Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Girls vs. Boys

+19
The Breaking Dawn
Fantom
grgrgr
hollow
sokol
комшивка
Jas**
Наташа
Mary Jane
rihanna
Ivana
Рокси
Lastojca
Bleak
корун
Болиглава
kojgode
Џајко
REGINA
23 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Џајко Сре Апр 08, 2009 12:45 pm

Потполно се согласувам со регина!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Најубо размислуваш од сите!


Последната промена е направена од Џајко на Сре Апр 08, 2009 12:51 pm. Мислењето е променето 1 пати
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 31
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Сре Апр 08, 2009 12:51 pm

Комплетно е во право.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by sokol Сре Апр 08, 2009 12:51 pm

леле на ова регина алал да и е мора да е средена девојка со добри манири три пати ура за регина:ура,ура,ура.
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by hollow Сре Апр 08, 2009 12:52 pm

Јас мислам дека Регина е најпаметното момиче на форумов значит како ти го спушти...
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 31
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by grgrgr Сре Апр 08, 2009 12:56 pm

regina ja vmetvam vo licnosti koi donesle promena vo mojot zivot i me nasocile pravilno da razmisluvam na odredeni temi i problemi.Fala ti mnogu sto mi go ukaza vistinskiot pat po koj treba da cekoram.kiss43

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Fantom Сре Апр 08, 2009 12:57 pm

Леле Регина колку си паметна... Ме воодушевуваш стварно, дали сакаш да ми бииш жена. Би ми било чест да иам олку паметна жена.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Џајко Сре Апр 08, 2009 12:58 pm

Дали можеби на форумов ја имаме првата жена председател на Македонија??
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 31
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Сре Апр 08, 2009 12:59 pm

Џајко напиша:Дали можеби на форумов ја имаме првата жена председател на Македонија??
Зарем си сериозен? Реџина не ја сака Македонија, Реџина е кандидат за претседател на САД.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by hollow Сре Апр 08, 2009 1:03 pm

Јас би го заокружил нејзиниот број без никакво двоумење
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 31
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by sokol Сре Апр 08, 2009 1:06 pm

Јас без никакво троумење
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Рокси Сре Апр 08, 2009 1:13 pm

Рокси напиша:Оф глупа тема. Ск*рчено ми е расправање за машко-женски интелектуални способности.
Интелегенцијата не зависит од полот туку од индивидуата самата по себе, со кој мозок отворате вакви теми... ц ц ц
Ај отвори попаметна тема, пошо јас со МОЈОВ мозок успеав до овде. Laughing

Сори ако те навредив, не е ништо лично... речник јбг

Иначе браво за постот погоре...
(за жал имат начин и тој да го побиет постот на реџина ама си ќутам)

***

А да, иначе не би сакала и никогаш не сум споредувала машки и женски (океј, на зафрканција), пошо уште од самиот почеток сме се определиле за РАЗЛИЧНИ улоги.
Неколку факти од една книга:

се’ почнало од настанокот на човекот... тогаш мажот бил предодреден за лов, т.е. единствена задача му било да ја оплоди жената со цел да создаде здраво потомство и да го прехрани тоа потомство. Жената била предодредена за раѓање, одржување на семејното огниште и забележување дури и на најситните промени на расположението на децата.
Со тоа што имале различни задачи, се развиле и различни способности кај нив...
Пр: жената има периферен вид (тогаш требало да внимава повеќе на децата и домот), а мажот има централен (за да го забележи дивечот кој треба да го лови).

Зошто мажите не можат да вршат повеќе од една работа одеднаш?

- Левата и десната мозочна хемисфера се поврзани со една лента од нервни влакна наречена КОРПУС КАЛОЗУМ. Таа сврска ги овозможува општењето меѓу двете мозочни хемисфери и размената на информации.
Докажано е дека женскиот мозок има подебел корпус калозум од машкиот и дека жените поседуваат околу 30% повеќе врски меѓу левата и десната хемисфера. Исто така докажано е дека мажите и жените користат различни делови на нивниот мозок кога извршуваат исти задачи.
Истражувањата исто така покажуваат дека женскиот хормон естроген ги поттикнува нервните клетки да градат повеќе врски во внатрешноста на мозокот и меѓу двете мозочни хемисфери. Проучувањата доведуваат до сознание дека, колку повеќе мозочни врски има некој толку полесно може да зборува. Поголемиот борј на мозочни врски ја објаснува способноста на жените истовремено да вршат повеќе неповрзани активности и фрла поголема светлина врз прашањето за женската интуиција.

Способноста да ги читате картите и да ви биде јасно каде се наоѓате е поврзана со способноста за просторно ориентирање. Скенерските снимки на мозокот покажуваат дека кај мажите и момчињата центарот за просторно ориентирање се наоѓа во десниот фронтален дел од мозокот и дека тоа е една од најсилно развиените способности на мажот. Таа се развивала од најстарите времиња за да им овозможи на мажите ловци да ги одредуваат брзината на движењето, насоката и растојанието до пленот и на тој начин да проценуваат колку брзо треба да трчаат за да стигнат до целта и колку сила ќе им биде потребна за да го убијат својот ручек со камен или со копјето. Кај жените способноста за просторно ориентирање е поделена во двете мозочни хемисфери, без да има строго одреден центар за контрола. Само 10% од жените имаат способност за ориентирање во просторот каква што имаат мажите.

Зошто жените имаат потреба да зборуваат?

Машкиот мозок е поделен и има способност да сортира и складира информации. На крајот на некој ден исполнет со проблеми машкиот мозок може да ги среди по фајлови и да ги складира некаде настрана. Мозокот на жената не ги складира информациите на тој начин - проблемите едноставно продолжуваат да се вртат низ нејзината глава.
Единствениот начин на кој жената може да ги исфрли своите проблеми од мозокот е да зборува за нив. Затоа, кога жената зборува на крајот на денот, целта и’ е, пред се’, да се растовари од проблемите, а не да најде решение или излез од нив.

Мажите можат ментално да ги регистрираат своите проблеми и да ти сместуваат на одредено место во својот мозок додека не настапи погодниот момент за нивно решавање. Жените едноставно се збркуваат.

(значи, овие се за сите женки/машки ВО ГЛОБАЛА)
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by The Breaking Dawn Сре Апр 08, 2009 1:44 pm

корун напиша:
REGINA напиша:...Просветлите ме шо се убајните да си машко?...

Нит ке ме кинит некој, нит менструација, ник ке се плашам од мањаци навечер, ке го користам газов само за веце, немат да морам да се депилирам на секој 2 недели, не морат да се шминкам за да сум убав Cool - општо земено, немат да раѓам и ногу други привилегии... Smile


хахахаха cheers

еден другар мој викат-го создал господ адам и му рекол ти си убав. ја создал жената и и рекол-ти мораш да се шминкаш. cheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by rihanna Сре Апр 08, 2009 2:35 pm

хахахаха cheers

еден другар мој викат-господ го создал адам и му рекол ти си убав. ја создал жената и и рекол-ти мораш да се шминкш cheers


хаххха во право си.... Very Happyнемат женско кое не се шминкат.... Very Happy
rihanna
rihanna
Адаптер во подем

Age : 29
Број на мислења : 53
Хоби(работа) : шминкање,шетане и најлошото шмизлање
Забавен? : па..да

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Рокси Сре Апр 08, 2009 3:11 pm

имат
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 29
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by REGINA Сре Апр 08, 2009 9:01 pm

Многу убо ја разработав лецкијата за иронија предавана од добропознатиот член џајко во која имаше прилично едноставни примери, така да за некој од погорниве коментари... требит да се прам дека не сватив?!?!?
А и имат разлика од иронија до навреда Wink

п.с Реџина е правилно прочитано имево, морав да ве попрам извините професионална деформација.

И за текстон од рокси Very Happy.. вистина м`шкиве неможат да прат појќе работи одеднаш?
Знам дека можат да го демантирет коментарон мој од погоре ама ај нек им текнит нив хехе (не читајте го бе ова другиве, на рокси и кажвам Very Happy)
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Mary Jane Сре Апр 08, 2009 9:15 pm

REGINA напиша:Многу убо ја разработав лецкијата за иронија предавана од добропознатиот член џајко во која имаше прилично едноставни примери, така да за некој од погорниве коментари... требит да се прам дека не сватив?!?!?
А и имат разлика од иронија до навреда Wink

п.с Реџина е правилно прочитано имево, морав да ве попрам извините професионална деформација.

И за текстон од рокси Very Happy.. вистина м`шкиве неможат да прат појќе работи одеднаш?
Знам дека можат да го демантирет коментарон мој од погоре ама ај нек им текнит нив хехе (не читајте го бе ова другиве, на рокси и кажвам Very Happy)

То е вистина. Машкиве не се мултитаскинг зато шо се концентрирет на извршување на една работа. Така е уште од праисториско време. Ко оделе на лов се усредоточувале само на ловењето и на ништо друго.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Azranogota Чет Апр 09, 2009 12:17 am

pred nekoj den ova go slusnav i se presmeav:
MASKITE DA NE MISLELE TOLKU NA SEX ke najdele nacin da nemalo ni gladni ni bosi......
sosema pogresno...Smile samo me interesirat so mislite za ova:)))
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by kojgode Чет Апр 09, 2009 12:52 am

Нејќам да ги трошам мисливе за ова.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 31
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by REGINA Саб Апр 11, 2009 12:43 am

Azranogota напиша:pred nekoj den ova go slusnav i se presmeav:
MASKITE DA NE MISLELE TOLKU NA SEX ke najdele nacin da nemalo ni gladni ni bosi......
sosema pogresno...Smile samo me interesirat so mislite za ova:)))
сосема точно. а вистина да ве прашам м`шкиве како не ви е здосадено да мислите само на секс... ок не вервам дека то го прајте 100% од времето... ама гарантирам за едно добри 90% од времето мислите на то, или разговарате за то или се зезате со то... имате и други теми и дилеми за размислување освен секс и автомобили??? (ок во последно и тема за адаптер форум)
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Саб Апр 11, 2009 12:57 am

REGINA напиша:а вистина да ве прашам м`шкиве како не ви е здосадено да мислите само на секс... ок не вервам дека то го прајте 100% од времето... ама гарантирам за едно добри 90% од времето мислите на то, или разговарате за то или се зезате со то... имате и други теми и дилеми за размислување освен секс и автомобили??? (ок во последно и тема за адаптер форум)
Laughing
Ногу си смешна момиче, можда на лик не... ама твојве ставој многу ме смеет.

И како гарантираш и си толку сигурна дека 90% зборвиме или мислиме за секс?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by The Breaking Dawn Саб Апр 11, 2009 1:50 am

машки типикус прает такви муабети и само то им е в гла
ама не се сите такви
напротив имат машки шо мојш поубав муабет да напрајш отколку со кое било женско и далеку поинтересни ми се мене.Razz:P
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Џими Саб Апр 11, 2009 11:24 am

I koj pobedi? REGINA?
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 31
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by REGINA Пет Мај 08, 2009 9:39 pm

не сум јас таа шо одлучвит кој победил, џими. queen
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Болиглава Пет Мај 08, 2009 9:44 pm

Епа ако јас сум тој шо одлучвит, тогаш признавам. РЕЏИНА Е ПОБЕДНИК!
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by kojgode Пет Мај 08, 2009 9:53 pm

Сакаме штрајк, тестирања.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 31
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Girls vs. Boys - Page 2 Empty Re: Girls vs. Boys

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот