Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

+14
lela
Stefk0
Mary Jane
Punk
kojgode
Marej
T&T
Obibos
PhiLL * E
noviot
The Breaking Dawn
pankerishte
hollow
Bleak
18 posters

Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 9:52 pm

Јас не знам заш ама мислам дека сме некоја креација зш шо знам се рагаш плачиш бараш јадење, растиш ај мајкати таткоти ке те запишет нашкола, ќе се заљубиш деца ке створиш ова она а од каде то она баш да знајме шо да прајме во животот... да не реча.... ДАЛИ НАВИСТИНА СМЕ ПРОГРАМИРАНИ?  btw јас вервам во Господ али не знам не ми е некако сватливо...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by hollow Саб Јан 31, 2009 10:01 pm

Шо знајш мојт ванземаљци те имет напраено alien
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 2:07 am

Со Еволуција.
не бре шо тие...програмирано сме како во играна СИМС.
хахахахахахах Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Фед 01, 2009 4:40 am

pankerishte напиша:Со Еволуција.
не бре шо тие...програмирано сме како во играна СИМС.
хахахахахахах Razz

ако сме настанати од еволуција од шо настанало то од кое сме се еволуирале?? Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:47 am

The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Со Еволуција.
не бре шо тие...програмирано сме како во играна СИМС.
хахахахахахах Razz

ако сме настанати од еволуција од шо настанало то од кое сме се еволуирале?? Shocked
Oд ништо нешто.
Ајде нека ме надополнит некој што се занимават со физика.
Иначе прашањево ти е филозофско на кое немат одговор.
а од што настанало то што настанало од кое сме еволуираме?
Мислам немат смисла со вакви критики и коментари пошто темава ке се сведит на 1 пост само.
Само мислења да даваме.
Пошто и за бог да речиш дека сни настанале од него,имат прашање,него кој го зоздал.
исто ти е Shocked Cool Razz Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by noviot Нед Фед 01, 2009 6:04 am

првите љуге пораснале на дрва и после почнале да садет уште дрва па растеле уште љуѓе па почнале да се "чуствувет" , зш мн долго требело дур пораснит на дрво чоек и зато почнале тие меѓусебно да си прает "нати го дај ми го" , и така напрајле уште луѓе
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by PhiLL * E Нед Фед 01, 2009 6:36 am

тука сме биле ние одамна ... дури едно време сме заборавиле да памтиме од кога ... а денес се присеќаме ... но тешко е нели ?

Да се присетиш дека пред мн мн години некој како нас се движел на овие простори и подалеку....
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 6:38 am

Јас во господ не вервам..Вервам во Чак Норис... И за Чак норис не постој еволуција....Тој све имат напраено и не туку се мислите шо е како е
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by T&T Нед Фед 01, 2009 3:23 pm

Јас имам гледано емисија документарец дека човекот е програмиран исто и неговото време на живеење.
Ама не баш се согласвам со то. То за јадење, одење, мајчински инстикт, сексуална потреба итн се веќе вродени мотиви шо кај секој постоет. А останатото го учиме преку пат на социјализација.

А за прашањево.. Многу е дискутабилно. Јас вервам дека сме настанале по пат на еволуција зш фала Богу е пологично и научно поприфатливо. А од друга страна, самата себе се наоѓам во ситуации кај шо се користам со теоријата дека Бог не создал сите за некоја дискусија.:D
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Marej Нед Фед 01, 2009 3:31 pm

Science without religion is lame, religion without science is blind
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by kojgode Нед Фед 01, 2009 3:40 pm

Marej напиша:Science without religion is lame, religion without science is blind.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 9:36 pm

Marej напиша:Science without religion is lame, religion without science is blind

на постоф мојс копи пејст во паметни мисли да го стајш Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Punk Нед Фед 01, 2009 11:53 pm

Марина те обожавам!
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by kojgode Пон Фед 02, 2009 12:55 am

Bleak напиша:
Marej напиша:Science without religion is lame, religion without science is blind

на постоф мојс копи пејст во паметни мисли да го стајш Smile
И Алберт Ајнштајн напиши. (финтава е демек знам кој го имат кажано ова.)
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Marej Пон Фед 02, 2009 12:57 am

Мене ми текна да го напишам така да јас најпаметна сум.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 7:37 pm

The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Со Еволуција.
не бре шо тие...програмирано сме како во играна СИМС.
хахахахахахах Razz

ако сме настанати од еволуција од шо настанало то од кое сме се еволуирале?? Shocked

па си во право до негде...мислам моите ставови спрема то како сме се создале уште не се сосема дефинирани

наука vs религија... Evil or Very Mad

ко ке видиш ни органската еволуција ко научна теорија според која сите растенија и живи суштества се
настанати по пат на еволутивен процес, ни креационизмот ко религиозна теорија според која сите растенија и живи суштества се настанати со акт на Творецот се само теории ништо појке... Rolling Eyes

ни една од нив не може да се докаже во некоја современа научна
лабараторија или преку научен експеримент, и затоа и двете теории
користат "факти" и "докази" од целата планета за да ја поткрепат и
докажат својата вистинитост. scratch


Науката и философијата се обиди на човечкиот разум да ја осмислит реалноста.ние мојме долго да ја бараме смислата на животот, да градиме
теории, научни, философски и секакви и пак ке останиме на исто....

ко ке видиш...не знам шо се замараме tongue tongue
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 02, 2009 9:29 pm

То е ко баби и жаби да мешаме.

За мене е поприфатливо второто, пошо искрено да си признам, не сум толкав верник за да сум за религиозното учење.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Stefk0 Сре Фед 04, 2009 12:40 am

Бе настанати сме од еволуција, а господ прднал и го започнал универзиумот.. . Мешаш 2 ин 1 и чаос.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by lela Нед Фед 22, 2009 9:01 pm

Jaс мислам дека сме настанати по пат на еволутивен развиток, а еволуцијата ја предизвикал Господ!

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by folder Нед Фед 22, 2009 9:07 pm

Јас мисљам дека не сме настанати во никој случај од мајмун зш и сеа мајмуниве ке мутираја во љуге, ама не мисљам ни дек господ не створил.. Ми се напрај пасија сега ке истражвам ке читам за првпат во мојов живот... cyclops
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by METALBOY Вто Мар 31, 2009 4:06 pm

Дефинитивно по пат на еволуција, според мене со мутации
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by James Bomb Вто Мар 31, 2009 7:20 pm

Неможам да речам дек од мајмуни сме настанати,ама од господ дефинитивно НЕ .
James Bomb
James Bomb
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 29
Хоби(работа) : Gradenje Brodoj
Забавен? : OOoO

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by PhiLL * E Вто Мар 31, 2009 8:37 pm

I created the people... but the nature defined them as beings...
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Angelic Сре Апр 01, 2009 10:11 pm

Според мене Господ не' создал и точка (.)
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација? Empty Re: Дали мислите дека луѓето се настанати со еволуција, настанати од Господ, или пак се креација?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот