Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

+15
МаКсач
STIFLER
Фазлија
malina
mitan
П.
Obibos
мирАл
Mary Jane
kojgode
L S D
xpert
Џајко
pankerishte
REGINA
19 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Вто Јан 27, 2009 10:46 pm

пошо факт е дека имат уште улични пресметки ( и полошо ) помеѓу овие две националности,

дали то е поради владава и нивната политика.. ?

или то се само лични сваќања на одредени друштва?

или можеби во тие пресметки "секој добива шо заслужил"?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:43 pm

Алеа Але.....Алеа але..да живее хулиганизмот...алеа але..

Кога се дешавало ова?
Знам дека фрки имаше пред едно 5-6 години али сега прва слушам за ова...

П.С
Одобрувам
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Вто Јан 27, 2009 11:46 pm

pankerishte напиша:Алеа Але.....Алеа але..да живее хулиганизмот...алеа але..

Кога се дешавало ова?
Знам дека фрки имаше пред едно 5-6 години али сега прва слушам за ова...

П.С
Одобрувам


зш хулиганизмот? не си за една држава без конфликти? хеххехеххе
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 12:05 am

не сум.поживеј 1 недела во скопје и оди на факултет(економски,правен,филолошки и филозовски) кои се наоѓаат на Бит ПАЗАР па ке ти стани јасно.мммм
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Џајко Сре Јан 28, 2009 12:18 am

Кај мојт панкер да е за држава без конфликти???? :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by xpert Сре Јан 28, 2009 12:37 am

Јас знам дека Струга имат конфликти а за Охрид неам слушнато. И албанци од Охрид многу малце знам.
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 12:51 am

абе стварно сеа конфликтиве се во многу помал број во однос на минатите години, ама признајте ако ви згрешит некој (дури и за ситница) од албанциве... одма ја прајте/прајме големата

како да чекате/чекаме причина за да почниме нешо едни против други.

барем знам дека за мене така е Twisted Evil
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Сре Јан 28, 2009 12:54 am

abe nemat takvi konflikti vo gradov so vie kaj smeet da zucnet siptarine ovde... ne sme ko struzani nie picici da im kutime ke gi zgazime samo pola zbor ako recat si go znaet to :D
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 12:59 am

не шиптари, туку речи албанци. Како ќе ти е тебе ко ќе те наречат каур нешо ова она хехех.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Сре Јан 28, 2009 1:02 am

am nek probet da vidime XD
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by REGINA Сре Јан 28, 2009 1:31 am

ам пос`скај ги уш малце па ќе видиме стварно хехе Very Happy

мислам немој да ме сватиш погрешно, и јас сум македонка... Smile
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 1:55 am

Смирени страсти...то ест...панкеров сакал конфликти...ахахахха Very Happy Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by kojgode Сре Јан 28, 2009 3:01 am

L S D напиша:abe nemat takvi konflikti vo gradov so vie kaj smeet da zucnet siptarine ovde... ne sme ko struzani nie picici da im kutime ke gi zgazime samo pola zbor ako recat si go znaet to :D
Ова е паметно мислење се сложвам со човекот.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 28, 2009 3:08 am

REGINA напиша:пошо факт е дека имат уште улични пресметки ( и полошо ) помеѓу овие две националности,

дали то е поради владава и нивната политика.. ?

или то се само лични сваќања на одредени друштва?

или можеби во тие пресметки "секој добива шо заслужил"?

Наше маало. Тема на место.
Пошо јас и REGINA живееме во мултинационална средина (посебно јас, цела улица со албанци е во моето непосредно соседство), морам да напоменам дека немаме никаков контакт со тоа малцинство. Кога бев помала, секогаш се дружевме, ама откако пораснавме, се оддалечивме заради националните побуди кои очигледно ни се во прв план. И денес ретко со кој имам здраво, добар ден им велам на постарите, а избегнувам секаков подолг муабет, затоа што треба да изгубам време во преведување и упростување на муабетот. Има карање од време навреме, ама тоа брат ми најчесто го прави и за џабе се нервира кога на крај не испаѓа ништо...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:18 am

Koга ке видиш има мн океј луѓе што се албанци или турци или какви сакат нека се.Јас лично познавам такви и се дружам и си иам најпоштен муабет.
Сега што повеќето од нив се екстремно традиционално националистички настроени е нивни проблем. Нека не не засегаат со тоа.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by мирАл Сре Јан 28, 2009 5:00 pm

Абе си имат албанци и албанци!!! Е сеа појќето од нив се безобразни и провоцирет на се, а понекогаш и ние за нешто ќе испровоцираме и настануват конфликт!!!!

Го цитирам Љубе по историја:
Ќе се искарте меѓу себно, па после тој ќе го викнит брат му, па после ти, па тој тако му и конфликт Razz

Во едно буре мед, една капка отров и тој мед не се јајт
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Obibos Вто Фед 03, 2009 1:41 am

Mary Jane напиша:
REGINA напиша:пошо факт е дека имат уште улични пресметки ( и полошо ) помеѓу овие две националности,

дали то е поради владава и нивната политика.. ?

или то се само лични сваќања на одредени друштва?

или можеби во тие пресметки "секој добива шо заслужил"?

Од ко знам јас за шиптариве во охрид одсекогаш имало најмалу тепачки со ними...пошо шиптариве се поколтурни од било каде а не зш имет страф
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by П. Вто Фед 03, 2009 2:04 am

kojgode напиша:
L S D напиша:abe nemat takvi konflikti vo gradov so vie kaj smeet da zucnet siptarine ovde... ne sme ko struzani nie picici da im kutime ke gi zgazime samo pola zbor ako recat si go znaet to :D
Ова е паметно мислење се сложвам со човекот.
не е паметно мислење , стружани не се пички туку не живејте вие струга кај шо имат каде каде појке албанци од овде и ко шо спомна некој погоре овде се културни (таму не се баш толку) и идет по 15 души на еден ... така да ....
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 2:07 am

П. напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:abe nemat takvi konflikti vo gradov so vie kaj smeet da zucnet siptarine ovde... ne sme ko struzani nie picici da im kutime ke gi zgazime samo pola zbor ako recat si go znaet to :D
Ова е паметно мислење се сложвам со човекот.
не е паметно мислење , стружани не се пички туку не живејте вие струга кај шо имат каде каде појке албанци од овде и ко шо спомна некој погоре овде се културни (таму не се баш толку) и идет по 15 души на еден ... така да ....

абе не кажвите лани се сеќавам, охриѓани и битолчани требаја да идет за да ве вагет.. ко беа конфликтите.. ама нишо не се деси, ги вратија битолчани назад... ххххх
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by П. Вто Фед 03, 2009 2:14 am

L S D напиша:
П. напиша:
kojgode напиша:
L S D напиша:abe nemat takvi konflikti vo gradov so vie kaj smeet da zucnet siptarine ovde... ne sme ko struzani nie picici da im kutime ke gi zgazime samo pola zbor ako recat si go znaet to :D
Ова е паметно мислење се сложвам со човекот.
не е паметно мислење , стружани не се пички туку не живејте вие струга кај шо имат каде каде појке албанци од овде и ко шо спомна некој погоре овде се културни (таму не се баш толку) и идет по 15 души на еден ... така да ....

абе не кажвите лани се сеќавам, охриѓани и битолчани требаја да идет за да ве вагет.. ко беа конфликтите.. ама нишо не се деси, ги вратија битолчани назад... ххххх
супер си ....(уствари темава не е колку се стружани пички туку за конфликтот со албанциве во охридов ама морав да се замешам ) поззз
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by pankerishte Вто Фед 03, 2009 8:32 pm

Абе колку се културни да знајте.
Пред 6-7 години да знајте само какво беше во Охрид.Колку тепачки имало Палас или пак на Полигон(ми теквит дека бев 7мо одделение ко се испомаваја 10души наши(од харфејсд мислам дека беа) со 50 шпоној)
Или тој Мечка со пиштол на Чазо ко го бркаше од паркон,преку палас па до центар некаде,па испадна дека пиштолот не е тачен нешто,па мање добија.
И пред 2 лета фрка имаше.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:05 pm

pankerishte напиша:Абе колку се културни да знајте.
Пред 6-7 години да знајте само какво беше во Охрид.Колку тепачки имало Палас или пак на Полигон(ми теквит дека бев 7мо одделение ко се испомаваја 10души наши(од харфејсд мислам дека беа) со 50 шпоној)
Или тој Мечка со пиштол на Чазо ко го бркаше од паркон,преку палас па до центар некаде,па испадна дека пиштолот не е тачен нешто,па мање добија.
И пред 2 лета фрка имаше.
незнам баш.. палас можда имат имано некогаш.. ама на полигон немат шанси пошо наспроти него живеам... да имаше таму проблеми со пуцаљка ќе ги гаѓав...ххххх
ви кажвам малце се овде си чутет...
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by mitan Вто Фед 03, 2009 9:12 pm

тие ваму кај мене не се прает нешо мангупи со ги имат еден куп....не паки на други места во градов....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by L S D Вто Фед 03, 2009 9:21 pm

mitan напиша:тие ваму кај мене не се прает нешо мангупи со ги имат еден куп....не паки на други места во градов....
точно
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by mitan Вто Фед 03, 2009 9:22 pm

L S D напиша:
mitan напиша:тие ваму кај мене не се прает нешо мангупи со ги имат еден куп....не паки на други места во градов....
точно
каде поточно или???
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов? Empty Re: Дали ги одобрувате конфликтите на македонциве vs албанциве во Охридов?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот