Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Иднина со уметност?

5 posters

Go down

Иднина со уметност? Empty Иднина со уметност?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јун 23, 2009 3:42 pm

Читав една книга за дете шо сакат да се занимават со уметност ама не ја добиват поддршката од родителите шо сметет дека уметноста е " срање" а желбата за да станит сликар е само глупа амбиција шо не го водит никаде само зш не носит пари и го принудвет да студират нешто шо не сакат само за да му е загарантирана иднината.

стајте се на неговото место, ако сте љубител на уметноста, би ризикувале да прајте во животот то шо го сакате незнаејќи дали то еден ден ќе се исплатит ама сепак го прајте со љубов, или би играле на сигурната страна, би работеле нешто шо знајте дека еден ден ќе ви обезбедит добар живот без разлика дали уживате во то шо го прајте?

Question
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Иднина со уметност? Empty Re: Иднина со уметност?

Пишување by *UnIqUe* Вто Јун 30, 2009 4:01 pm

Folow your dream. Ама не секогаш мојш да преживуваш од то шо сакаш да го работиш па така да би играла на посигурната страна и би се занимавала во слободно време со то шо стварно го сакам...Според мене вака Smile
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Иднина со уметност? Empty Re: Иднина со уметност?

Пишување by Marej Вто Јун 30, 2009 5:53 pm

Мене не ми требит да учам техника, историја на уметност, да соработвам со други и слично за да се занимавам со то цел живот. Капацитетов ми барат појќе од завршвење факултет за уметност, шо не значит дек вртам грб на то шо го сакам. Според мене уметноста и не ни требит да е нешо ко обврска, ај сеа некој ми порачал нешо да му нацртам па да седам до 6 сабајле и да чекам да ми дојт инспирација. Зато, ќе завршам друг факултет, а здравје боже ќе си набавам сопствено ателје ко ќе имам пари, сигурна иднина и слободно време шо требит да го претворам во нешо продуктивно.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Иднина со уметност? Empty Re: Иднина со уметност?

Пишување by Bleak Сре Jул 01, 2009 9:01 am

За уметноста ако ни е голема љубов значии и со страст цртаме и слично, вреди да се следи сонот. Значи да продолжиме да цтаме ако не бива. Подобро да иам факс и сигурна работа, а во слободно време да се релаксирам со цртање, отколку уметноста да ми е единствен избор за да преживувам.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Иднина со уметност? Empty Re: Иднина со уметност?

Пишување by Mary Jane Вто Jул 07, 2009 10:52 pm

Имат финансиска иднина за уметноста надвор од границите на нашата држава.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Иднина со уметност? Empty Re: Иднина со уметност?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот