Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

+10
Mary Jane
malina
tHeJunKy
The Breaking Dawn
Џајко
Наташа
kojgode
hollow
Bleak
T&T
14 posters

Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by T&T Нед Фед 15, 2009 7:57 pm

Литературата? Сликарската Уметност? Музика? Вајарство? Архитектура? Нешто друго? Или никое?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by Bleak Нед Фед 15, 2009 8:21 pm

Од све по малу а од нишо доволно за жал
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by hollow Нед Фед 15, 2009 8:38 pm

Дефинитивно вајарство
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by kojgode Нед Фед 15, 2009 8:49 pm

Све по малку е развиено. И никое премногу. Не знам јас некое од горенаведениве да се испаквит. Така да би рекол никое.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by Наташа Нед Фед 15, 2009 9:26 pm

kojgode напиша:Све по малку е развиено. И никое премногу. Не знам јас некое од горенаведениве да се испаквит. Така да би рекол никое.
Absolutno se soglasuvam.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by Џајко Нед Фед 15, 2009 9:36 pm

Се истаквит шит-поп музикава во македонија ептен во последно време.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 15, 2009 9:43 pm

апсолутно ништо мислам македонциве немет осет за култура не пак за уметност...можда со последново се согласвам Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 15, 2009 10:20 pm

па нормално дека немојт да се развијат премногу чим се немат пари. ако споредвиме со ументоста во богата земја, е тогаш ќе свршиме работа. иначе имат многу луѓе, уметници шо се поталентирани од некој шо е познат во светов.
музикава не е слабо развиена, и неморат нештото да е познато за да е квалитетно, имат многу талентирани андерграунд дечки. ама кај нас то шо не е комерцијала ретко се ценит.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by malina Нед Фед 15, 2009 10:26 pm

Мислам дека во послено време кај нас почна да се ценит уметноста т.е сликарството ама не можам да речам дека тоа е доволно.
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 16, 2009 12:03 am

Може малку повеќе да се развиени литературата и сликарството, барем по тоа колку што можам да видам, промоции на книги, отворање на изложби и сл. Инаку треба многу да се вложува во уметноста, не треба ние да ги сметаме тешките комерцијалисти за уметници во вистинска смисла на зборот.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by REGINA Нед Мар 01, 2009 9:18 pm

ова е лесно прашање.

никоја.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by корун Пон Мар 02, 2009 12:45 am

Музика - Симон Трпчески, Кирил Џајковски, Влатко Стефановски, Старомакедонска музика, и Архитектура е нешо побуџетно. За другиве не сум запознен за некој истакнат од кај нас...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by Marej Пон Мар 02, 2009 1:17 pm

REGINA напиша:ова е лесно прашање.

никоја.

Срамота.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by METALBOY Чет Апр 09, 2009 1:13 pm

според мене најразвиена е музичката, примери се операција триумф, идол..излегвит по некој, а и имат конкуренција..
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Која уметност е најразвиена во Македонија според вас? Empty Re: Која уметност е најразвиена во Македонија според вас?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот