Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метал

+16
Рокси
METALBOY
The Breaking Dawn
Marej
Jordison
twilight
misticnata
Punk
Azranogota
pankerishte
Odyssey
мирАл
Болиглава
Џајко
T&T
tHeJunKy
20 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Болиглава Вто Фед 03, 2009 12:44 pm

Ај сега дискутирајте на тема "Метал", а не на "Фејќери" и "шо љуѓе сте".
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 11:55 am

металји ова она...еј си диси...металика...ајрон мејден
лед цепелин...дип парпл...кршење гитари....џоинт...алкохол....секс во изобилије.... ит ис а рокерс лајф cheers
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Рокси Пет Мар 20, 2009 7:31 pm

Не обожавам метал, сосема малце слушам ито во моменти ко ќе ми требит нешто ептен агресивно.
Ајрон мејден онака иам 3-4 албуми и од Пантера 20тина песни.

Ме нервирет МНОГУ Металика, Апокалиптика (нз ни дали се метал, ама ме нервирет), Кредл оф филтх, диму боргир и тие.

Иначе многу ми идет смеење ко ќе видам некој „металци“ шо мислет дека се’ е во стилот и во намуртената фаца, а од вчера почнале да слушет ГнР и Металика, и врска немет од музика. Таквите се lol!
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пон Мар 23, 2009 6:21 pm

Рокси напиша:Не обожавам метал, сосема малце слушам ито во моменти ко ќе ми требит нешто ептен агресивно.
Ајрон мејден онака иам 3-4 албуми и од Пантера 20тина песни.

Ме нервирет МНОГУ Металика, Апокалиптика (нз ни дали се метал, ама ме нервирет), Кредл оф филтх, диму боргир и тие.

Иначе многу ми идет смеење ко ќе видам некој „металци“ шо мислет дека се’ е во стилот и во намуртената фаца, а од вчера почнале да слушет ГнР и Металика, и врска немет од музика. Таквите се lol!

Добар муабет беше ова Рокси.

Да се навратам на темата.
Добро мн луѓе како што рече не сваќаат дека ГНР не се метал и не знам што се фураат на нив.
За да бидеш метал панк хц фаца треба да го фураш филмот андерграунд.
Јас барем памтам дека никој од наше манство(што е случај и тука во СК) не сни излегле никогаш во кафич или такви ствари.
Сни седеле до сабаље надвор испомрзнати како кучиња со алкохол во рака,тоа е филмот.Улица и улица.Ако си решил веќе да се декларираш како металец или панкер.
Гледам дека сега мн малце од младинава(исклучок неколку панкерчиња и скинерчиња),скоро ич не се фураат на такви работи.Ние бевме екипа 30 души и никој не смееше да претнит нешто во паркон или сараиште. Laughing
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by The Breaking Dawn Пон Мар 23, 2009 8:17 pm

pankerishte напиша:Да се навратам на темата.
Добро мн луѓе како што рече не сваќаат дека ГНР не се метал и не знам што се фураат на нив.
За да бидеш метал панк хц фаца треба да го фураш филмот андерграунд.
Јас барем памтам дека никој од наше манство(што е случај и тука во СК) не сни излегле никогаш во кафич или такви ствари.
Сни седеле до сабаље надвор испомрзнати како кучиња со алкохол во рака,тоа е филмот.Улица и улица.Ако си решил веќе да се декларираш како металец или панкер.
Гледам дека сега мн малце од младинава(исклучок неколку панкерчиња и скинерчиња),скоро ич не се фураат на такви работи.Ние бевме екипа 30 души и никој не смееше да претнит нешто во паркон или сараиште. Laughing

за панкери не знам ама сакаш да кажиш дек за да си металец треба да се пијаниш до сабајле на улица?
мислам дек си грешка Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Вто Мар 24, 2009 3:15 am

The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Да се навратам на темата.
Добро мн луѓе како што рече не сваќаат дека ГНР не се метал и не знам што се фураат на нив.
За да бидеш метал панк хц фаца треба да го фураш филмот андерграунд.
Јас барем памтам дека никој од наше манство(што е случај и тука во СК) не сни излегле никогаш во кафич или такви ствари.
Сни седеле до сабаље надвор испомрзнати како кучиња со алкохол во рака,тоа е филмот.Улица и улица.Ако си решил веќе да се декларираш како металец или панкер.
Гледам дека сега мн малце од младинава(исклучок неколку панкерчиња и скинерчиња),скоро ич не се фураат на такви работи.Ние бевме екипа 30 души и никој не смееше да претнит нешто во паркон или сараиште. Laughing

за панкери не знам ама сакаш да кажиш дек за да си металец треба да се пијаниш до сабајле на улица?
мислам дек си грешка Shocked
Ај вака без љутиш сестра и на ТТ Smile се шалам бе пак и ти.... Very Happy
Анерграунд е движење на панкери,скинери,металци и хардкорци и рапери.
Епа сега не е моментот пијанење на улица до сабаље туку живеење на филмот на андерграундот.
Тој филм го направиле во 70тите години и се пичит до ден денес.не го правам јас или ти па да мрчиме на темава.
Јас си кажувам како е во Охрид и цела Мкд и цел свет.Да си металец и све остало треба да си го фураш филмот тој.Животот на улица е андерграундот а не комерцијала.
Ке правиме муабет некогаш во живо па да ти разјаснам некои работи Wink мислам без потценување ке си дебатираме.
Андерграунд е живот на улица.Ко што можам јас да го фурам,можат да го фураат постари фаци во Охрид,да не ги споменувам,можат сите.
А вие што сваќате дека тоа е понижење е Анти Андерграунд.Се е тоа предрасуди.
Дискриминација.Ако ти студи седи си дома никој ништо не ти брани.Ама металци што излегуваат по кафичи се Позери.Не за мене туку за секој оној кој што го живее филмот металски,панкерски бла бла бла.Пошто музиката и текстовите што одат во музиката говорат за уличарски живот,без грижи,без дискриминации....
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Bleak Вто Мар 24, 2009 11:41 am

pankerishte напиша:
The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Да се навратам на темата.
Добро мн луѓе како што рече не сваќаат дека ГНР не се метал и не знам што се фураат на нив.
За да бидеш метал панк хц фаца треба да го фураш филмот андерграунд.
Јас барем памтам дека никој од наше манство(што е случај и тука во СК) не сни излегле никогаш во кафич или такви ствари.
Сни седеле до сабаље надвор испомрзнати како кучиња со алкохол во рака,тоа е филмот.Улица и улица.Ако си решил веќе да се декларираш како металец или панкер.
Гледам дека сега мн малце од младинава(исклучок неколку панкерчиња и скинерчиња),скоро ич не се фураат на такви работи.Ние бевме екипа 30 души и никој не смееше да претнит нешто во паркон или сараиште. Laughing

за панкери не знам ама сакаш да кажиш дек за да си металец треба да се пијаниш до сабајле на улица?
мислам дек си грешка Shocked
Ај вака без љутиш сестра и на ТТ Smile се шалам бе пак и ти.... Very Happy
Анерграунд е движење на панкери,скинери,металци и хардкорци и рапери.
Епа сега не е моментот пијанење на улица до сабаље туку живеење на филмот на андерграундот.
Тој филм го направиле во 70тите години и се пичит до ден денес.не го правам јас или ти па да мрчиме на темава.
Јас си кажувам како е во Охрид и цела Мкд и цел свет.Да си металец и све остало треба да си го фураш филмот тој.Животот на улица е андерграундот а не комерцијала.
Ке правиме муабет некогаш во живо па да ти разјаснам некои работи Wink мислам без потценување ке си дебатираме.
Андерграунд е живот на улица.Ко што можам јас да го фурам,можат да го фураат постари фаци во Охрид,да не ги споменувам,можат сите.
А вие што сваќате дека тоа е понижење е Анти Андерграунд.Се е тоа предрасуди.
Дискриминација.Ако ти студи седи си дома никој ништо не ти брани.Ама металци што излегуваат по кафичи се Позери.Не за мене туку за секој оној кој што го живее филмот металски,панкерски бла бла бла.Пошто музиката и текстовите што одат во музиката говорат за уличарски живот,без грижи,без дискриминации....

слушам рок и метал доста време... ама имат 2-3 год кај шо сум излегвел андерграунд ама прекинаф... и ак одам Баланс јас ПОЗЕР сум? Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 11:55 am

Bleak напиша:
pankerishte напиша:
The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Да се навратам на темата.
Добро мн луѓе како што рече не сваќаат дека ГНР не се метал и не знам што се фураат на нив.
За да бидеш метал панк хц фаца треба да го фураш филмот андерграунд.
Јас барем памтам дека никој од наше манство(што е случај и тука во СК) не сни излегле никогаш во кафич или такви ствари.
Сни седеле до сабаље надвор испомрзнати како кучиња со алкохол во рака,тоа е филмот.Улица и улица.Ако си решил веќе да се декларираш како металец или панкер.
Гледам дека сега мн малце од младинава(исклучок неколку панкерчиња и скинерчиња),скоро ич не се фураат на такви работи.Ние бевме екипа 30 души и никој не смееше да претнит нешто во паркон или сараиште. Laughing

за панкери не знам ама сакаш да кажиш дек за да си металец треба да се пијаниш до сабајле на улица?
мислам дек си грешка Shocked
Ај вака без љутиш сестра и на ТТ Smile се шалам бе пак и ти.... Very Happy
Анерграунд е движење на панкери,скинери,металци и хардкорци и рапери.
Епа сега не е моментот пијанење на улица до сабаље туку живеење на филмот на андерграундот.
Тој филм го направиле во 70тите години и се пичит до ден денес.не го правам јас или ти па да мрчиме на темава.
Јас си кажувам како е во Охрид и цела Мкд и цел свет.Да си металец и све остало треба да си го фураш филмот тој.Животот на улица е андерграундот а не комерцијала.
Ке правиме муабет некогаш во живо па да ти разјаснам некои работи Wink мислам без потценување ке си дебатираме.
Андерграунд е живот на улица.Ко што можам јас да го фурам,можат да го фураат постари фаци во Охрид,да не ги споменувам,можат сите.
А вие што сваќате дека тоа е понижење е Анти Андерграунд.Се е тоа предрасуди.
Дискриминација.Ако ти студи седи си дома никој ништо не ти брани.Ама металци што излегуваат по кафичи се Позери.Не за мене туку за секој оној кој што го живее филмот металски,панкерски бла бла бла.Пошто музиката и текстовите што одат во музиката говорат за уличарски живот,без грижи,без дискриминации....

слушам рок и метал доста време... ама имат 2-3 год кај шо сум излегвел андерграунд ама прекинаф... и ак одам Баланс јас ПОЗЕР сум? Laughing
ти си вондер бој зато се е можно Very Happy Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 12:10 pm

топиков и мојов ник-нејм хехе (сега заприметив) Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by ноунејм Вто Мар 24, 2009 12:28 pm

pankerishte напиша:
The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Да се навратам на темата.
Добро мн луѓе како што рече не сваќаат дека ГНР не се метал и не знам што се фураат на нив.
За да бидеш метал панк хц фаца треба да го фураш филмот андерграунд.
Јас барем памтам дека никој од наше манство(што е случај и тука во СК) не сни излегле никогаш во кафич или такви ствари.
Сни седеле до сабаље надвор испомрзнати како кучиња со алкохол во рака,тоа е филмот.Улица и улица.Ако си решил веќе да се декларираш како металец или панкер.
Гледам дека сега мн малце од младинава(исклучок неколку панкерчиња и скинерчиња),скоро ич не се фураат на такви работи.Ние бевме екипа 30 души и никој не смееше да претнит нешто во паркон или сараиште. Laughing

за панкери не знам ама сакаш да кажиш дек за да си металец треба да се пијаниш до сабајле на улица?
мислам дек си грешка Shocked
Ај вака без љутиш сестра и на ТТ Smile се шалам бе пак и ти.... Very Happy
Анерграунд е движење на панкери,скинери,металци и хардкорци и рапери.
Епа сега не е моментот пијанење на улица до сабаље туку живеење на филмот на андерграундот.
Тој филм го направиле во 70тите години и се пичит до ден денес.не го правам јас или ти па да мрчиме на темава.
Јас си кажувам како е во Охрид и цела Мкд и цел свет.Да си металец и све остало треба да си го фураш филмот тој.Животот на улица е андерграундот а не комерцијала.
Ке правиме муабет некогаш во живо па да ти разјаснам некои работи Wink мислам без потценување ке си дебатираме.
Андерграунд е живот на улица.Ко што можам јас да го фурам,можат да го фураат постари фаци во Охрид,да не ги споменувам,можат сите.
А вие што сваќате дека тоа е понижење е Анти Андерграунд.Се е тоа предрасуди.
Дискриминација.Ако ти студи седи си дома никој ништо не ти брани.Ама металци што излегуваат по кафичи се Позери.Не за мене туку за секој оној кој што го живее филмот металски,панкерски бла бла бла.Пошто музиката и текстовите што одат во музиката говорат за уличарски живот,без грижи,без дискриминации....

значи металот,панкот и шо и да е, е музика достапна само на андерграунд фаците,тие кои живеат на улица?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Рокси Вто Мар 24, 2009 1:37 pm

Не музиката туку начинот на живот.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 1:59 pm

Рокси напиша:Не музиката туку начинот на живот.
премногу е ограничен и неквалитетен (зборвам за мене)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Вто Мар 24, 2009 2:17 pm

Начинот на живот е достапен токму така само на андерграунд фаците.
А тоа што тука на форумов,барем колку што ве знам,нема андерграунд фаци.
Сите тие правци во текствите имаат бунт кон системот и начинот на живот.Плукаат по луѓето кои што имаат кеш и одат пијат пиво по 150 денари или каква и да е пијачка и се прават нешто.А уствари во андерграундот се знае кој и што е.
А Блажо јас само ке ти кажам да не си бидиш контрадикторен толку.Нормално ке си позер пошто самиот факт дека музиката што ја слушаш,во случајов Метал,пее токму против таквите фаци,не андерграунд. Razz

Сега тој што пичел на улица е доволно компетентен да дава мислење на темава.
Па да му ебам се таму се знајме кој сме во Охрид и што сме да не се лажиме.Не можит фаци кој што одат по Куба,Ликвид и сл срања да се наречат Андерграунд фаци.Фејк е тоа.Контра контра...не ојт едноставно...


едит:
Баланс како баланс и џез ин се најокеј места според мене.Ама сепак муабетот е дека никој не излегувате надвор,се на затворени места излегувате,а на лето кога ке дојте Сараиште седите и гледам пред скопјани пред луѓе од др градови што не ве познаваат им кажувате дека сте металци,дека надвор седите цела зима и сл
.Ова е болното....Ке ве видам летово сараиште кога ке дојте...
Evil or Very Mad
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by ноунејм Вто Мар 24, 2009 8:16 pm

pankerishte напиша:Начинот на живот е достапен токму така само на андерграунд фаците.
А тоа што тука на форумов,барем колку што ве знам,нема андерграунд фаци.
Сите тие правци во текствите имаат бунт кон системот и начинот на живот.Плукаат по луѓето кои што имаат кеш и одат пијат пиво по 150 денари или каква и да е пијачка и се прават нешто.А уствари во андерграундот се знае кој и што е.
А Блажо јас само ке ти кажам да не си бидиш контрадикторен толку.Нормално ке си позер пошто самиот факт дека музиката што ја слушаш,во случајов Метал,пее токму против таквите фаци,не андерграунд. Razz

Сега тој што пичел на улица е доволно компетентен да дава мислење на темава.
Па да му ебам се таму се знајме кој сме во Охрид и што сме да не се лажиме.Не можит фаци кој што одат по Куба,Ликвид и сл срања да се наречат Андерграунд фаци.Фејк е тоа.Контра контра...не ојт едноставно...


едит:
Баланс како баланс и џез ин се најокеј места според мене.Ама сепак муабетот е дека никој не излегувате надвор,се на затворени места излегувате,а на лето кога ке дојте Сараиште седите и гледам пред скопјани пред луѓе од др градови што не ве познаваат им кажувате дека сте металци,дека надвор седите цела зима и сл
.Ова е болното....Ке ве видам летово сараиште кога ке дојте...
Evil or Very Mad

начит ако неам андерграунд стил на облеквенје и андерграунд начин на излегвенје(зборвам општо) не смеам да се нареквам себеси лјубител на рок. метал. панк музиката? несмеам да ја слушам или крај краева да ја изведувам таа музика?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Punk Вто Мар 24, 2009 10:06 pm

ти смејш да се нареквиш љубител на таква музика ама не љубител на таков живот.. а овде немат некој шо имет таков живот, на лето одет некој сараиште ама на зима сите се во затворени места (и јас исто)
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by kojgode Вто Мар 24, 2009 10:08 pm

И јас сум само љубител на музиката нит мислам да се облеквам металски ниту пак да излегвам секој ден сарјште итн.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Вто Мар 24, 2009 11:08 pm

Ноунејм доволно ти кажаа Пунк и Којгоде.Мислам доста е да не ја тупиме темата повеќе.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Рокси Сре Јун 10, 2009 7:11 pm

Рокси напиша:Не обожавам метал, сосема малце слушам ито во моменти ко ќе ми требит нешто ептен агресивно.
Ајрон мејден онака иам 3-4 албуми и од Пантера 20тина песни.

Ме нервирет МНОГУ Металика, Апокалиптика (нз ни дали се метал, ама ме нервирет), Кредл оф филтх, диму боргир и тие.

Иначе многу ми идет смеење ко ќе видам некој „металци“ шо мислет дека се’ е во стилот и во намуртената фаца, а од вчера почнале да слушет ГнР и Металика, и врска немет од музика. Таквите се lol!

Да се надополнам.
Пред брзо време проширив малце хоризонти во областа на метал музиката.
Посебно ми се свигeт Judas Priest, а кај Opeth ја обожавам нивната разноликост во музиката, во секој албум може да се очекува нешто ново. Еве една изјава на вокалот, Микаел мислам се викаше:
I don't see the point of playing in a band and going just one way when you can do everything. It would be impossible for us to play just death metal; that is our roots, but we are now a mishmash of everything, and not purists to any form of music. It's impossible for us to do that, and quite frankly I would think of it as boring to be in a band that plays just metal music. We're not afraid to experiment, or to be caught with our pants down, so to speak. That's what keeps us going.

so fuckin' open-minded

И да, Damnation е ремек дело. А и Watershed ми се свига.

****

Oд Терион успеав само еден албум да преслушам. Создаваат сложена музика и чудни текстови шо не секој ги разбира (мислам дека се поврзани со езотерија и такви ствари, како и да е, не сум се заинтересирала да „дешифрирам“ шо сакаат да кажат). 3начи, кај нив посебно ми се свига музиката.

****

Цело време шо се расправавте за слипкнот, имам нешто малце слушано нивно.. не ми се нешто посебно, барем мислам дека квалитетот на нивната музика и не заслужува толкава популарност. Како и да е, то е мое мислење и ако сакате и на глава свртете се, колку сакате побивајте го моето мислење јас нема да го сменам, барем не во блиска иднина.

****

3начи, вакви коментари се очекува на оваа тема, па, ајде пак да ја разработиме, но овој пат се надевам ќе излезе нешто продуктивно од целата дискусија.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Angelic Сре Сеп 09, 2009 11:05 pm

За Слипнот ептен сте ја тупеле. Ама едно е вистина - срање се. Н-у-л-а.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by METALBOY Чет Сеп 10, 2009 2:56 pm

Само секс дрога и рок ен рол
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Angelic Чет Сеп 10, 2009 7:52 pm

A ти то го применвиш или овој ников ти е, е само да кажиш колкав металец си? Метал - Page 3 Icon_question
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 3 Empty Re: Метал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот