Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метал

+16
Рокси
METALBOY
The Breaking Dawn
Marej
Jordison
twilight
misticnata
Punk
Azranogota
pankerishte
Odyssey
мирАл
Болиглава
Џајко
T&T
tHeJunKy
20 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Метал Empty Метал

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 2:34 pmгледајте го бар ова, а ако не ве мрзит имат 10 дела, многу е добар документарецов, вредит да се гледат.
ова е десеттиот дел.

и по можност, ако мислите глупости да пишите, НИШТО да не пишите...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by T&T Вто Јан 27, 2009 3:29 pm

Мене не ми се отварат ова..Требит да коментираме на тема метал?

Јас поштовам метал, ама не секаков. Инструменталниот дел е нешто...совршенство. Ритам-исто. Солажи-исто. Вокали(не секогаш)...
И то... Не знам шо би требало да коментирам..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 3:40 pm

https://www.youtube.com/watch?v=VzvBJ1l7_OU&feature=related

епа тогаш пробај отвори го ова, или на youtube напиши Metal: A headbanger's Journey
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 4:27 pm

https://www.youtube.com/watch?v=WY9DfcW0dhI&feature=related

ево вака, гледајте го ова, ако не ви се чекат да го гледате цело, пуштите од 4:30

ја кажвет поврзаноста со класична музика,

викат за Вагнер ако би бил жив тој би бил во Deep Purple, а Бетовен во Led Zeppelin Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 4:28 pm

Бах пошо бил побрутален во Craddle of Filth ќе го земеле!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 5:24 pm

Џајко напиша:Бах пошо бил побрутален во Craddle of Filth ќе го земеле!
Хахахахаахахахааха!

Иначе нормално е дека метал музиката е поблиска со класичната него да речиме електоронската, но не мораш на секое да го тупиш то.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 6:15 pm

те молам прости ми шо ја отупив работава...и кажи ми кое е то на секое, ко како прво во друга тема е, и како второ реков дека ќе ви постирам клипче(линк) за да ви го покажам то, и го постирам тука со опис за клипчето(кој за тебе значит тупење).
неморат да брзате со вакви глупи постој...
и уште еднаш да ви кажам(пак ваљда ќе ја тупам, по твое), немојте да пишите ГЛУПОСТИ, ако имате коментари, искажите се.- едно од основните правила на еден (сериозен)форум.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by мирАл Вто Јан 27, 2009 6:19 pm

Па слушам метал ама не секаков имат балади шо ми се мн јаки и песни ко ентер садман, а метал со дерење и такви глупости не сакам добро то е веке хеви метал ама сепак, на дерењето НЕ Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 6:20 pm

Кој те мамеше дек форумов е сериозен???
напраен е за заебанција со мала доза на сериозност :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Болиглава Вто Јан 27, 2009 6:21 pm

tHeJunKy напиша:те молам прости ми шо ја отупив работава...и кажи ми кое е то на секое, ко како прво во друга тема е, и како второ реков дека ќе ви постирам клипче(линк) за да ви го покажам то, и го постирам тука со опис за клипчето(кој за тебе значит тупење).
неморат да брзате со вакви глупи постој...
и уште еднаш да ви кажам(пак ваљда ќе ја тупам, по твое), немојте да пишите ГЛУПОСТИ, ако имате коментари, искажите се.- едно од основните правила на еден (сериозен)форум.
Како прво, првичнава замисла на форумов беше да не е многу сериозен, ама ај... кој како го сфатил. Ти ја сфативме поентата за блискоста на металот со класиката и неговото значење. Јас многу повеќе го подржувам него, отколку електронската музика, но сепак не бијам типој со различно мислење од моево.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Odyssey Вто Јан 27, 2009 7:07 pm

80% од музикава шо е денес потеквит од класичната музика, така да доста со то за класичната музика, амааан
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Вто Јан 27, 2009 11:29 pm

Поштувам али не во целост.
Јес да има некој добри бендови како Пиво Пијците Баварските ТАНКАРД и нормално нешто добро Готски како Епика.
Има и др добри бендови али има и доста нафурани што не чинет.
тоа е тоа...во секоја музика има и добро и лошо.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Azranogota Вто Јан 27, 2009 11:33 pm

pa mnogu jasno deka metal:))))))))
Super e dokumentarecot posebno zaradi SLIPKNOT
Twisted Evil
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 11:37 pm

ама да го изгледаш целион, поделен е на 10 дела, ќе ги најдиш сите на youtube
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Punk Сре Јан 28, 2009 12:43 am

Дел квалитетна музика, дел срање... Зависит каков метал и од кој бендој..Нешо слушам нешо не можам да поднесам а посебно ги мразам нафураниве металци
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Болиглава Сре Јан 28, 2009 1:32 am

Нафурани металци а? Во некој посебен поджанр дан се?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 1:49 am

Azranogota напиша:pa mnogu jasno deka metal:))))))))
Super e dokumentarecot posebno zaradi SLIPKNOT
Twisted Evil
баш заради е нив е срање.БтВ не се металци тие горенаведените туку тешко искомерцијализирано срање.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Azranogota Сре Јан 28, 2009 9:49 pm

ejjj poleka so slipknot Smile
bas se na mesto i pokraj to so imet po 40 godini, slusni gi prvite albumi od '95 pa navaka.
sea so posledniot malku zeznaja ama aj oprosteno ke im e:)
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Сре Јан 28, 2009 10:30 pm

Azranogota напиша:ejjj poleka so slipknot Smile
bas se na mesto i pokraj to so imet po 40 godini, slusni gi prvite albumi od '95 pa navaka.
sea so posledniot malku zeznaja ama aj oprosteno ke im e:)
извини сакаш да ми кажиш да не кењам за СРАЊЕ бенд ала Слипкнот...хахах
Не се на место и немат да ме премислиш ни мене ниту на еден металец(вистински)...верувај...
Срање позерлана од секогаш.Ако мислиш дека си паметен еве напиши нешто што е адерграунд во нивните текстови.Или рецензија не дај боже напрај.
Иначе ги иам слушнато и искрено ми се повраќат од неандарталци што свират за пари и за богатсво.
Ај те молам,жити мене,дефинирај што метал се мн ме интересираТ? Evil or Very Mad Evil or Very Mad
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by T&T Чет Јан 29, 2009 2:41 pm

Мене во slipknot мн јак ми е вокалот. имат невиден специфичен глас. Иначе не ги слушам, зш ми се малце депресивно агресивни. Требит мн нерви да имаш за она....
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Azranogota Пет Јан 30, 2009 12:15 am

dovolno e to so si imet svoj stil i ne kopiret nikoj. a da ne bese komercijalata nemase ni ti da gi slusas bendojte so gi slusas zs nemase ni eden album da imas od niv blagodarenie na internetot(komercijalata)
a fakt e deka komercijalata sekade postojt i morat da postojt za nekoj bend da se proslavit ( ne sekogas ama 90% )

i sve so mojs da najs na internet na tv na bilo koe cd e komercijalaaaaaaaa
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пет Јан 30, 2009 1:44 am

Azranogota напиша:dovolno e to so si imet svoj stil i ne kopiret nikoj. a da ne bese komercijalata nemase ni ti da gi slusas bendojte so gi slusas zs nemase ni eden album da imas od niv blagodarenie na internetot(komercijalata)
a fakt e deka komercijalata sekade postojt i morat da postojt za nekoj bend da se proslavit ( ne sekogas ama 90% )

i sve so mojs da najs na internet na tv na bilo koe cd e komercijalaaaaaaaa
Биди сигурен дека музикава што ја слушам барем 50 проценти не мојш да ја најш на интернет и во пиратерија.
Пошто се оргиналки и по концерти порачувани и купувани.
Ке ти дадам бендови еден куп и те молам ако мојш да успејш да ископаш еден од нив(а потенцирам дека се светски славни во нивниот жанр) имаш од мене што сакаш.
Договорено?
А Слипнот се ГОМНО и такви ке останат.
Јас кажава дека се Позери.Мрење позерлана што свират за пари !!!
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Azranogota Пет Јан 30, 2009 6:24 pm

bravo, sepak to e tvoe mislenje. bas me interesirat od kaj si gi nasol bendojte:)
i samiot kaza vo sekoja muzika imat i dobro i loso samo za kogo kako
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пет Јан 30, 2009 11:54 pm

Azranogota напиша:bravo, sepak to e tvoe mislenje. bas me interesirat od kaj si gi nasol bendojte:)
i samiot kaza vo sekoja muzika imat i dobro i loso samo za kogo kako
Па ако знајш ДА ЧИТАШ коментари целосно и да не ме вајгаш од контекст ти кажав дека ја земам од КОНЦЕРТИ,кога одам на некој бендови што идат тука во МКД(свират по гаражи а се на светска турнеја) или во Комшии...
Свати?! Shocked
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by misticnata Саб Јан 31, 2009 1:31 am

метал со класика поштувам најмногу slipknot не ги слушам многу а имам другари кој шо ги слушет. јас слушам death пошо ме опуштат, немам ништо против slipknot, едно време слушав многу психоделична музика..и тоо...
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Метал Empty Re: Метал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот