Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

На кој инструмент знаете свирите?

+23
fairy
ноунејм
RoTkViCa
Lucybell
Фазлија
noviot
misticnata
Bleak
Punk
Fantom
Џајко
T&T
Mary Jane
TONI
Odyssey
pankerishte
hollow
Marej
kojgode
Stefk0
Болиглава
мирАл
tHeJunKy
27 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 7:34 pm

На кој инструмент знаете свирите?

Јас на гитара, ѕвонче од точак и на уста... Very Happy

Иначе на гитара свирам една година и сум прилично задоволен од постигнатото Smile

Појлите исфалите се Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by мирАл Пон Јан 26, 2009 8:08 pm

Не сум кузнај мн јак, ама знам гитара да свирам свирам едно 5 месеци и јас сум задоволен со постигнатото!!!
Научив од на интернет ево некој страни ак сакат некој да научит
www.2akordi.net
www.chordbook.com/guitarchords.php
и програман гитар про 4
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Болиглава Пон Јан 26, 2009 8:20 pm

На шупељка.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 8:30 pm

мирАл напиша:Не сум кузнај мн јак, ама знам гитара да свирам свирам едно 5 месеци и јас сум задоволен со постигнатото!!!
Научив од на интернет ево некој страни ак сакат некој да научит
www.2akordi.net
www.chordbook.com/guitarchords.php
и програман гитар про 4

и јас од интернет научив ама од about.com хехе
и со програмон Guitar Pro 5, лиценциран, многу јасно. Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by мирАл Пон Јан 26, 2009 8:44 pm

Шо е разликава меѓу 5 и 4!!!! На 4 имат негдека 5000 табој, ваму појќе имат???
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Stefk0 Пон Јан 26, 2009 8:46 pm

Во див балкан сме шо сме, шо ќе ти е лисенцирано :D

Иначе свирам гитара и почнав и бас гитара да свирам. И не да сум задоволен со то шо го иам постигнато.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 8:48 pm

па со 5 можиш сите да ги отвораш(и од 4, 3...), поново е...поубо е Smile
а за 4ката незнам

Stefk0 напиша:Во див балкан сме шо сме, шо ќе ти е лисенцирано :D

Иначе свирам гитара и почнав и бас гитара да свирам. И не да сум задоволен со то шо го иам постигнато.

па то е финтата, лиценцирано е пиратски, Smile зато сме див балкан, и морат да е лиценцират Guitar Pro 5 иначе немојт да го отвориш...
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by kojgode Пон Јан 26, 2009 9:12 pm

Jaс знам да свирам на уста, звонче од точак и на врата. Порано ми беше голема пасија на гитара да свирам ама ме мрзит да учам. А во последно време појќе ме ранет тапани и мама.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Пон Јан 26, 2009 9:14 pm

брат, гитара ак сакаш мојш и во 2-3 дена да научиш(најосновно) и после само по себе си идат, само сакат многу вежбање Smile

а тапани, епа закон се тапани Smile земај тапани и онака имат вишок на гитаристи хехехехе
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Marej Пон Јан 26, 2009 10:09 pm

Вчера баш ми покажвеа некој ритмички вежби и после држев ритам за една песна на тапани и ногу се радвев Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by hollow Пон Јан 26, 2009 10:15 pm

Јас само на бас гитара знам да мавам
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by pankerishte Пон Јан 26, 2009 10:27 pm

Прво сум почнал со гитара и затоа ја знам.
А свирам на бас веќе 4-5 години,горе долу толку некаде.
И знам да лупам на бубњеви некој основни ритмој(сум научил на проби онака од чист мерак и некоја песна).
И неколку акорди на клавијатура.
За дувачки иам пробано, не не...не можам дефинитивно.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Odyssey Вто Јан 27, 2009 12:01 am

FL Studio 8.0
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by TONI Вто Јан 27, 2009 12:15 am

пред то шо ќе стигнев сакав да пробам да свирам а сега веќе една година бас свирам.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 12:17 am

DJ-ов со неговине "инструменти" хахаха Razz Razz Smile покажи нешто RAW, недигитално Smile
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Mary Jane Вто Јан 27, 2009 12:45 am

Јас не знам да свирам на инструменти, и многу ми е мака поради то. Не за друго, туку само Це дур ја знам...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by T&T Вто Јан 27, 2009 1:18 am

Флејта свирам 10 ипол години и ја обожавам. Најмногу се кејфам да свирам класика на флејта.
Знам и нешто на клавир, ама не доволно
Одев на часој на гитара еден месец и ги знам само основните акорди некако ми помина тој период со гитарата....
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Odyssey Вто Јан 27, 2009 2:07 pm

tHeJunKy напиша:DJ-ов со неговине "инструменти" хахаха Razz Razz Smile покажи нешто RAW, недигитално Smile

Е убо де и на мандало свирам.
Исто така знам и Logic Studio, ама за то ми требат MAC
у курац!!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Џајко Вто Јан 27, 2009 2:40 pm

Клавир Cool
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Fantom Вто Јан 27, 2009 3:12 pm

Јас знам да тропам на глупости, да свирам на ѕвонче од точак и да дувам во шише.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Punk Вто Јан 27, 2009 9:34 pm

Гитара нешо на клавир и то е то.. сеа посериозно со клавир се занимавам
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 4:03 am

мирАл напиша:Шо е разликава меѓу 5 и 4!!!! На 4 имат негдека 5000 табој, ваму појќе имат???
Ја бре пиле че ми ти кажа ко програмџија заш.... па на 4-кана немат artifical harmonics, natural harmonics, pick harmonics. to e edno drugo da imat pojke taboja a i zavsit da najdis ubaf torrent jas najdof eden so 9000 tabovi бај д веј ... http://btjunkie.org страна за торренти све живо програми музика концерти. препорачани програми: најуба ми е Bit Lord 1.1 иначе мојт и  microtorrent, bittorrent и тако даље Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 4:05 am

Е сеа ја свира гитара и бас на акустицнава вежба и зна на клавијатура нешчо Smile гитара свира 1 година а иначе гитара уштеод мал сакаф и така свира најчесто, металика, опет, пантера, редхот нешчо дет и така Smile уживам да свирам музика је јака ствар Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by misticnata Саб Јан 31, 2009 4:08 am

па јас на гитарче под свирвам..и на клавијатура знам само една песна едно време сакав на клавир да свирам ама незнам зш не се запишав Smile
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by tHeJunKy Саб Јан 31, 2009 4:09 am

Bleak напиша:
мирАл напиша:Шо е разликава меѓу 5 и 4!!!! На 4 имат негдека 5000 табој, ваму појќе имат???
...pick harmonics...

pinch harmonics море, после ќе ми се прајш појак од мене[во теорија(а за свирење да не прајме муабет lol! )] ко врска немаш

се зезам ман Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

На кој инструмент знаете свирите? Empty Re: На кој инструмент знаете свирите?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот