Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нови албуми од старите групи

5 posters

Go down

Нови албуми од старите групи Empty Нови албуми од старите групи

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 12:09 am

На пример AC/DC, Metallica, Guns N Roses.....Новите албуми од АC/DC и Metallica според мене се супер можда не колку старите али сепак добри се, шо се однесува до GNR ниту една песна не беше ниприближно добра колку старите хитчиња. Кое е вашето мислење проширете ја темава и за некој други групи.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Нови албуми од старите групи Empty Re: Нови албуми од старите групи

Пишување by kojgode Нед Мар 22, 2009 2:37 am

Од AC/DC најновион албум Black Ice мене ми е искрено многу јак чак и мојт да се мерит со некој од постарине, а од Металика лајна. Иначе обично постариве албуми ми се обично појаки.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Нови албуми од старите групи Empty Re: Нови албуми од старите групи

Пишување by The Breaking Dawn Нед Мар 22, 2009 4:09 am

металика мн се искомерцијализираја според мене со новиов албум :S
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Нови албуми од старите групи Empty Re: Нови албуми од старите групи

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 4:41 am

Iced Earth - The Cruiciable of Men ист стил ко и претходните и ми се свиѓат доста.
Europe - Secret Society (2007) ист стил ко и досега воопшто некомерцијален и квалитетни песни...
Metallica - Death Magnetic(2008) Меѓу првите бендој од рок метал областа шо суум ги засчушал... комплетна комерцијала... патетично и очајно позајмување на делови шо е најтрагично од нивни постари песни... ме разочараја... Беф на концерт Софија летово и уживаф... за концерти сеуште се закон.. ама живеат на стара слава и не мислам дека ќе напрает нешо некомерцијално во иднина... а да... сепак St. Anger беше покомерцијаилирзиан од најновиов и според мене поужасен...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Нови албуми од старите групи Empty Re: Нови албуми од старите групи

Пишување by pankerishte Пон Мар 23, 2009 6:15 pm

Токму така.Не дека мн сум ги слушал Металика али овавезна лектира се од општа култура во целиот андерграунд.
Мое мислење дека до Блек Албумот се ок.
После тоа веќе се одадоа на комерцијалата....патетики.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Нови албуми од старите групи Empty Re: Нови албуми од старите групи

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот