Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Girls vs. Boys

+19
The Breaking Dawn
Fantom
grgrgr
hollow
sokol
комшивка
Jas**
Наташа
Mary Jane
rihanna
Ivana
Рокси
Lastojca
Bleak
корун
Болиглава
kojgode
Џајко
REGINA
23 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Girls vs. Boys Empty Girls vs. Boys

Пишување by REGINA Вто Апр 07, 2009 12:51 am

Девојки против машки. "Биткава никогаш не била решена"... сеа да не ме сватите битка во вистинска смисла...

Кој се попаметни? Кој се подобри? Кој се поснаодливи, пошармантни, поугледни, позлобни, поорганизирани, поизбувливи, поемоционални, потврдоглави, поефективни, поефикасни..........?
Во која свера, во кој дел од животов едните се подобри од другите?

Не е секогаш до особата и нејзиното индивидуално однесување, пошо општо земено "цело стадо се оценуват по една овца".
Мислев темава да е без оценување на индивидуалности.

Ко дел од женскиов род само ќе кажам дека сме попаметни. И то е докажано со врсници од спротивниов пол, женскиве сме 4 години понапредни со психава. tongue

М`шки да ви е криво.
Ај сеа да ве видам? Ак имате и докази... лејдис ќе ми требит и ваша помош Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Џајко Вто Апр 07, 2009 12:53 am

Јас имам доказ дека женскиве се попаметни, ќе го стам за некоја минута само да го најдам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by kojgode Вто Апр 07, 2009 1:02 am

Паметен чоек рекол дека за војна се потробни двајца јас ко мшко ево се откажвам за да немат битка.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Вто Апр 07, 2009 1:12 am

REGINA напиша:Ко дел од женскиов род само ќе кажам дека сме попаметни. И то е докажано со врсници од спротивниов пол, женскиве сме 4 години понапредни со психава. tongue

М`шки да ви е криво.

Ај сеа да ве видам? Ак имате и докази... лејдис ќе ми требит и ваша помош Smile
Леле колку ми е криво. Crying or Very sad
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Џајко Вто Апр 07, 2009 1:15 am

Го пронајдов доказот што го барав:

FAKTI!!!!
Od fraeri lazni sto se pravat vazni veke ni e dosta neli?!?
aj
da ve vidam ako ste tolku smeli….nie zenskite ve drzime pod kontrola i
po nase ili nicivo, e nasata parola!! Site ste na motori, so cigarite
vo usta, pa ne deka vi rusam nadezi ali semava vi e pusta!!! Alhohol i
trevki filingot e FLY ali na zemja koa se spustate pak ste NASI znaj!!!

Moze
mislite sme lesni ali svakanjata vi se tesni,edno nase "hi" i suknja
epten kratka,visoki stikli…se nasa alatka,parfemi,krp4ija od se po
nesto, pagate na nas epten vesto, dva-tri zbora i ete DEJA VY go imame
sekoj. I neka kaze nekoj ako ne e taka-znaj si imas maka. Da ne ve nerviram???Hmmm…pa ne mi e ni gajle, vaka ke bide I utre od sabajle, ne se menuvate vie vistina e prava, pa ne se trudi da ja svatis pesnava ke te boli glava!!!

Si
digate akcii I velite "TRGNI MI SE SMIZLO" samo za sminki znaes,-pa
ma4e ako mislis taka ok! Samo nemoj da se kaes..JAS sarmiram, kuliram i
znam dobro da te iznerviram!! Zivotot e eden pa go ziveam sekoj den
kako da mi e posleden I preferiram sjaj da stavam i so ogledalo da gnjavam,kreditnite
kartici mi se u EK, ali ne te zamaram i onaka ne si u tek!! So zbor te
smiruvam I kolku da se pravis MANGA na edno "te sakam" pagas-abe ziva
KATANGA!!! Mene modata mi e PODMET i ne e na ODMET da me pratis, pa
moze ako se potrudis i nesto ke svatis!

Ne e zivotot
edna obicna frka, pravenje gluposti I golema zbrka… Igranje DOTA I
slusanje glupi pesni,prazni furanja I ufrkavanja lesni. Zosto pagate u
film4e koa ste sami, a koa ke se pojavime nie DEVOJKITE sleduvaat
drami.. Eden po eden finti demonstrira I koj od koj pred nas poveke da
se izglupira… NE ve blamiram no sakam da vi demonstriram - Mekusi ste
pravi i kako vas nikoj neznae da gnjavi!!! ROZEVATA ni e boja slavna, I
u sekoj razgovor tema glavna, Nie sme sexy I dobar glas ne bie, naj
otvoreno vi kazuvam -tuka nema sto da se krie… KRIVO vi e?????!?!??


Daj be ne se predavaj sea taman pocnav
i moze mislis deka sum luda, ali sepak ova se fakti a ne nekakvi cuda.
Znam sto vi se vrti niz pamet sea, velite-bezopasni sme kako ma4e,ali
koj se zeza so nas na kraj pla4e!! moze vikame i mavame samari toa ni e
forA,pa na nekoj da Mu tekne toa mora. EDEN MOJ ZBOR ete kako te renda,
kazi sto imas da kazes ali... NIE DEVOJKITE SME LEGENDA!!!!!!!!
ААААААА?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Вто Апр 07, 2009 1:16 am

Хахахахаахахаа аухаухахуахахахахааха ахааааааах хахахахаа. Се ваљам.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by корун Вто Апр 07, 2009 1:17 am

Прво и прво, никој не попуштат, второ имат различни гледишта и секој си имат зацртано различна особа шо му е ко пример за спротивниов пол, и за крај ко јаготка на шлагот би рекол: Фала му на господа мшко шо сум излегол...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Вто Апр 07, 2009 1:19 am

корун напиша:Прво и прво, никој не попуштат, второ имат различни гледишта и секој си имат зацртано различна особа шо му е ко пример за спротивниов пол, и за крај ко јаготка на шлагот би рекол: Фала му на господа мшко шо сум излегол...
Немој вака брат, Реџина е женско. Neutral
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Bleak Вто Апр 07, 2009 11:28 am

Болиглава напиша:
REGINA напиша:Ко дел од женскиов род само ќе кажам дека сме попаметни. И то е докажано со врсници од спротивниов пол, женскиве сме 4 години понапредни со психава. tongue

М`шки да ви е криво.

Ај сеа да ве видам? Ак имате и докази... лејдис ќе ми требит и ваша помош Smile
Леле колку ми е криво. Crying or Very sad

До негде е во право... Сите војни порано настанвеле ради жена од страна на машкиве... иначе имат и исклучоци... можда Реџина е исклучокот... lol! шала натинг прсонал... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Lastojca Вто Апр 07, 2009 12:19 pm

безвеза ми е некако темава искрено..не мојт да немат оценување на индивидуалности.
по социологија имаме праено вакви работи и мислам дек се мн смешни
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Рокси Вто Апр 07, 2009 1:06 pm

Оф глупа тема. Ск*рчено ми е расправање за машко-женски интелектуални способности.
Интелегенцијата не зависит од полот туку од индивидуата самата по себе, со кој мозок отворате вакви теми... ц ц ц
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Ivana Вто Апр 07, 2009 7:12 pm

не викам дека темава е безвеза, сигурно имат причина тој шо ја отворил зш го напрајл то, а интелектуалните способности не зависет од полот ко шо наведија погоре, туку од то како се развиваш (не мислам физички туку умствено), а единствен факт е то дек машки без женски не может и обратно (мн. нормално) а ова војнава... немат логика...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by rihanna Вто Апр 07, 2009 8:04 pm

Rolling Eyes се согласвам со REGINA...и јас мислам дека ние женските сме поинтелегентни од вас (мажите) geek ама ај да не се караме многу затоа што вие никогаш не си признавате така дааа.... Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by kojgode Вто Апр 07, 2009 8:05 pm

Ја прифаќам изјавениот факт на оваа позната пејачка, како веродостоен.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Mary Jane Вто Апр 07, 2009 11:06 pm

Јас ко голема феминистка не се согласвам со то дека ние женските сме поинтелигентни. Да бевме, сигурно немаше машкиве да се посилен пол. Инаку на исто ниво сме некаде...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Вто Апр 07, 2009 11:15 pm

Абе појаки сте шо ви е.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Наташа Вто Апр 07, 2009 11:17 pm

kojgode напиша:Паметен чоек рекол дека за војна се потробни двајца јас ко мшко ево се откажвам за да немат битка.
Само шо докажа дека женските се похрабри од машките. tongue
едит: Пред да ми се нафрлите, да напоменам дека горнава реченица е шега, а исто и колку ми е смешно да се генерализират аку е една глупа сите се глупи, и машкиве се попаметни, и аку е еден грд сите се грди и женскиве се пубај.
Ко ќе ги клајш под ист нзс, тука се негде двава пола и мислам дек доста е споредвење за да си го хранит некој егото и глупости.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Jas** Вто Апр 07, 2009 11:46 pm

уфффф....доказов од џајко....жал ми е шо Господ пуштил вакви типки да се родет,и да пишет вакви глупи ''песни''....не знам типкава шо сакат да докажит ама.....не сме сите женски ко нејзе (за среќа):-)

а то дека се машкиве 4 год поназад со психата сите женски упорно сакет да го докажет ама јас не ги поддржвам,немат врска...само до чоекот е=)
Jas**
Jas**
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 37

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by REGINA Сре Апр 08, 2009 12:15 am

Болиглава напиша:
корун напиша: Фала му на господа мшко шо сум излегол...
Немој вака брат, Реџина е женско. Neutral
Имаш проверено дали сум женско? Very Happy
Просветлите ме шо се убајните да си машко? Онака прашвам... Smile

ау да бе. поинтелегентни сте Smile админиве колку шо знам машки биле сите, еве основавте форум. вистина ова. да. (пооо лижењееее а?) ама вистина е шо да прајме. Smile 1-0 за вас

море темава не е отворена некој егото да си го хранит. И шо сте се нафрлиле на Реџина(т.е на мене) скоро во секој пост прочитав.

"битка" иначе зато е ставено во наводници. Наводниците означват дека нешо е кажано во преносна смисла. Преносна смисла не е исто со вистинска смисла. Cool
И не е спомнато само зборчето интелегенција!

еве пак дел цитирано:
Кој се поснаодливи, пошармантни, поугледни, позлобни, поорганизирани, поизбувливи, поемоционални, потврдоглави, поефективни, поефикасни..........?

Текстот "факти" беше во темана шмизли интересен, сега не е.

И
Рокси напиша:Оф глупа тема. Ск*рчено ми е расправање за машко-женски интелектуални способности.
Интелегенцијата не зависит од полот туку од индивидуата самата по себе, со кој мозок отворате вакви теми... ц ц ц
Ај отвори попаметна тема, пошо јас со МОЈОВ мозок успеав до овде. Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by kojgode Сре Апр 08, 2009 12:25 am

kojgode напиша:Паметен чоек рекол дека за војна се потробни двајца јас ко мшко ево се откажвам за да немат битка.
Паметен чоек рекол дека за "војна" се потробни двајца јас ко мшко ево се откажвам за да немат "битка". Излеа вака е поприфатливо. Значајно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by корун Сре Апр 08, 2009 12:36 am

REGINA напиша:...Просветлите ме шо се убајните да си машко?...

Нит ке ме кинит некој, нит менструација, ник ке се плашам од мањаци навечер, ке го користам газов само за веце, немат да морам да се депилирам на секој 2 недели, не морат да се шминкам за да сум убав Cool - општо земено, немат да раѓам и ногу други привилегии... Smile
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by комшивка Сре Апр 08, 2009 1:12 am

корун напиша:
REGINA напиша:...Просветлите ме шо се убајните да си машко?...

Нит ке ме кинит некој, нит менструација, ник ке се плашам од мањаци навечер, ке го користам газов само за веце, немат да морам да се депилирам на секој 2 недели, не морат да се шминкам за да сум убав Cool - општо земено, немат да раѓам и ногу други привилегии... Smile

хахаххахааха ова мислам не спаѓат овде, за другово се сложвам Very Happy
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by rihanna Сре Апр 08, 2009 1:18 am

корун напиша:
REGINA напиша:...Просветлите ме шо се убајните да си машко?...

Нит ке ме кинит некој, нит менструација, ник ке се плашам од мањаци навечер, ке го користам газов само за веце, немат да морам да се депилирам на секој 2 недели, не морат да се шминкам за да сум убав Cool - општо земено, немат да раѓам и ногу други привилегии... Smile


и сега сакаш да кажиш дека ова убајните да си машко.... confused
епа вака сега...да не бевме ние женските со дел овие привилегиине би постоеле воопшто како луѓе на планетава ....добро за тоа што сме на планетава не сме криви само ние женските туку и вие машките "само во помал дел"Razz
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Сре Апр 08, 2009 1:42 am

rihanna напиша:и сега сакаш да кажиш дека ова убајните да си машко.... confused
епа вака сега...да не бевме ние женските со дел овие привилегиине би постоеле воопшто како луѓе на планетава ....добро за тоа што сме на планетава не сме криви само ние женските туку и вие машките "само во помал дел"Razz
Епа отсеа дупите се со дилдо во преносна смисла.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by REGINA Сре Апр 08, 2009 12:31 pm

корун напиша:
REGINA напиша:...Просветлите ме шо се убајните да си машко?...

Нит ке ме кинит некој, нит менструација, ник ке се плашам од мањаци навечер, ке го користам газов само за веце, немат да морам да се депилирам на секој 2 недели, не морат да се шминкам за да сум убав Cool - општо земено, немат да раѓам и ногу други привилегии... Smile

аааааа ок sunny sunny sunny фала, фала за просветлувањево. Very Happy

е ама: ај ак си убав неморат да се шминкаш.. ама шо ќе прајш ако си грд? За женскиов род имат лек за то, шминки шо од лепрозна фаца ќе напрат принцеза. Машко ак се шминкат по автоматизам е во групата на педери.
За мањацине... мислиш малку имат и женски мањаци навечер? Very Happy
За г`зон... ак си педер да знајш и за колку други работи ќе го користииииш...
За депилацијана, ние сме тие шо изгледаме привлечно, мазно бла бла... а вие сте тие шо изгледате ко заглавени во грмушка од влакништа. А ак решите да се депилирате.. пак нешо влечит кон педерско по моја логика.

Колку само се предности да си женско
Еве колку за старт: ак си средена женска и со манири тогаш си супер, ама ако си средено машко со манири тоаш си педер.

Незнам зш све ми се сведе на педер scratch
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот