Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Beach Park Festival во Охрид

+4
Marej
Болиглава
Џајко
Jordison
8 posters

Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Jordison Чет Jул 16, 2009 9:32 pm

На 23. јули
(следниот четврток), на плажата Парк во Охрид ќе се случи целоноќна
фестивалска забава. На Бич Парк Фестивалот (Beach Park Festival), на
две сцени, рок и техно, ќе ги чуете Ај Кју (Eye Cue), Паркети,
Суперхикс
, за потоа бината да ја превземат Ле Фанк (Le Fonque) и Ицко
од Антенна 5, ДиЏеј Метју Хог (DJ Mathew Hoag), а ноќта ќе заврши со
единствениот УМЕК.

Журката ќе започне во 22 часот, а ќе трае до
6 часот изутрина. За оваа прилика е обезбеден специјален звучен и
светлосен систем кои целосно ќе ги задоволат потребите на подиумот со
капацитет од 8.000 луѓе.
Комбинацијата од повеќе музички стилови ветува заситување на апетитите
на сечиј вкус. Организатор на забавата е дискотеката Парк во соработка
со Октопуси промотерската агенција.

Билетите во предпродажба
можат да се набават во Ликвид, Мецофорте, Објектиф и Бич Парк во Охрид
по цена од 250 денари, а на самата врата истите ќе чинат 350 денари...
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Џајко Чет Jул 16, 2009 10:07 pm

Јас ќе го посетам овој настан.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Болиглава Пет Jул 17, 2009 1:31 am

И јас исто така.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Jordison Пет Jул 17, 2009 12:35 pm

ногу јако ке е ова
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Marej Пет Jул 17, 2009 6:42 pm

Kje se ode!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Punk Пет Jул 17, 2009 7:03 pm

ак се имат пари
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Џајко Пон Jул 20, 2009 7:40 pm

Koj e UMEK бе?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Marej Пон Jул 20, 2009 8:18 pm

nekoj dj od slovenija
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Џајко Пон Jул 20, 2009 9:34 pm

Многу манучки звучит
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by folder Сре Jул 22, 2009 9:49 am

Ti tekvit ona pesnana jakoto so go cekavme kj pure doma mu ednas na vremeto? Epa toj e Umek... Neznam ne mozam da definiram so muzika techno/progressive/minimal teski zvuci
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Болиглава Сре Jул 22, 2009 6:33 pm

folder напиша:Ti tekvit ona pesnana jakoto so go cekavme kj pure doma mu ednas na vremeto? Epa toj e Umek... Neznam ne mozam da definiram so muzika techno/progressive/minimal teski zvuci
Не беше Џaјо тоаш мислам, не знајт за та шега.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Џајко Сре Jул 22, 2009 7:37 pm

Не сум биден сигурно иако незнам како сум пропуштил да одам кај пуре дома ххахаха
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Болиглава Пет Jул 24, 2009 2:45 pm

Eye Cue ги фатив при крај и не можам да коментирам многу, Паркети беа
добри ко обично, со истите глупи шегички од Саше, ама Суперхикс батки
беа Ебење!!! Со големо Е! Отпрвин свиреа не толку познати песни, ама
после ги заредија Оптимиска, Ace of spades, Раде и Глупави Песни за
скроз да се остам таму во прв ред кај шо бев. Ме фрустрираја малце
некојси напалени дечишта шо на секоја втора минута се шуткаја, ама мање
битно, ептен јак настап имаја ѕверојве за да се изнервирам ради таква
работа.Beach Park Festival во Охрид Icon_smile
Слаткари, да ви кажам право ич не ме интересират како било на антички. Сунчајте се.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Ane Пет Jул 24, 2009 3:18 pm

Болиглава напиша:Eye Cue ги фатив при крај и не можам да коментирам многу, Паркети беа
добри ко обично, со истите глупи шегички од Саше, ама Суперхикс батки
беа Ебење!!! Со големо Е! Отпрвин свиреа не толку познати песни, ама
после ги заредија Оптимиска, Ace of spades, Раде и Глупави Песни за
скроз да се остам таму во прв ред кај шо бев. Ме фрустрираја малце
некојси напалени дечишта шо на секоја втора минута се шуткаја, ама мање
битно, ептен јак настап имаја ѕверојве за да се изнервирам ради таква
работа.Beach Park Festival во Охрид Icon_smile
Слаткари, да ви кажам право ич не ме интересират како било на антички. Сунчајте се.
cheers cheers cheers
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Marej Пет Jул 24, 2009 7:40 pm

Само на суперхикс ојдов од бендојве, се изнаскокав се изнасмеав се изнапеав па така.. Ногу јак избор на песни и мене ми беше супер, плус шо си бев така.. камче. На техново останав ама не е за мене техно и то е то. Све на све ногу јака вечер и тие шо не ојдоја да им е жаљ!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by корун Пет Jул 24, 2009 9:27 pm

Интересно беше, колку роков толку и електронсково... На Суперхикс појке се смеев од шо слушав на првите песни, али последните песничина ме преотесаја до максимум, за после да продолжам со дупца дупца до раните утрински часови.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Beach Park Festival во Охрид Empty Re: Beach Park Festival во Охрид

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот