Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што ви недостига од раното детство?

+35
lela
METALBOY
KaTeRiNcE
Ane
putnica
Mule
REGINA
kisela krastavica
комшивка
Punk
harms
Lastojca
The Breaking Dawn
Master
корун
hollow
noviot
Bleak
xpert
fairy
PhiLL * E
Џајко
Marej
TONI
T&T
Болиглава
Mary Jane
Lucybell
malina
sokol
мирАл
mitan
A GiRL
Alexandra
kojgode
39 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Master Вто Фед 10, 2009 9:57 pm

Ми фалит бившата мала и тоа многу...Ех шо глупости иам праено таму...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 31
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Фед 10, 2009 10:33 pm

се ми фалит
играње тетки -метки
прскање со црева ко не ке не пуштаја на плажа да ојме
загорчвењето животи на комшииве....бегање од истите....WinkRazz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Lastojca Сре Фед 11, 2009 12:25 am

многу работи ми фалет ама посебно играње во малава и синиците по коленава шо ги имав
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by harms Сре Фед 11, 2009 12:37 am

eh.... se od gorenavedenoto:(...Smile))
harms
harms
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 21

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Punk Пет Фед 13, 2009 9:59 pm

мене најмногу ми фалит ко одевме во скривницана и ако слушневме некој звук сите пиштевме и бегавме, ми фалит кошарка играње цело лето, касандра најмногу, на луна парк ко ќе ме носеа мама и тато, ко барав 10 денари за чипс да си купам а најмногу ми фалит битолска ко игравме една дебела ја местевме стално
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by комшивка Пет Фед 13, 2009 10:34 pm

уффф многу работи. од поранешното маало прво кришмиш, па фудбал ракомет, трки со точаци, ролери итн собирање во некој двор и играње монопол карти и такви работи, па... в село шетање по планина (обожавав) ќе му се закачев на брат ми и брачед ми и ќе игравме нешо полицајци по планина ќе се бркавме ќе заталкавме и ние да не знајме кај сме појдени Smile а и ужасно многу сакам да се вратет натпреварите од модерен танц и друштвото шо бевме Sad

T&T напиша: Ау да, ми недостигет модерни танци...
Имаш одено на модерен танц??Зш не те памтам?
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by kisela krastavica Саб Фед 14, 2009 1:53 am

Ми недостигет белите шо ги праевме НАША МАЛА.... на некој мојт да му текнит со е ова... ако е биден со мене.
kisela krastavica
kisela krastavica
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 28

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by мирАл Саб Фед 14, 2009 9:31 pm

комшивка напиша:
T&T напиша: Ау да, ми недостигет модерни танци...
Имаш одено на модерен танц??Зш не те памтам?

И јас зш не ве памтам, иначе јас пак се почнав нешо, ак сакате дојте утре т.е. недела во 12, ак ви недостигат!!!! (зејте си партнер хаха Smile )
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by REGINA Нед Фед 15, 2009 12:20 am

женско сум ама шо дека? ко дете само со пиштоли на дијаболи бев враце и со м-ки и со маски од специјалнине сили Embarassed , бркајнци, криш миш... а ко ќе ми текнит на тетки метки лелелел кои бруки Embarassed ... памтам една специфична игра во маалана... се викаше здрвен дедо `со под нозе` хахахах... тој шо ќе е здрвен да му поминиш под нозе дури те бркат другиот за да го одздрвиш... сега ми е срам да ја играм та игра незнам зш хахахах Wink
битно... сакам да сум дете Sad
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Mary Jane Нед Фед 15, 2009 12:21 am

REGINA напиша:женско сум ама шо дека? ко дете само со пиштоли на дијаболи бев враце и со м-ки и со маски од специјалнине сили Embarassed , бркајнци, криш миш... а ко ќе ми текнит на тетки метки лелелел кои бруки Embarassed ... памтам една специфична игра во маалана... се викаше здрвен дедо `со под нозе` хахахах... тој шо ќе е здрвен да му поминиш под нозе дури те бркат другиот за да го одздрвиш... сега ми е срам да ја играм та игра незнам зш хахахах Wink
битно... сакам да сум дете Sad

Да и коли ко врвеа на секои 30 секунди моравме да прекинвиме игра.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by REGINA Нед Фед 15, 2009 12:26 am

Mary Jane напиша:
REGINA напиша:женско сум ама шо дека? ко дете само со пиштоли на дијаболи бев враце и со м-ки и со маски од специјалнине сили Embarassed , бркајнци, криш миш... а ко ќе ми текнит на тетки метки лелелел кои бруки Embarassed ... памтам една специфична игра во маалана... се викаше здрвен дедо `со под нозе` хахахах... тој шо ќе е здрвен да му поминиш под нозе дури те бркат другиот за да го одздрвиш... сега ми е срам да ја играм та игра незнам зш хахахах Wink
битно... сакам да сум дете Sad

Да и коли ко врвеа на секои 30 секунди моравме да прекинвиме игра.


лелеле мери џејн тие колите веќе хаха... ама пак беше преубо, и стварно сакам да сум дете пак Very Happy
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Mule Нед Фед 15, 2009 8:59 pm

kojgode напиша:Кога ќе се сетам на детството многу работи ми фалат...
Нинтендо, Мајкл Џордан, многу побезгрижен живот, студени нозе, кришмиш итн.....
вас?

Леле Пуреее! Ти теквит на Каспер!? Хаха и Еми дома ко не чуваше, и паштети дома ко ми трескаше!? Very Happy
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 29
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by kojgode Нед Фед 15, 2009 9:01 pm

Mule напиша:
kojgode напиша:Кога ќе се сетам на детството многу работи ми фалат...
Нинтендо, Мајкл Џордан, многу побезгрижен живот, студени нозе, кришмиш итн.....
вас?

Леле Пуреее! Ти теквит на Каспер!? Хаха и Еми дома ко не чуваше, и паштети дома ко ми трескаше!? Very Happy
Ти јадев по 7 лепчиња со паштета и нешто со јајца и шеќер праеше баба ти не ми теквит како се викаше.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Mule Нед Фед 15, 2009 9:03 pm

Ти јадев по 7 лепчиња со паштета и нешто со јајца и шеќер праеше баба ти не ми теквит како се викаше.

"Бијано Јајце!" Very Happy Very Happy
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 29
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by putnica Пон Фед 16, 2009 5:01 pm

Хехе детство најубавиот период од животот.Не се секираш за ништо,гледаш само да станиш,да се најадиш и да излезиш надвор да си играш.А нешо шо најмногу ми недостигат е Кришмиш,куцана,лепчиња,тепачките со сестра ми,играње тетки метки нешо хехехе и слични такви работи хехе
putnica
putnica
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 4

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by REGINA Чет Апр 23, 2009 10:54 pm

ми недостигет барбиките и играчките шо си ги имав.
глупа сум шо ги дадов ќе си се занимавав одвреме навреме. Wink
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Ane Чет Апр 23, 2009 11:14 pm

Леле се! тетки метки манџи праење, крадење цвеќа и ко си продававме,разни игири кришмиш,бриши план,повиквејне на духој,куќички ко си праевме...и шо не друго...Sad
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by KaTeRiNcE Чет Апр 23, 2009 11:49 pm

REGINA и сестра и Smile под то се подразбират значит,одење на долг пат то ти е шетање по малоно,здрвен дедо со поднозе,хах кришмиш ии мн игри ама најјако беше шо за секоја беља една ИРЕНА го јадеше,хахахха(нагласено зш е на форумоф)
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 29
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by METALBOY Пет Апр 24, 2009 8:56 am

Дружење и играње.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by lela Пет Апр 24, 2009 10:40 pm

Безгрижноста, игрите и се останато слично како и на сите други.Носталгична сум за тој дел од животов и би сакала пак да можев да бидам дете ама ...

lela
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Апр 25, 2009 12:43 pm

јас ич не сум носталгична за тој дел од животов. нејкам да се вратит то време.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by REGINA Пон Апр 27, 2009 12:43 am

уште ми недостигат и масовното играње кент со сестрами, брачедава KaTeRiNcE и нејзиниот биг брадр. хах непобедливи бевме хах.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by pankerishte Пон Апр 27, 2009 1:41 am

Сакам да се вратит се.....мн работи има од детството што ги немат сега.
Турбо Мастиките,Зимско Рекреативна Програма,Се Плашиш ли од Темнината,Војна(игра со карти)...Криш Миш,Крадци Полицајци,Малски Фудбал 10 на 10,Пучи Гз,Крадење Петрофки од комшијана,Крадење Цреши од Комшивкана,Тепања Мала на мала,играње Џамија,Џаол,Бриши План.......се бе се....
мн работи се....
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 32
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by *UnIqUe* Вто Апр 28, 2009 11:12 pm

Uff bolna tema... se mi falit.
Mi falit BMX-ot crn , site trki po malana so nego , izigravanje tetka( ako ne mi odese) krismis, kucana, simpatijata so redovno go vle4kav doma i go pikav pod masa za da go bacvam, Praenje 'jadenja' od site mozni trevi i kal i uste mnogu vakvi bezvezni raboti so mozda sega nemet smisla ama na vremeto im se radvev xD
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Punk Сре Апр 29, 2009 12:24 am

мене ми недостигет моментите со панкериште ко играв фудбал посебно скинерон ко ќе бранеше! lol!
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 31
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? - Page 2 Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот