Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Евросонг

+30
RoTkViCa
Рокси
METALBOY
Master
Golub-Samoubica
мирАл
Marej
FalcoN eYe
A GiRL
Ate
STIFLER
lost girl
Odyssey
корун
tHeJunKy
Фазлија
Jas**
malina
Obibos
PhiLL * E
Болиглава
Bleak
folder
Наташа
Mary Jane
Lastojca
noviot
hollow
kojgode
комшивка
34 posters

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Пет Мар 20, 2009 9:01 pm

Рокси напиша:
а то за спонзорство да си ти на нивно место не би го праела истото ...???

Абе како прво јас не би можела да сум во бенд пошо незнам ни да свирам ни да пеам. Ај да речиме дека сум во бенд, ама јас не ја продавам својата идеологија и оригиналност за пари

не те знам така неможам да ти судам Smile
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Пет Мар 20, 2009 9:29 pm

blesava008 напиша:
Џајко напиша:
blesava008 напиша:а шо имат то врска шо пееле на свирки и песнава за на евровизија ????? Smile

Па по то се гледат колку си се држет до стилот и сакет да се оригинални, шо очигледно не им е битно :D. Битни им се паритеее


ахахаха кој пари бе ...??? ај жити се кажи ми кој пари ке ги добијат од евровизија...???
а богами и ти да си на нивно место не бил бил ништо поарен така да.... Very Happy

Прво не си ти таја шо мојш да кажиш шо би праел јас.
Второ очигледно е чим досеа не свати појќе не се трудам да ти објасвам... со среќа во животот!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Пет Мар 20, 2009 9:30 pm

blesava008 напиша:
Рокси напиша:
а то за спонзорство да си ти на нивно место не би го праела истото ...???

Абе како прво јас не би можела да сум во бенд пошо незнам ни да свирам ни да пеам. Ај да речиме дека сум во бенд, ама јас не ја продавам својата идеологија и оригиналност за пари

не те знам така неможам да ти судам Smile

Па ти веќе ја осуди, о малоумна една...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 9:52 pm

Џајко напиша:
blesava008 напиша:
Рокси напиша:
а то за спонзорство да си ти на нивно место не би го праела истото ...???

Абе како прво јас не би можела да сум во бенд пошо незнам ни да свирам ни да пеам. Ај да речиме дека сум во бенд, ама јас не ја продавам својата идеологија и оригиналност за пари

не те знам така неможам да ти судам Smile

Па ти веќе ја осуди, о малоумна една...

еееј полека со вреѓање почнавте Shocked Shocked Shocked форумов е за муабет и за искажвење мислење не за карање...не мојт никој на никој да му кажит шо да мислит зато полека.....секогаш ќе постојт некој шо ќе ги сакат и некој шо нема да ги сакат (без разлика за кој се прајт муабет ) така да смирете се малце.....јас поќе не се мешам кажав се шо си мислев на ова тема What a Face
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Нед Мар 22, 2009 12:18 pm

Џајко напиша:
blesava008 напиша:
Џајко напиша:
blesava008 напиша:а шо имат то врска шо пееле на свирки и песнава за на евровизија ????? Smile

Па по то се гледат колку си се држет до стилот и сакет да се оригинални, шо очигледно не им е битно :D. Битни им се паритеее


ахахаха кој пари бе ...??? ај жити се кажи ми кој пари ке ги добијат од евровизија...???
а богами и ти да си на нивно место не бил бил ништо поарен така да.... Very Happy

Прво не си ти таја шо мојш да кажиш шо би праел јас.
Второ очигледно е чим досеа не свати појќе не се трудам да ти објасвам... со среќа во животот!
само ено ќе прашам: КОЈ ТИ Е ПРОБЛЕМОТ СО МЕНЕ???? Evil or Very Mad
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Нед Мар 22, 2009 12:24 pm

Џајко напиша:
blesava008 напиша:
Рокси напиша:
а то за спонзорство да си ти на нивно место не би го праела истото ...???

Абе како прво јас не би можела да сум во бенд пошо незнам ни да свирам ни да пеам. Ај да речиме дека сум во бенд, ама јас не ја продавам својата идеологија и оригиналност за пари

не те знам така неможам да ти судам Smile

Па ти веќе ја осуди, о малоумна една...

џајко!!!!! Ти да не и си портпарол на Рокси па да кажиш дали сум ја осудила или не.....
ако ја осудив слободно можит да се пожалит кај админине и слободно нека ме банирет!!!!!!!
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Болиглава Нед Мар 22, 2009 1:22 pm

^Не те банирам за инет пошо ќе се фалиш после колку голем џек си била и колку биле исфрустрирани админиве. И плус немат некоја голема причина да те банираме. Не си придавај некое големо значење.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Bleak Нед Мар 22, 2009 2:55 pm

Рокси напиша:
blesava008 напиша:ахахаха кој пари бе ...??? ај жити се кажи ми кој пари ке ги добијат од евровизија...???
а богами и ти да си на нивно место не бил бил ништо поарен така да.... Very Happy

Можит немат да добијат којзнајт шо од евровизија, ама цел им е да станат попознати, па ќе видиш кој пари... ќе почнат да ги барет спонзори, реклами блаблаблааа.. а да организирет концерт ќе земат јака пара од попалениве девојчиња

***

а за последната реченица немојш да судиш, пошо секој чоек си е различен.

Абе од тезги со фолкерија имет собрано доволно за да си се спонозрирет... а башка шо ќе најдет спонзори то е друго... и да не ми теквит кој ми спомна баш ногу убо ја "пеел" Кад замиришу јорговани Laughing Металска дан е песнава... факт е не се држет до идеологијата нивна едно друго... од никогаш ни биле ни ќе бидет оригинални. Го имитират Слеш гитаристон море... можда и исти боксерици ко него носит.. Laughing Според мене не е бенд она. Само Не Верувам е добра песна стварно али за другото.... некако ги исфорсираја и на брзина само по секоја цена албум да истает... Razz толку од мене. И да мојт Некст Тајм да се отворит тема... Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Нед Мар 22, 2009 3:04 pm

Болиглава напиша:^Не те банирам за инет пошо ќе се фалиш после колку голем џек си била и колку биле исфрустрирани админиве. И плус немат некоја голема причина да те банираме. Не си придавај некое големо значење.
баш ви фала! Smile
и не си придавам значење .... вие ми го придавате! Twisted Evil
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Нед Мар 22, 2009 3:27 pm

blesava008 напиша:џајко!!!!! Ти да не и си портпарол на Рокси па да кажиш дали сум ја осудила или не.....
ако ја осудив слободно можит да се пожалит кај админине и слободно нека ме банирет!!!!!!!

Јас не сум и ништо на рокси, не ја ни знам. Само си пратам дека од пост до пост менвиш мислења и ги вртиш зборојте.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Болиглава Нед Мар 22, 2009 5:04 pm

blesava008 напиша:
Болиглава напиша:^Не те банирам за инет пошо ќе се фалиш после колку голем џек си била и колку биле исфрустрирани админиве. И плус немат некоја голема причина да те банираме. Не си придавај некое големо значење.
баш ви фала! Smile
и не си придавам значење .... вие ми го придавате! Twisted Evil
Зато не ме фати сон до 4 сабајле вчера, на тебе мислев.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by REGINA Нед Мар 22, 2009 6:33 pm

страшна работа.
чоек немојт да си го искажит своето мислење за музикава без да е наречен малоумен бе?
ам ги читам претходниве мислења и ви се чудам. па вистина страшна работа. ак немојте да го доискажите своето мислење не почвите уличарски муабет со вреѓања.

иначе за некст тајм песнана ич не им е за на евровизија... стилон да не беа рокери ќе им беше посаглам. АМА текстон и ритамон(до негде) од песнана е убав, и победија зато шо се обожавани од публиката, не заради мелодијата.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by METALBOY Нед Мар 22, 2009 6:39 pm

Според мене никој немаше доволно добра песна за на евровизија, едино овие од некс тајм тро личеа на нешо.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by zzz Нед Мар 22, 2009 6:40 pm

REGINA напиша: и победија зато шо се обожавани од публиката, не заради мелодијата.

или можда зш избороф за песна е уште 'организиран' от македонска тв
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Наташа Нед Мар 22, 2009 6:59 pm

Се нервирам зш не мојме да прифатиме нешо ново и зато цело време тапкаме в место.
Ги одбравме овие позериштава, место генгста оро, со нив сто по сто пубо ќе се рангиравме. Само истото та истото, некој мелодии за Си-До и текстој шо им одзеле дури пет минути дур ги напишале. Rolling Eyes
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by REGINA Нед Мар 22, 2009 9:12 pm

zzz напиша:
REGINA напиша: и победија зато шо се обожавани од публиката, не заради мелодијата.

или можда зш избороф за песна е уште 'организиран' от македонска тв
шо имат врска мтв со некст тајм? мтв не одлучвеше. ние гласавме.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by blesava008 Нед Мар 22, 2009 9:24 pm

Болиглава напиша:
blesava008 напиша:
Болиглава напиша:^Не те банирам за инет пошо ќе се фалиш после колку голем џек си била и колку биле исфрустрирани админиве. И плус немат некоја голема причина да те банираме. Не си придавај некое големо значење.
баш ви фала! Smile
и не си придавам значење .... вие ми го придавате! Twisted Evil
Зато не ме фати сон до 4 сабајле вчера, на тебе мислев.
е па од срце се извинувам за твоите неспани часови Laughing
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Нед Мар 22, 2009 9:27 pm

blesava008 напиша:
Болиглава напиша:Зато не ме фати сон до 4 сабајле вчера, на тебе мислев.
е па од срце се извинувам за твоите неспани часови Laughing

Одиме пак:

Незнам дали си слушнала за иронија, но како и да е јас сега ќе ти објаснам шо значит.

Пример број 1.
Ко ќе речит некој: "сликава ич не е партиска."
И ти сеа му враќаш со иронија: "да бе пичку матер ич не е!"

Пример број 2.
Некој немат коса и ти му викаш: "Абе многу коса имаш, шо е ова?"


Доколку осеќате дека не ви е сосема јасно и имате потреба за уште примери, ве молиме пишувајте ми.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by REGINA Нед Мар 22, 2009 9:30 pm

сакаме бе други примери. овие ти застарија.

ама мислам дека и ти не го имаш сватено убо значењето на поимот иронија... ама ај потруди се да објасниш.. ко за на наше ниво. мојт?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Нед Мар 22, 2009 9:34 pm

кое е то ваше ниво?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by kojgode Нед Мар 22, 2009 9:35 pm

Џајко шо бе вака те маткет?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Нед Мар 22, 2009 9:36 pm

ме најдоја по мал
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by REGINA Нед Мар 22, 2009 9:42 pm

па еве пошо сметаш дека поимот иронија го разбираш само ти... а уствари не капираш дека и блесава008 пишит иронично...

па дека за нас шо "не знајме" шо е тој поим, ти се трудиш да го објасниш ама немојш.... ај битно се трудиш.

или ова ти е само нов збор... а не го знајш неговото значење?...пошо мн често го користиш.

зато објасни ни те молиме ај...
п.с нивото самиот ти ни го прајш подолу од тебе.
то. Smile

ај чекам нови примери. да поднаучам нешо појќе. Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Marej Нед Мар 22, 2009 9:44 pm

Dzadzi, shamarot.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Џајко Нед Мар 22, 2009 10:01 pm

REGINA напиша:па еве пошо сметаш дека поимот иронија го разбираш само ти... а уствари не капираш дека и блесава008 пишит иронично...

па дека за нас шо "не знајме" шо е тој поим, ти се трудиш да го објасниш ама немојш.... ај битно се трудиш.

или ова ти е само нов збор... а не го знајш неговото значење?...пошо мн често го користиш.

зато објасни ни те молиме ај...
п.с нивото самиот ти ни го прајш подолу од тебе.
то. Smile

ај чекам нови примери. да поднаучам нешо појќе. Smile

немат шо најдобра си!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Евросонг - Page 5 Empty Re: Евросонг

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот