Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Мислење за инструмент...

+2
Jordison
tHeJunKy
6 posters

Go down

Мислење за инструмент... Empty Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 4:29 pm

шо мислите за гитарава

Yahaha RGX121z

Model: RGX121Z


 • Construction: Bolt-on
 • Scale Length: 25 ½’’ (648mm)
 • Fingerboard: Rosewood / 22 frets
 • Radius: 13 ¾’’ (350mm)
 • Body: Basswood
 • Neck: Maple
 • Tuners: Diecast
 • Bridge: Vintage Style Tremolo
 • Pickups: Humbucker x 2 ( јас та шо сакам да ја земам имат Jackson Dimebucker(копија) на bridge позиција)
  Single Coil X 1
 • Pickup Switch: 5-position Lever
Мислење за инструмент... Yamaha-rgx121z
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by Jordison Саб Јан 31, 2009 5:03 pm

Niso ne mislam, samo ubo izgledat
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 2:26 am

Yamaha kako Yamaha.
Абе ок ти е онака.Не е нешто посебно.
RGX121z скоро секој втор гитарист има...мислам од ова серија.и ценава е некаде од кај 200 до кај 300 еур макс.
Али за наши услови мојш да си пичиш долго со гитарава маст да и истајш.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by Stefk0 Нед Фед 01, 2009 3:38 am

Јамаха.. Не ти е некоја посебна марка.. Класично онака. Уба гитара веројатно, не од шо ги разбирам оние работине шо ги пишет.. Битно е гитарата да ти лежит ко ќе ја свириш.. Друго ништо. Very Happy.

А некако чудно ми падна.. Шо ќе и се 50 магнети на гитарана Very Happy санкир процесор купвиш воедно
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:14 am

Stefk0 напиша:Јамаха.. Не ти е некоја посебна марка.. Класично онака. Уба гитара веројатно, не од шо ги разбирам оние работине шо ги пишет.. Битно е гитарата да ти лежит ко ќе ја свириш.. Друго ништо. Very Happy.

А некако чудно ми падна.. Шо ќе и се 50 магнети на гитарана Very Happy санкир процесор купвиш воедно
3 магнети се Smile Smile
2 дупли и еден единачен Smile
Па за пооштар звук на определа жица.Ако свирам на Е пичам со нагласување на определен магнет и така натакаа....
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by Punk Нед Фед 01, 2009 1:44 pm

Јамаха не ми се свиѓет многу.. за тие пари мојш да зејш и многу поуба гитара од оваја ама како си сакаш ти
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:37 pm

Punk напиша:Јамаха не ми се свиѓет многу.. за тие пари мојш да зејш и многу поуба гитара од оваја ама како си сакаш ти
ајде кажи за овие пари шо гитара поуба мојш да купиш? Shocked Razz
Иначе земај ја...
Абе не треба да се пребирвит до гитари мн.Колку луѓе немаат па уште пребирвет.Земај ја...и готово.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 01, 2009 10:23 pm

се решив да не брзам, зш ак соберам поќе пари се токмам за Jackon DXMG или DK2 Dinky.
за тие пари посебно на старо, немат избор, а на ново некои копии евтини се најжвет, неам баш разгледано шо имат.
слушам во скопје продавале некои Aria гитарчиња, евтини. имаше една 180 евра, на изглед гром, плус Floyd Rose. ама за квалитет незнам колку мојт да се очеквит...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by Punk Нед Фед 01, 2009 11:40 pm

за 200 евра еден скопје даваше ибанез мн квалитетен не знам шо серија беше.. разгалено детуле му купила гитара и му поминал меракот па ја шиткаше.. мојш да начекаш некој таков на то мислев Smile
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by TONI Пон Фед 02, 2009 12:55 pm

Брат,напиши си на google Yamaha RGX121z reviews и ќе ти излезат сигурно мислења за гитарчево од луѓе кои го користеле и колку се задооволни,па прочитај.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 2:18 pm

Punk напиша:за 200 евра еден скопје даваше ибанез мн квалитетен не знам шо серија беше.. разгалено детуле му купила гитара и му поминал меракот па ја шиткаше.. мојш да начекаш некој таков на то мислев Smile

знам за која гитара мислиш, моделот на Џои Сатриани, е ама детево се премислило и не ја продавало. ајван
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 2:20 pm

TONI напиша:Брат,напиши си на google Yamaha RGX121z reviews и ќе ти излезат сигурно мислења за гитарчево од луѓе кои го користеле и колку се задооволни,па прочитај.

иначе читам јас, ама воглавно пишет љуѓе од америка, а америчкион пазар со нашиов немојш да го споредвиш.
баш читав за џексониве, имаше пишано еден за кинески/јапонски џексон, викат катастрофа е.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by pankerishte Пон Фед 02, 2009 4:49 pm

TONI напиша:Брат,напиши си на google Yamaha RGX121z reviews и ќе ти излезат сигурно мислења за гитарчево од луѓе кои го користеле и колку се задооволни,па прочитај.
И плус од Американци мислење не треба мн мн. Cool
ајде срекно.
Иначе Ибанез Еми имаш од серија до серија.од 200 до 2000 евра Shocked Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Пон Фед 02, 2009 8:47 pm

абе гледав јас едно клипче, кажвеа за licenced Floyd Rose дека не чинел. И сеа гледам гитарава да не е со флојд. единствени добри флојдој се оргиналните(Schaller) и од ибанез: ZR tremolo и Edge Pro. најевтина гитара со ZR tremolo е Ibanez S470 и коштат 500-600 евра.
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 22, 2009 5:33 pm

конечно најдов гитара шо имат голема шанса да ја земам Very Happy
чекам мислење за Peavey Predator EXP Plus
Мислење за инструмент... Gui0425
веќе досаден сум со овие гитариве Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by Jordison Нед Фед 22, 2009 6:17 pm

tHeJunKy напиша:веќе досаден сум со овие гитариве Very Happy

Mnogu brat
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 22, 2009 6:32 pm

то е ман Very Happy шо да се прајт...тежок е животот....оваона king
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Мислење за инструмент... Empty Re: Мислење за инструмент...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот