Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Евросонг

+30
RoTkViCa
Рокси
METALBOY
Master
Golub-Samoubica
мирАл
Marej
FalcoN eYe
A GiRL
Ate
STIFLER
lost girl
Odyssey
корун
tHeJunKy
Фазлија
Jas**
malina
Obibos
PhiLL * E
Болиглава
Bleak
folder
Наташа
Mary Jane
Lastojca
noviot
hollow
kojgode
комшивка
34 posters

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:01 pm

Барем да имаше некој за кои вредеше да се потрошит кредит, ај ќе речиш, ама секоја година се ср*ње
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:01 pm

Рокси напиша:Нивното не е НИШТО НОВО
нивното е слушнато милион пати во милион слични верзии од страна на други пеачи и пејачки во Македонијава

ај жити се кажи кој пејт слични песни?? баш ме интересират просветли ме Shocked Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:02 pm

Јован Јованов, Елвир Мекиќ и компанија шо нз како се викет
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:03 pm

Рокси напиша:Барем да имаше некој за кои вредеше да се потрошит кредит, ај ќе речиш, ама секоја година се ср*ње

епа ко е ср*ње сеедно ти е кој ќе победит, барем не ги куди тие шо победиле...зш и други да победеле ќе ги кудеше..пошо и тие ќе беа ср*ње и педери и не знам уште шо
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:05 pm

Епа покрај некст тајм ги кудам и сите шо не ми се свигет, т.е. шо јас сметам дека се срање Laughing
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:06 pm

Рокси напиша:Јован Јованов, Елвир Мекиќ и компанија шо нз како се викет


хахахахах ах леле до нигде не водит муабетов пошо немат врска песнине од Елвир и Јован...со од Некст тајм.....ама и то е музика....морат да имат сличност.....не само помеѓу нив...помеѓу секој др пеач....не может да измислет нешто ново....Дечконо имат специфичен глас шо го немат ни Елвир ни Јован ни никој др натака....а ново нешто да почнет да се тркалет на сцена или не знам стварно шо да напрает за да е ново....ете ново беше Динг Донг...закон беше зш не победи? зш се глупирал типон...ете од новото шо остана Razz Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:08 pm

Ако немет врска нивните песни со оние од јован тогаш зш ТОЈ им ги прајт?
А за ново не зборвам да се глупирет туку да имет нешто индивидуално, оригинално, нешто по шо луѓево ќе ги поштовет
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:10 pm

Рокси напиша:Ако немет врска нивните песни со оние од јован тогаш зш ТОЈ им ги прајт?
А за ново не зборвам да се глупирет туку да имет нешто индивидуално, оригинално, нешто по шо луѓево ќе ги поштовет

Јован им ги пишит текстојне....морат некој да им ги пишит....ко е за така Копров на сите со им пишит песни сите истото го пеет????
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:12 pm

Значи пак тие се под негово влијание, чим му дале да им ги пишит текстојте.
Ако беа оригинални, уникатни и незнам ти шо самите ќе си ги пишеја
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Пет Мар 20, 2009 8:12 pm

Рокси напиша:Ако немет врска нивните песни со оние од јован тогаш зш ТОЈ им ги прајт?
А за ново не зборвам да се глупирет туку да имет нешто индивидуално, оригинално, нешто по шо луѓево ќе ги поштовет

незнам колу знајш за јован .... ама тој не им прајт песни само нив туку скоро на сите ... и ако јован сметаше дека песнава е за на евросонг зш им ја даде нив зш не ја испеа тој ...???
така да супер си беа дечкине(не беа ср*ње) и убо си ја испејаја песнана..... и им поскувам мн. среќа на евровизија .... Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:14 pm

blesava008 напиша:
Рокси напиша:Ако немет врска нивните песни со оние од јован тогаш зш ТОЈ им ги прајт?
А за ново не зборвам да се глупирет туку да имет нешто индивидуално, оригинално, нешто по шо луѓево ќе ги поштовет

незнам колу знајш за јован .... ама тој не им прајт песни само нив туку скоро на сите ... и ако јован сметаше дека песнава е за на евросонг зш им ја даде нив зш не ја испеа тој ...???
така да супер си беа дечкине(не беа ср*ње) и убо си ја испејаја песнана..... и им поскувам мн. среќа на евровизија .... Smile


јееее некој ја свати поентава на муабетов....халелуја Very Happy Very Happy Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:15 pm

blesava008 напиша:незнам колу знајш за јован .... ама тој не им прајт песни само нив туку скоро на сите

Ете уште еден доказ дека појкето песни се слични од појкево мак пејачи и пејачки, мислам, овие шо сакет да стекнет слава преку ноќ
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 8:17 pm

Рокси напиша:
blesava008 напиша:незнам колу знајш за јован .... ама тој не им прајт песни само нив туку скоро на сите

Ете уште еден доказ дека појкето песни се слични од појкево мак пејачи и пејачки, мислам, овие шо сакет да стекнет слава преку ноќ

не не не мојме да се разбериме дека тој шо е текстописец пишит на мн луѓе текст..а то не значит дека песните ке личет...........ама то е
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Пет Мар 20, 2009 8:19 pm

Уба песна за евровизија. Иначе оние не се рокери. И јас би ги сместил во класа со Јован и Елвир, само со малку поинаков глас пејт да речиме порокерски. Иначе се најголеми фејкери и имам слушнато дека турбофолк пееле по свирки и ова вторпат го кажвам.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Пет Мар 20, 2009 8:22 pm

Во секој случај, каква и музика да прает и кој и да им ги пишит текстојне и шо и да свирет и како и да се понашет. Мене не ми се бендисвет, то е мое мислење :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:22 pm

Абе тој ист чоек на толку мн луѓе им пишит текстој, значи ќе се слични сите, пошо сигурно си имат свој стил типот!
А ти да дајш некој таму тип шо не ти е ни во бенд ни во ништо да ти пишит текст или музика за песната е знак на недостаток на креативност и оригиналност, и е знак на воља за брзо стеквење слава - тешка комерцијала.
Да не се разбериме погрешно, во денешно време се’ е комерцијала, али ова е претерано
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Пет Мар 20, 2009 8:22 pm

kojgode напиша:Уба песна за евровизија. Иначе оние не се рокери. И јас би ги сместил во класа со Јован и Елвир, само со малку поинаков глас пејт да речиме порокерски. Иначе се најголеми фејкери и имам слушнато дека турбофолк пееле по свирки и ова вторпат го кажвам.
а шо имат то врска шо пееле на свирки и песнава за на евровизија ????? Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Пет Мар 20, 2009 8:23 pm

blesava008 напиша:а шо имат то врска шо пееле на свирки и песнава за на евровизија ????? Smile

Па по то се гледат колку си се држет до стилот и сакет да се оригинални, шо очигледно не им е битно :D. Битни им се паритеее
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Пет Мар 20, 2009 8:25 pm

Ево Џајко ти кажа не мораше да ја трошам тастатурава.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Болиглава Пет Мар 20, 2009 8:29 pm

Многу глупости се изначитав на темава од "бранителиве" на Некст Тајм. Убав глас имал тој пејачот. Па јас пејам онака ко ќе имам пролив, а се стегам да не прснам. Ама ако, дур имат вакви ко вас шо гласет за Некст Тајм ќе имаме срање естрада.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Пет Мар 20, 2009 8:30 pm

Џајко напиша:
blesava008 напиша:а шо имат то врска шо пееле на свирки и песнава за на евровизија ????? Smile

Па по то се гледат колку си се држет до стилот и сакет да се оригинални, шо очигледно не им е битно :D. Битни им се паритеее


ахахаха кој пари бе ...??? ај жити се кажи ми кој пари ке ги добијат од евровизија...???
а богами и ти да си на нивно место не бил бил ништо поарен така да.... Very Happy
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:30 pm

Респект за админот Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:32 pm

blesava008 напиша:ахахаха кој пари бе ...??? ај жити се кажи ми кој пари ке ги добијат од евровизија...???
а богами и ти да си на нивно место не бил бил ништо поарен така да.... Very Happy

Можит немат да добијат којзнајт шо од евровизија, ама цел им е да станат попознати, па ќе видиш кој пари... ќе почнат да ги барет спонзори, реклами блаблаблааа.. а да организирет концерт ќе земат јака пара од попалениве девојчиња

***

а за последната реченица немојш да судиш, пошо секој чоек си е различен.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Пет Мар 20, 2009 8:42 pm

Рокси напиша:
blesava008 напиша:ахахаха кој пари бе ...??? ај жити се кажи ми кој пари ке ги добијат од евровизија...???
а богами и ти да си на нивно место не бил бил ништо поарен така да.... Very Happy

Можит немат да добијат којзнајт шо од евровизија, ама цел им е да станат попознати, па ќе видиш кој пари... ќе почнат да ги барет спонзори, реклами блаблаблааа.. а да организирет концерт ќе земат јака пара од попалениве девојчиња

***

а за последната реченица немојш да судиш, пошо секој чоек си е различен.

уживај си за последната реченица не ја сваќам лично пошо не ги обожавам толку мн. ама сакам да кажам дека шо си успевет си успевет...
а то за спонзорство да си ти на нивно место не би го праела истото ...???
или како шо сметате вие овие биле ср*ње па можда требаше калиопи и наум да одат на евровизија ... бљак pale
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 8:44 pm

а то за спонзорство да си ти на нивно место не би го праела истото ...???

Абе како прво јас не би можела да сум во бенд пошо незнам ни да свирам ни да пеам. Ај да речиме дека сум во бенд, ама јас не ја продавам својата идеологија и оригиналност за пари

или како шо сметате вие овие биле ср*ње па мозда требаше калиопи и наум да одат на евровизија ... бљак

ај да се цитирам

Рокси напиша:Епа покрај некст тајм ги кудам и сите шо не ми се свигет, т.е. шо јас сметам дека се срање Laughing
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 4 Empty Re: Евросонг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот