Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што ви недостига од раното детство?

+35
lela
METALBOY
KaTeRiNcE
Ane
putnica
Mule
REGINA
kisela krastavica
комшивка
Punk
harms
Lastojca
The Breaking Dawn
Master
корун
hollow
noviot
Bleak
xpert
fairy
PhiLL * E
Џајко
Marej
TONI
T&T
Болиглава
Mary Jane
Lucybell
malina
sokol
мирАл
mitan
A GiRL
Alexandra
kojgode
39 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Што ви недостига од раното детство?

Пишување by kojgode Саб Фед 07, 2009 7:59 pm

Кога ќе се сетам на детството многу работи ми фалат...
Нинтендо, Мајкл Џордан, многу побезгрижен живот, студени нозе, кришмиш итн.....
вас?


Последната промена е направена од kojgode на Саб Фед 07, 2009 8:22 pm. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Alexandra Саб Фед 07, 2009 8:13 pm

Аххх Нинтендо дефинитивно ми фалит и Супер Марио хах....иначе шо знам...ми фалит то шо не се замарав за нишо и она ич за нишо не ми беше гајле,ми фалит то шо ко ќе беше топло не се прибирав дома и со сите машки од малово играв фудбал(дебилче) xD...и шо знам не ми теквет други работи сега.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by A GiRL Саб Фед 07, 2009 8:16 pm

ах...мн работи
ко праев манџи со се шо ке најдев во дворон
ко се збиравме негде по дома да играме Супер Марио
ко се капевме надвор со цревоно со другарчиња од малана
ко си игравме Андон или Крадци Полицајци и по цели деној се баравме низ градов
ми недостигат играна Лепчиња,Битолска и ред други шо заборајв како се викет Razz
играње карти во двор до раните утрински часови
ко се криевме во пченкине од баба и од една другарка
ко им скривав на мама и тато кутии цигари само за да ги натерам да се одвикнат од таквата лоша навика(ама попусто)-кутри луѓе мн ги имам нервирано во претходниве скоро 17 години Neutral
ко се криев во нивнине шкафој и ме бараја по цел ден а јас си уживав внатре(понекогаш си земав и нешто за грицкање-зависно од то колку долго планирав да се задржам внатре и зависно од големината на шкафчето Razz
мн мн др работи на кои моментално неможам да се сетам
ама како и да е,секој период од животов си имат своја убајна Wink а и јас уше ко детенце си се осеќам и ИЧ ама ИЧ не ми се брзат да пораснам Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by mitan Саб Фед 07, 2009 8:22 pm

свеSad мн преубо рано детство имав...не дека ми е лошо сеа....најмногу ми недостигат безгрижноста...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by мирАл Саб Фед 07, 2009 8:23 pm

Најмногу ми недостига дружењето в мала со другарите. Се собиравме кај клубон Св. Кирил и игравме кошарка, фудбал. А најомилен игра ми беше криш топка!!! Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by sokol Саб Фед 07, 2009 9:09 pm

најубо е да си дете :D
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by malina Саб Фед 07, 2009 9:13 pm

Мене единствено шо ми недостигат е кога ќе бев уморна и ќе ме болеа ноџињава мама и тато ме креваа и ме носеја,а сега немат кој како вчера на пример.Така Александра ?хехехе
malina
malina
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Lucybell Саб Фед 07, 2009 9:16 pm

срамота е сега да шетам со кутија салфети и да се менвам Embarassed
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 30
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Mary Jane Нед Фед 08, 2009 2:42 am

Ми недостасвет состаноците в маало, ко организиравме разни манифестации од типот на Избор за Мис, натпревари за готвење, часој по англиски, па и ферки.
Ми недостига забавиште и сите поволности кои ги имавме тогаш.
И мене ми фалит Нинтендото, а посебно ко играв Супер Марио со брачед ми.
Ми недостасвет сите улични утакмици (кошарка, фудбал, народна) и криенка да не заборам.
Ми недостасвит мојата ептен права коса и црните запчиња, ама и четчето со мече.
Засега толку.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Болиглава Нед Фед 08, 2009 2:43 am

Играње били, играње фудбал со Аки и РуменSmile, кришмиш, праење тегнала, пиштоли на дијаболи...

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Alexandra Нед Фед 08, 2009 2:49 am

malina напиша:Мене единствено шо ми недостигат е кога ќе бев уморна и ќе ме болеа ноџињава мама и тато ме креваа и ме носеја,а сега немат кој како вчера на пример.Така Александра ?хехехе


леле дааа...
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by mitan Нед Фед 08, 2009 2:56 am

мн ми недостигат то ко ке се соберевме 20 души и одевме и крадевме черешни и сливи....хаха морат една случка да раскажам
ојме кај еден комшија да му крадиме черешни и све ок онака 2 на дрво качени 15 души долу чекаме и без да го видиме излегвит комшијава и едниов бегат некако од на дрвово и се криеме сите и овај шо останвит го виде комшијава и му викат кој си бе ти...овај чутит...пак комшијава му викат кажи бе кој си ништо не ти прам и овај(детиште малоумно неразвиено)никој бе не сум гранка сум....ние останативе и покрај добро шо бевме скриени прснавме од смеење и не фати сите....и на крај пак све шо украдивме си зедовме:D:D:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by T&T Нед Фед 08, 2009 2:58 am

Ми недостигет игрите пред зграда и валкањето до гуша ..Исто, игрите со тета и гагучкањето... Безгрижен живот..Бритни Спирс и не ми недостигат најмногу. Ау да, ми недостигет модерни танци...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by TONI Нед Фед 08, 2009 3:06 am

Многу работи кои ми го правеа детството преубо.Биљи,лепчиња,кришмиш,пиштоли на дијаболи и др.Најако ми беше сите ко имаа пиштоли,а јас имав еден шатган едно метро и нешо.Е то беше добро оружањеSmile
Исто така јако ми беше ко праевме разни бомби(на почеток чадни и никакви па за на крај со солна киселa и мн посовремениSmileSmileSmile)

_________________
Zelim samo da sviram da se otkacim i to je sve
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Marej Нед Фед 08, 2009 3:14 am

Ми недостигат СВЕ, и ми е премногу жал шо мојте деца (да дајт Буда да имам) нема да имет такво детство.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Џајко Нед Фед 08, 2009 3:58 am

Ми фалит времето ко бев 4то 5то одделение, и ко немавме никој интернет. Ќе си дојдев дома од нашкола и си седев сам в соба си играв игри на компјутер си гледав телевизија. уживав
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 08, 2009 5:03 am

Ми фали играњето џамлииииииии ... и кога се собиравме сите надвор никој немаше нет ... и никој не се замараше со никого... и така !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 30
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by fairy Пон Фед 09, 2009 1:01 am

се ми фалит и мене...кришмиш, глупости, кошарка "на кошон"....се! :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by xpert Пон Фед 09, 2009 1:10 am

Џајко напиша:Ми фалит времето ко бев 4то 5то одделение, и ко немавме никој интернет. Ќе си дојдев дома од нашкола и си седев сам в соба си играв игри на компјутер си гледав телевизија. уживав

A заборај Битолска и фудбал дека игравме во малана? Мене то многу ми фалит.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Bleak Пон Фед 09, 2009 1:27 am

Alexandra напиша:Аххх Нинтендо дефинитивно ми фалит и Супер Марио хах....иначе шо знам...ми фалит то шо не се замарав за нишо и она ич за нишо не ми беше гајле,ми фалит то шо ко ќе беше топло не се прибирав дома и со сите машки од малово играв фудбал(дебилче) xD...и шо знам не ми теквет други работи сега.

Леее супер марио аку не ја вртеф по едно 30 пати на ден... Smile колку нинтенда тато ми имаше фрљано за да учам ама после 1 недела ново ќе ми земеа хаха иначе ластик играфне вмала јас со момичињана и фудбал нормално ама ластик ги победвеф женско петле то е Smile хаха друго шо праефне а до 1 2 на сабајле криш ми играфне план и тако даље лее пак ми се играт сега во моментоф план ми се играт ама со кого? ах децтво децтво What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Bleak Пон Фед 09, 2009 1:40 am

Marej напиша:Ми недостигат СВЕ, и ми е премногу жал шо мојте деца (да дајт Буда да имам) нема да имет такво детство.

Еј вистина шо глупо детство ќе имет. Некоја дур го цицат детевпо то на мсн ќе киснит хаха Smile What a Face
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Џајко Пон Фед 09, 2009 2:29 am

xpert напиша:A заборај Битолска и фудбал дека игравме во малана? Мене то многу ми фалит.
да да и то, и посебно ми фалит со димо ко игравме едно време многу плеј стејшн само еуро 2000 игравме и само македонија против албанија аххаха
бабунски, седловски, панчев :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by noviot Пон Фед 09, 2009 11:55 am

играње ризик по 5-6 сати без престан , праење бељи на околните жители итн ...
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 71
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by hollow Пон Фед 09, 2009 12:16 pm

Ми недостигат праењето на стапици за мачки
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 30
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by корун Пон Фед 09, 2009 12:20 pm

Фудбал на одмор и фудбал после нашкола, фудбал вмала, фудбал за викенди, фудбал за празници... Крадење петовки, кришмиш, надвор цел викенд, Delta Force кецон и кантер македонскана... Исто така некој работи прв пат ти се дешавет и интересно е чуството ко ке ги доживвиш.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што ви недостига од раното детство? Empty Re: Што ви недостига од раното детство?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот