на поразличен начин.
Џими ај да не ти го кршам филмов... ама да те прашам... си прочитал една иста книга неколку пати, и секогаш истата книга имала различен крај??? хмм, ова нешо нов жанр книги, м?

ак сакаш и на било кој начин доживувај го крајот секогаш, ама еднаш ак ја имаш читано книгата, крајот е крај. ист ко шо си го прочитал минатиот пат.
вистина да... клише е фразава. ама и сеуште е точна.

пошо ти мојш да си дознаваш некои нови работи со секое смирвење наново, нови детали ова она, ама пак најчесто на крајот ќе се сопните на истата работа поради која сте завршиле претходно... само шо можда та работа ќе е искажана со други зборој.

реков најчесто, не реков секогаш.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Gallowsraven Пет Апр 24, 2009 4:15 pm

Зависит од случајот, зависит од различни работи... Не морат да значит дека ако се продолжит повторно врската дека ќе се сопнет на истата работа, ак е таја работа толку иритирачка или не знам шо, и ак е чоек сигурен дек партнерот ќе продолжит да ја прајт немат потреба да се смирвит со него... Ак се двајцата желни за подобрвење на врската, ќе се попрает и ќе пробет да не ги прает срањата шо ги праеле... Ама пак ак е се ко подмачкано ќе им се скурчит еден од друг... Ко ќе видиш се е до луѓето...
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Џими Пет Апр 24, 2009 9:06 pm

REGINA напиша:
Џими напиша:Демек ако се навратите на стариот партнер ке е ко да читате иста книга а? Таа фраза е многу клише.
Замисли, читам една книга и секогаш колку и да ја читам наново и наново дознавам некои работи плус.
А крајот не мора да се знае ако ја читаш пак, крајот можеш да го доживееш на поразличен начин.
Џими ај да не ти го кршам филмов... ама да те прашам... си прочитал една иста книга неколку пати, и секогаш истата книга имала различен крај??? хмм, ова нешо нов жанр книги, м?

ак сакаш и на било кој начин доживувај го крајот секогаш, ама еднаш ак ја имаш читано книгата, крајот е крај. ист ко шо си го прочитал минатиот пат.
вистина да... клише е фразава. ама и сеуште е точна.

пошо ти мојш да си дознаваш некои нови работи со секое смирвење наново, нови детали ова она, ама пак најчесто на крајот ќе се сопните на истата работа поради која сте завршиле претходно... само шо можда та работа ќе е искажана со други зборој.

реков најчесто, не реков секогаш.
Не ми кршиш филм, напротив. Сум прочитал една иста книга неколку пати, и знајш шо? Секогаш имала различен крај.
Ако некогаш имам можност ќе ти кажам кои се тие книги од еден автор.
Она што сакам да ти кажам е дека, некои книги немаат крај... Ако некогаш имаме можност, ќе ти ги кажам и ќе ти го кажам авторот на делата.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Angelic Саб Апр 25, 2009 9:07 pm

Зависит од тоа што сме проживеале.
Иначе би - ако вредит.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by REGINA Пон Апр 27, 2009 12:40 am

уште сметам дека враќањето на стариот партнер е глупост. барем после то шо пак се "изгорев" на истото пред скоро време. хах појќе не. Razz
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by *UnIqUe* Нед Мај 10, 2009 11:06 pm

Би се вратила ак го сакам некој... не гледам тука никаква пречка...
се прает грешки . Ама ак тој ми имат раскинато и јас да го мољам немат шанси...ептен е понижувачки... а обратно да..ама зависит за кого се работит.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Mule Пон Мај 11, 2009 9:20 pm

fairy напиша:
kojgode напиша:Ак ја сакам многу би се вратил. Ако не тешко, многу тешко.

и јас нешто слично Very Happy ама за машко се работит Razz

Да! Very Happy Се радвам! bounce bounce bounce
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Враќање на стариот партнер? Empty Re: Враќање на стариот партнер?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот