Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

+12
The Breaking Dawn
lost girl
PhiLL * E
Mary Jane
Stefk0
Alexandra
корун
FalcoN eYe
Болиглава
комшивка
Master
Bleak
16 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Bleak Нед Фед 22, 2009 7:42 pm

Јас се внесвам секогаш можда такоф си сум и зависит од личноста колку е сентиментална јас мислам... Razz
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Master Нед Фед 22, 2009 10:16 pm

Јас не сум сентиментална, така да ретко слушам и ретко која балада ми е уба. Ама сигурно не ми будет некои спешл чувства.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by комшивка Нед Фед 22, 2009 10:58 pm

јас обожавам балади.. шо знам секогаш ко ќе не сум расположена тие ми се прв избор за слушање музика. и баш се релаксирам...
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Болиглава Нед Фед 22, 2009 11:04 pm

Зависит какви и кои балади ги слушам. Баладите од Coldplay најмногу ме кинет во последно време.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by FalcoN eYe Пон Фед 23, 2009 12:27 am

обожавам рок балади...ме опуштет многу Wink
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Bleak Пон Фед 23, 2009 12:39 am

Болиглава напиша:Зависит какви и кои балади ги слушам. Баладите од Coldplay најмногу ме кинет во последно време.

И мене Coldplay и Opeth ама неколку песни... Hope leaves i Patterns n the Ivy I и II
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by корун Пон Фед 23, 2009 12:50 am

Од рок правецов, то ми е поомилен дел, и сакам да слушам во слободно време...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Master Пон Фед 23, 2009 12:51 am

Coldplay се незаменливи.

Vermilion Pt. 2 - Slipknot најверојатно ми е најуба балада....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Alexandra Пон Фед 23, 2009 1:53 am

Master напиша:Coldplay се незаменливи.

Да.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Stefk0 Пон Фед 23, 2009 10:22 pm

Coldplay se zakon.. originalen stil si e original.. kopii nema
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 23, 2009 10:24 pm

Рок балади, ама од класичниве има една група Ил Диво, типците се феноменални.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by PhiLL * E Пон Фед 23, 2009 10:37 pm

Самоубилачки!
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Bleak Вто Фед 24, 2009 1:11 pm

Coldplay - Fix you е незаменлива... уште не сум нашол права личност да ја поправам... Surprised ... и да Within Temptation - Frozen... Вредит да се слушнит преуба балада... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by lost girl Вто Фед 24, 2009 6:43 pm

на my immortal-evanescence ми идат да плачам ....а другиве балади -ми се за опуштање неверојатно најсоодветни Very Happy
lost girl
lost girl
Адаптер во подем

Age : 33
Број на мислења : 49

http://www.myspace.com/monikathefreak

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by корун Вто Фед 24, 2009 7:25 pm

lost girl напиша:my immortal-evanescence

Ептен јако песниште, 10 пати по ред да ја слушам, 10 пати ке ме наранит...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Master Вто Фед 24, 2009 7:31 pm

Незнам како не си умрен досега, изгледа на погрешно место те ранит, а можит и панцир носиш Suspect
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by корун Вто Фед 24, 2009 7:38 pm

Излеа си неухранета чим не знајш ранење шо е...
Ама и онака, админ куршум не го дупит, така да знајш...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Master Чет Фед 26, 2009 12:03 am

корун напиша:Излеа си неухранета чим не знајш ранење шо е...
Ама и онака, админ куршум не го дупит, така да знајш...


На диета сум Razz Razz Razz

Админ друго го дупит.... Razz Razz Razz
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 03, 2009 11:39 pm

корун напиша:
lost girl напиша:my immortal-evanescence

Ептен јако песниште, 10 пати по ред да ја слушам, 10 пати ке ме наранит...
уф да..општо сите песни од нив Laughing
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 03, 2009 11:40 pm

Mary Jane напиша:Рок балади, ама од класичниве има една група Ил Диво, типците се феноменални.

ова не е една група ова е THE група (ко шмизла се испонашав)
едни од омилените ми сеееее bounce bounce cheers
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Lastojca Вто Мар 03, 2009 11:44 pm

зависит../мојт и нишо да не осетам ама ако сум тажна нешо и ако песната ја поврзам со мојата моментална состојба можам да се откорнам од плачење
марина мојт да потврдит еднаш ме виде во такво издание на концерт
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Мар 03, 2009 11:46 pm

како ви се свиѓет баладите од бугаркине?Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Lastojca Вто Мар 03, 2009 11:58 pm

неам зборој
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by STIFLER Сре Мар 04, 2009 12:02 am

Балада од ѓорѓе балашевич-Не ломите ми багрем колку да сум хепи да ја слушнам будит во мене стари спомени...
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Marej Сре Мар 04, 2009 12:06 am

Lastojca напиша:зависит../мојт и нишо да не осетам ама ако сум тажна нешо и ако песната ја поврзам со мојата моментална состојба можам да се откорнам од плачење
марина мојт да потврдит еднаш ме виде во такво издание на концерт
Мм.

Се уозбилвам ама ак сум расположена „озбилноста“ ми поминвит одма ко ќе завршит песната. Иначе ак сум во тешка депра... ќути не прашви.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате? Empty Re: Балади - Какви чувства ви будет кога ги слушате?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот