Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

+4
KaTeRiNcE
Odyssey
Marej
noviot
8 posters

Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by noviot Сре Апр 15, 2009 9:32 pm

SLENG & DJ Prema(Beograd) petok 17.04.2009 @ Discoteque Park

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK 53085963
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by Marej Сре Апр 15, 2009 9:40 pm

Можно е да наминиме.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by Odyssey Сре Апр 15, 2009 10:58 pm

Само овај диџејов да не е некој од Гранд ?
А Сленг - Респекат
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by KaTeRiNcE Сре Апр 15, 2009 11:01 pm

Од на твистерс на сленг префрливте? Smile хуху
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by noviot Пет Апр 17, 2009 12:29 am

Не бе не е од гранд ДЈ-ов , hip-hop и r&b пуштат , јак е мн ...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 17, 2009 2:04 am

мене вакви работи не ми се свиѓет :S:S
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by Jordison Саб Апр 18, 2009 1:11 pm

Smetija
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by Џајко Саб Апр 18, 2009 3:00 pm

диџејон ме нарана ептен, мада напрај 2 кардинални грешки :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by noviot Саб Апр 18, 2009 8:25 pm

прејако беше , диџејон салата напрај алал му вера
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by Angelic Саб Ное 14, 2009 10:23 pm

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Key460
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK Empty Re: SLENG PETOK 17.04.2009 @ PARK

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот