Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Метал

+16
Рокси
METALBOY
The Breaking Dawn
Marej
Jordison
twilight
misticnata
Punk
Azranogota
pankerishte
Odyssey
мирАл
Болиглава
Џајко
T&T
tHeJunKy
20 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by twilight Саб Јан 31, 2009 1:41 am

ај доста се препуцавате околу Слипкнот.секој си имат различен вкус за музика,така да то е то.на некој му се свиѓет а на некој не.
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 3:50 am

Абе го гледав онај спотон и ај шо ми беше глуп да го гледам, туку и поглупа и "музикава" метал да не речам ми ја напрај. Која будала им дала на металциве електрична гитара, незнает уба мелодија да отвсирет и ајде нека грмит, бељким ќе излезит нешто, ама пак срање... Ај за брзо ќе ја снемат ова музика, и помина векот...
Рок се признават, ама ова нееее
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 3:57 am

Odyssey напиша:Абе го гледав онај спотон и ај шо ми беше глуп да го гледам, туку и поглупа и "музикава" метал да не речам ми ја напрај. Која будала им дала на металциве електрична гитара, незнает уба мелодија да отвсирет и ајде нека грмит, бељким ќе излезит нешто, ама пак срање... Ај за брзо ќе ја снемат ова музика, и помина векот...
Рок се признават, ама ова нееее

кај му дале на диџејон мискета... муабетов...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 4:01 am

tHeJunKy напиша:
Odyssey напиша:Абе го гледав онај спотон и ај шо ми беше глуп да го гледам, туку и поглупа и "музикава" метал да не речам ми ја напрај. Која будала им дала на металциве електрична гитара, незнает уба мелодија да отвсирет и ајде нека грмит, бељким ќе излезит нешто, ама пак срање... Ај за брзо ќе ја снемат ова музика, и помина векот...
Рок се признават, ама ова нееее

кај му дале на диџејон мискета... муабетов...

Им скурчило да слушет некој ко ќе свирет, па игрет сите, и так завршвит песната, све застанвит, и ајде сега друга нова од почеток и пак почвет да се размрдвет. И се бунеле лугево неќиме така ова она, сакаме да играме без престан, и се појавиле миксетите и диџеите.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 4:17 am

Odyssey напиша:
tHeJunKy напиша:
Odyssey напиша:Абе го гледав онај спотон и ај шо ми беше глуп да го гледам, туку и поглупа и "музикава" метал да не речам ми ја напрај. Која будала им дала на металциве електрична гитара, незнает уба мелодија да отвсирет и ајде нека грмит, бељким ќе излезит нешто, ама пак срање... Ај за брзо ќе ја снемат ова музика, и помина векот...
Рок се признават, ама ова нееее

кај му дале на диџејон мискета... муабетов...

Им скурчило да слушет некој ко ќе свирет, па игрет сите, и так завршвит песната, све застанвит, и ајде сега друга нова од почеток и пак почвет да се размрдвет. И се бунеле лугево неќиме така ова она, сакаме да играме без престан, и се појавиле миксетите и диџеите.

зато се викат песна, имат почеток и имат крај, си имат свое значење, прикаска, имат кулминација(шуткаVery Happy)...а електронскава музика пушти еден ритам да бучит и сите ќе се радвет, ќе скокет и 2 сати ак требит на истата музика/истиот ритам. и плус немат никакво значење.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Саб Јан 31, 2009 4:55 am

twilight напиша:ај доста се препуцавате околу Слипкнот.секој си имат различен вкус за музика,така да то е то.на некој му се свиѓет а на некој не.
Пошто не се метал не заслужвет да се најдет во оваа тема.И попувај мн.
Ме иритират.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 2:03 pm

tHeJunKy напиша:
Odyssey напиша:
tHeJunKy напиша:
Odyssey напиша:Абе го гледав онај спотон и ај шо ми беше глуп да го гледам, туку и поглупа и "музикава" метал да не речам ми ја напрај. Која будала им дала на металциве електрична гитара, незнает уба мелодија да отвсирет и ајде нека грмит, бељким ќе излезит нешто, ама пак срање... Ај за брзо ќе ја снемат ова музика, и помина векот...
Рок се признават, ама ова нееее

кај му дале на диџејон мискета... муабетов...

Им скурчило да слушет некој ко ќе свирет, па игрет сите, и так завршвит песната, све застанвит, и ајде сега друга нова од почеток и пак почвет да се размрдвет. И се бунеле лугево неќиме така ова она, сакаме да играме без престан, и се појавиле миксетите и диџеите.

зато се викат песна, имат почеток и имат крај, си имат свое значење, прикаска, имат кулминација(шуткаVery Happy)...а електронскава музика пушти еден ритам да бучит и сите ќе се радвет, ќе скокет и 2 сати ак требит на истата музика/истиот ритам. и плус немат никакво значење.


За мене пак кај метал шо и да пеет се исто ми звучит, немат нешто разлика, грчит некој со гласот и зујат гитарана, и ништо ич...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Jordison Саб Јан 31, 2009 2:11 pm

T&T напиша:Мене во slipknot мн јак ми е вокалот. имат невиден специфичен глас. Иначе не ги слушам, зш ми се малце депресивно агресивни. Требит мн нерви да имаш за она....

Epa slusaj gi Stone Sour.. istiot e tongue
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by мирАл Саб Јан 31, 2009 5:21 pm

Па вака од металиве најчесто ковам челик и калај, бронза Razz а од благородниве метали мн често користам злато и сребро!!!
А ви шо метал ковате?
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 5:55 pm

јас хеви метал и треш метал и оваона метал и то
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Odyssey Саб Јан 31, 2009 6:40 pm

мирАл напиша:Па вака од металиве најчесто ковам челик и калај, бронза Razz а од благородниве метали мн често користам злато и сребро!!!
А ви шо метал ковате?

Ништо не прајме со металов сега, многу му падна цената заради економскава криза, а и "ФЕНИ" го затворија... му немат враќање назад...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 7:44 pm

Odyssey напиша:
мирАл напиша:Па вака од металиве најчесто ковам челик и калај, бронза Razz а од благородниве метали мн често користам злато и сребро!!!
А ви шо метал ковате?

Ништо не прајме со металов сега, многу му падна цената заради економскава криза, а и "ФЕНИ" го затворија... му немат враќање назад...

ние со хеви,треш и други метали, ги паднавме цените на овие метали, железо никел оваона...

најјаки сме бе, немат шо тука Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Marej Саб Јан 31, 2009 7:52 pm

Porano nogu sakav metal, ama sea samo progressive i thrash mozam da podnesam.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Azranogota Нед Фед 01, 2009 7:57 pm

pankerishte напиша:
Azranogota напиша:bravo, sepak to e tvoe mislenje. bas me interesirat od kaj si gi nasol bendojte:)
i samiot kaza vo sekoja muzika imat i dobro i loso samo za kogo kako
Па ако знајш ДА ЧИТАШ коментари целосно и да не ме вајгаш од контекст ти кажав дека ја земам од КОНЦЕРТИ,кога одам на некој бендови што идат тука во МКД(свират по гаражи а се на светска турнеја) или во Комшии...
Свати?! Shocked

hahahahahahahahahahahahahah da
Azranogota
Azranogota
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 27

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 3:33 pm

ми се свиѓат метал....стил на живот си е Wink
иначе во денешнинава барем мразам филмаџии шо мислет дек ак се понашет агресивно или се носет некако металски или шо знам се мислет демек...ние металциве...имат мн такви..посебно женски
а нормално имат некои шо заслужиле таков стил WinkWinkWinkе такви ценам Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 3:35 pm

pankerishte напиша:
Azranogota напиша:dovolno e to so si imet svoj stil i ne kopiret nikoj. a da ne bese komercijalata nemase ni ti da gi slusas bendojte so gi slusas zs nemase ni eden album da imas od niv blagodarenie na internetot(komercijalata)
a fakt e deka komercijalata sekade postojt i morat da postojt za nekoj bend da se proslavit ( ne sekogas ama 90% )

i sve so mojs da najs na internet na tv na bilo koe cd e komercijalaaaaaaaa
Биди сигурен дека музикава што ја слушам барем 50 проценти не мојш да ја најш на интернет и во пиратерија.
Пошто се оргиналки и по концерти порачувани и купувани.
Ке ти дадам бендови еден куп и те молам ако мојш да успејш да ископаш еден од нив(а потенцирам дека се светски славни во нивниот жанр) имаш од мене што сакаш.
Договорено?
А Слипнот се ГОМНО и такви ке останат.
Јас кажава дека се Позери.Мрење позерлана што свират за пари !!!

овде се работит за мислења давање...а не наметвење Neutral
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 4:46 pm

Не е наметвење туку НАМЕТНУВАЊЕ.
Со причина нормално.
Пошто на младиве ако не им објасниш дека Слипнот не се метал ке си фурет такви.Ке им се смејт народот.
Мислам имаТ критериуми за музика.
Метал и Позерлана Метал.
А темава е за Вистински метал не за позерлана.
Ако мислиш дека наметнувам мислење тогаш не морат да ме читаш воопшто.
Пошто и мене ми кажувале кој бендови се панк а кој се позерлана.
Пошто вистинските бендови ги имаат искрените вредности на секоја музика,а со тоа и движење.Било Панк,Метал,Рап,ХЦ
.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 5:33 pm

pankerishte напиша:Не е наметвење туку НАМЕТНУВАЊЕ.
Со причина нормално.
Пошто на младиве ако не им објасниш дека Слипнот не се метал ке си фурет такви.Ке им се смејт народот.
Мислам имаТ критериуми за музика.
Метал и Позерлана Метал.
А темава е за Вистински метал не за позерлана.
Ако мислиш дека наметнувам мислење тогаш не морат да ме читаш воопшто.
Пошто и мене ми кажувале кој бендови се панк а кој се позерлана.
Пошто вистинските бендови ги имаат искрените вредности на секоја музика,а со тоа и движење.Било Панк,Метал,Рап,ХЦ
.


прво - не можам да не те читам ЗШ на сите страни си за то е форумов Surprised

второ - ЗШ на секој коментар ШО не се совпаѓаТ со твоето мислење мораТ со иронија да се враќаТ? confused

трето - фала богу толку стилој на музика се измислени за луѓево различно да ги доживеЕТ и во различни правци на музикава да се најдет...не ЗШ некој рекол дек овие се вистинска панк група а овие позерлана (општо зборвам панк е само пример)...ако ти така мислиш тоаш и ти си дозволил можда некој мислење да ти наметниТ Neutral секој на свој начин го прајТ то така да немаТ смисла појќе да се расправаме
олади малку во иднина Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 6:37 pm

Позерски бендови не се наоѓаат во никој жанр.
Отворете тема Позерлана и мрчите таму не тука.

Од каде ова второво?Со Иронија или заебанција?
абе девојче девојче...не ме знајш ти доволно да знајш дали го кажувам со иронија тоа или не.

И јас не ги одредувам бендовите дали се ПОЗЕРЛАНА или НЕ?
САМИТЕ СЕ ОДРЕДУВААТ и МАСАТА,НАРОДОТ ги определува.

Не јас или ти.
И не мрчи за музика што ја слушаш 1 година или воопшто не ја слушаш!
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 8:56 pm

The Breaking Dawn напиша:ми се свиѓат метал....стил на живот си е Wink
иначе во денешнинава барем мразам филмаџии шо мислет дек ак се понашет агресивно или се носет некако металски или шо знам се мислет демек...ние металциве...имат мн такви..посебно женски
а нормално имат некои шо заслужиле таков стил WinkWinkWinkе такви ценам Wink

таквите заебанти си имет име -> ФЕЈКЕРИ, една од најглупите сорти на народ...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Odyssey Пон Фед 02, 2009 10:01 pm

tHeJunKy напиша:
The Breaking Dawn напиша:ми се свиѓат метал....стил на живот си е Wink
иначе во денешнинава барем мразам филмаџии шо мислет дек ак се понашет агресивно или се носет некако металски или шо знам се мислет демек...ние металциве...имат мн такви..посебно женски
а нормално имат некои шо заслужиле таков стил WinkWinkWinkе такви ценам Wink

таквите заебанти си имет име -> ФЕЈКЕРИ, една од најглупите сорти на народ...

Е па ти си најголем Фејкер ко така
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 10:11 pm

pankerishte напиша:Позерски бендови не се наоѓаат во никој жанр.
Отворете тема Позерлана и мрчите таму не тука.

Од каде ова второво?Со Иронија или заебанција?
абе девојче девојче...не ме знајш ти доволно да знајш дали го кажувам со иронија тоа или не.

И јас не ги одредувам бендовите дали се ПОЗЕРЛАНА или НЕ?
САМИТЕ СЕ ОДРЕДУВААТ и МАСАТА,НАРОДОТ ги определува.

Не јас или ти.
И не мрчи за музика што ја слушаш 1 година или воопшто не ја слушаш!

девојче??? Shocked
хаха не е битно ти како си го кажал туку јас како си го сфатив
ти да ме знаеше доволно и да читаше меѓу редој можда ќе сфатеше дека не зборвев за панк туку општо за односов спрема музикава...
а и бај да веј....веке ко си решил да вреѓаш и да се караш на форумов погрижи се да си го прошириш речников... Wink ак планираш да се издигниш на повисоко интелектуално ниво Wink
зборот мрчење е премногу низок збор за 19-годишен...веќе ак планират да се карат со 16-годишна Very Happy
без навреда нормално...

a....и ова воопшто не е иронија од моја страна Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 10:36 pm

Odyssey напиша:
tHeJunKy напиша:
The Breaking Dawn напиша:ми се свиѓат метал....стил на живот си е Wink
иначе во денешнинава барем мразам филмаџии шо мислет дек ак се понашет агресивно или се носет некако металски или шо знам се мислет демек...ние металциве...имат мн такви..посебно женски
а нормално имат некои шо заслужиле таков стил WinkWinkWinkе такви ценам Wink

таквите заебанти си имет име -> ФЕЈКЕРИ, една од најглупите сорти на народ...

Е па ти си најголем Фејкер ко така

а ти брат слободно мојш да започниш нова сотра на љуѓе ем фејкери(најфејк фејкери), ем музички необразовани, ем врска немет од музика, ем музика незнает шо е... и то Very Happy врска немаш, иди отвори си тема за електронска музика и таму не ти пишам поќе за да се радвиш Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 11:19 pm

The Breaking Dawn напиша:
pankerishte напиша:Позерски бендови не се наоѓаат во никој жанр.
Отворете тема Позерлана и мрчите таму не тука.

Од каде ова второво?Со Иронија или заебанција?
абе девојче девојче...не ме знајш ти доволно да знајш дали го кажувам со иронија тоа или не.

И јас не ги одредувам бендовите дали се ПОЗЕРЛАНА или НЕ?
САМИТЕ СЕ ОДРЕДУВААТ и МАСАТА,НАРОДОТ ги определува.

Не јас или ти.
И не мрчи за музика што ја слушаш 1 година или воопшто не ја слушаш!

девојче??? Shocked
хаха не е битно ти како си го кажал туку јас како си го сфатив
ти да ме знаеше доволно и да читаше меѓу редој можда ќе сфатеше дека не зборвев за панк туку општо за односов спрема музикава...
а и бај да веј....веке ко си решил да вреѓаш и да се караш на форумов погрижи се да си го прошириш речников... Wink ак планираш да се издигниш на повисоко интелектуално ниво Wink
зборот мрчење е премногу низок збор за 19-годишен...веќе ак планират да се карат со 16-годишна Very Happy
без навреда нормално...

a....и ова воопшто не е иронија од моја страна Very Happy

Мислам дека тотално погреши со постов пошто како што кажа сум 19 годишен а ти почна да ме навредуваш директно.Јас никаде не те нареков неинтелегентна,а ти почнуваш да навредуваш.
Јас како сакам ке пишувам е моја работа,нормално и мојот речник.
Искрено ме навреди да.
Прво не си компетентна да говориш на темава од проста причина што не си анедрграунд.
Ајт сега пиши на ПВТ пошто не планирам да се карам тука на темава.Ке ја искенкаме максимално.
Пошто си детиште не сакам поќе јавно вака да ми се обраќаш.
Уште не ми се верува...с с с.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 11:31 pm

Еве еден предлог бенд до сите.
Сабатон...Power Metal.
Слушнете ја на youtube Primo Victoria.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Метал - Page 2 Empty Re: Метал

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот