Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста

3 posters

Go down

На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста Empty На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста

Пишување by ноунејм Вто Мар 31, 2009 11:39 pm

Под мотото „Не е
шега, ние помагаме“, Црвениот крст организира хуманитарна забава
утревечер во ноќниот клуб „Арена “ од 20 до 23 часот.

Со средствата што ќе се соберат ќе се обезбеди помош за социјално загрозените семејства.
На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста Hum_vec

Маските
кои ќе продефилираат во „Арена“ ќе бидат оценувани од страна на стручни
лица, а за трите најдобри се превидени и награди.

Забавата што ја организира Црвениот крст е отворена за сите хумани граѓани, а влезниците се продаваат по цена од 50 денари.

преземено од охридњус


Последната промена е направена од ноунејм на Вто Мар 31, 2009 11:40 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : супер сум)
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста Empty Re: На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста

Пишување by Џајко Сре Апр 01, 2009 7:29 pm

Ќе поминам изгледа
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста Empty Re: На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста

Пишување by Lastojca Сре Апр 01, 2009 10:14 pm

јас сеа си одев дома и видов имаше дечишта..ај ке отворам балккон ке слушам нешо можда
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста Empty Re: На денот на шегата- Црвениот крст во духот на хуманоста

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот