Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е со друштвото од основно?

+28
KaTeRiNcE
Ane
METALBOY
Ivana
bojan_acm
комшивка
Gallowsraven
STIFLER
Наташа
RoTkViCa
Unforgettable
Bleak
The Breaking Dawn
malina
PhiLL * E
Obibos
REGINA
мирАл
mitan
dzole
Marej
Lucybell
корун
fairy
sokol
Mary Jane
Болиглава
kojgode
32 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by комшивка Сре Мар 11, 2009 12:08 am

Gallowsraven напиша:Со како кој.. Со нормалните си иам и здраво и убав муабет, ама со некој не баш. Имат некој шо мислет дек Охрид е центар на светот и ак влегле еднаш Немо или Мецофорте дек се опаки и шо шетет со кренати носој. (ова морав да го напишам)

остататите некој се ненормални? Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by Gallowsraven Чет Мар 12, 2009 4:06 pm

Зависит кој.. Smile
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 28
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by bojan_acm Чет Мар 12, 2009 6:19 pm

Па скоро истото друштво си сме со некои измени ама со некој да признаам се имаме и малку подзабораено ама се глеаме од време на време. Сепак со најдобрите мои другари усте си се дружам.
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by Ivana Чет Мар 12, 2009 9:35 pm

Тука се сите до еднА :D
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 9:05 pm

Си најдов ново, а со старото си имам здраво и муабет можно е да излезам некогаш со нив ама ретко.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by Ane Вто Апр 21, 2009 11:01 pm

Со друштвото шо си се дружев во основно си се дружам и сега Smile а и со мн други шо си имав исто така убав контакт сеуште имам освен со некој со почнаја мн да се кревет...
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by KaTeRiNcE Вто Апр 21, 2009 11:24 pm

Ивана и Ане се кажаја,хуху, тука се сите!
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by Рокси Вто Апр 21, 2009 11:26 pm

Со друштвото од основно имам само 3драво, не се дружам (уствари, никогаш не сум се дружела) со фаци од нашколо (основно). Сеа од клас некогаш излегвиме 5-6 девојчиња 3аедно, ама најмногу се дружам со друштво шо не го 3апо3нав од нашколо.


Последната промена е направена од Рокси на Вто Апр 21, 2009 11:28 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : утнав буква)
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by *UnIqUe* Саб Мај 09, 2009 3:11 pm

Ни во основно не се дружев со класон секогаш забегвев со други класој и школи.Иначе се дружам со истите од порано ( до основно) а со тие шо учев со сите си имам преубав муабет кога и да ги видам Very Happy
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by Џими Саб Мај 09, 2009 6:42 pm

Миливоје Радоја од Република Српска бил погоден од куршум што го истрелал неговото куче.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by katusch Сре Јун 24, 2009 8:14 pm

јас со сите од основно си иам убав муабет, а и тука блиску живејме сите... некогаш излегвиме заедно, нормално не со сите, али со тие шо требит. од основно и денес најмн се дружам со величе, секула, ане... Very Happy
katusch
katusch
Нострадамус

Age : 30
Број на мислења : 148
Хоби(работа) : спиење

Вратете се на почетокот Go down

Што е со друштвото од основно? - Page 2 Empty Re: Што е со друштвото од основно?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот