Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На кој инструмент знаете свирите?

+23
fairy
ноунејм
RoTkViCa
Lucybell
Фазлија
noviot
misticnata
Bleak
Punk
Fantom
Џајко
T&T
Mary Jane
TONI
Odyssey
pankerishte
hollow
Marej
kojgode
Stefk0
Болиглава
мирАл
tHeJunKy
27 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 1:49 am

tHeJunKy напиша:
Bleak напиша:
мирАл напиша:Шо е разликава меѓу 5 и 4!!!! На 4 имат негдека 5000 табој, ваму појќе имат???
...pick harmonics...

pinch harmonics море, после ќе ми се прајш појак од мене[во теорија(а за свирење да не прајме муабет lol! )] ко врска немаш

се зезам ман Very Happy

кое pinch ут утосан pick је Smile 
pick = перце, трзалица а со перце се прает тие зато и pick се викет Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Вто Фед 03, 2009 1:52 am

Bleak напиша:
tHeJunKy напиша:
Bleak напиша:
мирАл напиша:Шо е разликава меѓу 5 и 4!!!! На 4 имат негдека 5000 табој, ваму појќе имат???
...pick harmonics...

pinch harmonics море, после ќе ми се прајш појак од мене[во теорија(а за свирење да не прајме муабет lol! )] ко врска немаш

се зезам ман Very Happy

кое pinch ут утосан pick је Smile
pick = перце, трзалица а со перце се прает тие зато и pick се викет Smile

pick harmonics хахахаха, па нормално дек се прает со перце, со перце се трзат, инаку како ќе ги напрајш. значи сите harmonics да ги прекрстиме во pick harmonics зш сите со перце се свирет...

и прочитај малце бар во Guitar Pro како пишит, и аман мољим те најди ми на едно место да пишит pick...ајт(ме мрзит да барам, плус не ми се вервит дек ќе најдам, со среќа)
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by noviot Вто Фед 03, 2009 2:03 am

на пушка
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Фазлија Чет Фед 12, 2009 11:32 pm

Знам на виолина, иако немам в раце фатено некоја година. И знам на тарабуки и слични прости удирачки инструменти
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 35
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Lucybell Чет Фед 12, 2009 11:46 pm

клавир flower
а неостварена желба....харфа
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 32
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by RoTkViCa Нед Мар 08, 2009 2:33 pm

јас си свирев 5 години и нешто на виолончело....свирете вие пак сите на гитари јас единствена сум хехехе

а мнооогу сакам да научам на тапани....најјако е :D
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by ноунејм Нед Мар 08, 2009 6:12 pm

басче..од време на време
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by fairy Нед Мар 08, 2009 6:16 pm

на ништо :D
fairy
fairy
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 278

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by мирАл Нед Мар 08, 2009 6:20 pm

fairy напиша:на ништо :D

ееееееееее и то е знање Smile
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by корун Нед Мар 08, 2009 9:53 pm

Звонче од точак.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by folder Чет Мар 12, 2009 2:05 pm

Odyssey напиша:
tHeJunKy напиша:DJ-ов со неговине "инструменти" хахаха Razz Razz Smile покажи нешто RAW, недигитално Smile

Е убо де и на мандало свирам.
Исто така знам и Logic Studio, ама за то ми требат MAC
у курац!!
Го имат некој овај Logic Studio? Торентон му е 55гига Shocked
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by TONI Пет Мар 13, 2009 12:40 pm

RoTkViCa напиша:јас си свирев 5 години и нешто на виолончело....свирете вие пак сите на гитари јас единствена сум хехехе

а мнооогу сакам да научам на тапани....најјако е :D
Дали имаш сеуште виолончело?
Ти мене средими пола сат да посвирам на тој инструмент,а јас ќе ти средам да потропаш на тапани Wink Very Happy
Биват? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by METALBOY Пон Мар 16, 2009 11:13 am

Се трудам да свирам на гитара која звучи како бенџо lol!
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Ivana Вто Мар 17, 2009 11:12 pm

гитара и по малце пиано :D
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Odyssey Вто Мар 17, 2009 11:13 pm

Имам пијанино дома, и сеа зедов гитара, така да ....
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by RoTkViCa Сре Мар 18, 2009 12:01 am

TONI напиша:
RoTkViCa напиша:јас си свирев 5 години и нешто на виолончело....свирете вие пак сите на гитари јас единствена сум хехехе

а мнооогу сакам да научам на тапани....најјако е :D
Дали имаш сеуште виолончело?
Ти мене средими пола сат да посвирам на тој инструмент,а јас ќе ти средам да потропаш на тапани Wink Very Happy
Биват? Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy


ххехехехе немааат проблем цел ден свири..сакам тапанииииии Razz Razz Razz Razz Razz
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? - Page 2 Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот