Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

+16
мирАл
The Breaking Dawn
STIFLER
комшивка
nice
Ludi Milojko
Lastojca
sokol
Alexandra
T&T
Наташа
Marej
Master
Mary Jane
grgrgr
kojgode
20 posters

Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by kojgode Нед Јан 25, 2009 2:41 pm

ОК, верувам дека сите сме се нашле во некоја ваква ситуација. Насловот
кажува се. Дали е полошо да не ви биде возвратена љубовта, и да живеете
во мизерија, јадосувајќи се и прашувајќи се зошто токму вас ви се
случуваат такви работи, што вие немате што другите имаат, или пак да
скршите некое срце и да му го завртите грбот, знаејќи дека го
повредувате?

Не станува тука збор само за љубов меѓу двајца партнери, туку и на пријателска, родителска и слично

Повелете
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by grgrgr Нед Јан 25, 2009 2:53 pm

не знам дал е возможно да одредиш од овие две шо е полошо зш на крај како и да е некој ке страдат

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 2:55 pm

Јас лошо се чувствувам и во двата случаи, ама мислам дека за нијанса е полошо ако не ти биде возвратена љубовта.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 2:57 pm

Mary Jane напиша:Јас лошо се чувствувам и во двата случаи, ама мислам дека за нијанса е полошо ако не ти биде возвратена љубовта.

И јас така мислам
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Marej Нед Јан 25, 2009 2:58 pm

Mary Jane напиша:Јас лошо се чувствувам и во двата случаи, ама мислам дека за нијанса е полошо ако не ти биде возвратена љубовта.

Јас сум за обратно.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 25, 2009 3:01 pm

Marej напиша:
Mary Jane напиша:Јас лошо се чувствувам и во двата случаи, ама мислам дека за нијанса е полошо ако не ти биде возвратена љубовта.

Јас сум за обратно.

Зависи и колку многу си сакал, а и колку ти значи личноста на која не може да и ја возвратиш љубовта со иста мера...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Наташа Нед Јан 25, 2009 3:10 pm

Секако дек ќе ти е потешко да не ти е возвратена љубовта, отколку ти да не возвратиш, зш нормално е појќе да те повредит нешо шо ќе го осетиш на твоја кожа, отколку да глеаш оддалеку како некој патит.. башка то, секој си се стават себеси пред другите.
Инаку, секако дек е тешко и да не возвратиш љубов, зш сеуште постоет луѓе шо не уживет ко ќе повредвет некој. Нормално сеа, не мојш да биш со некој, само за да не го повредиш, а ти да осеќаш потиснато и приморано.. ко в затвор да си, а не мојш то да го очеквиш и од другиот.
Мх, се остадов.
П.С. Напамет зборвам, ова е како мислам дек би било, пошо уште не е испробано во пракса.
Наташа
Наташа
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 472

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by T&T Нед Јан 25, 2009 3:30 pm

Јас сепак мислам дека себеси појќе сите се сакет па во тој случај полошо би било да не ни е возвратена љубов. Тешко е и да не возвратиме, ама искрено убо е чувството да бидиш сакан (не под услов некој да страдат)
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Alexandra Нед Јан 25, 2009 3:52 pm

Двете подеднакво се неубај.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by sokol Нед Јан 25, 2009 5:14 pm

Alexandra напиша:Двете подеднакво се неубај.
се сложвам со ова
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Lastojca Нед Јан 25, 2009 8:14 pm

не знам....зависит...ваљда потешко ке ти е ако не ти е возвратена..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 8:30 pm

Abe tebe ako ne ti ja vozvratet tebe nema da ti e ubo , a pak ti ako ne ja vozvratis taja nema da se custvuvat ubo pa za i dvete se loshi
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 9:07 pm

второто да не ти е возвратена

nice
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by комшивка Пон Јан 26, 2009 4:55 pm

Ludi Milojko напиша:Abe tebe ako ne ti ja vozvratet tebe nema da ti e ubo , a pak ti ako ne ja vozvratis taja nema da se custvuvat ubo pa za i dvete se loshi

Сакаш да кажиш сите да ги сакаме и сите да не сакет. Готово..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by STIFLER Пон Јан 26, 2009 6:33 pm

Alexandra напиша:Двете подеднакво се неубај.
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by The Breaking Dawn Вто Јан 27, 2009 12:22 pm

зависит од личноста..ак е некој/некоја шо не и е/ му е гајле нормално дек ќе им е понеубо да не им е возвратена љубовта зш си мислет само на себе...а не на другиот...
искрено ак мислам дек вредит тој за да се секирам дали е повреден или не..тоаш ќе ми понеубо да не возвратам отколку да не ми бидит возвратено Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by мирАл Вто Јан 27, 2009 6:23 pm

Па и двете се лоши!!! Фала богу ак ти сакаш некој нормално ќе ти е тешко да не ти возвратит, али некој тебе да те сакат и ти дебилно да се понашаш тогаш и то болит!!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by twilight Сре Јан 28, 2009 5:20 pm

најлошо е љубовта да не е возвратена
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by lela Пон Фед 02, 2009 12:51 pm

Zavisno od licnosta na koja so ne i ja vozvrakas lubovta(kako emocionalno toa moze da go podnese),lubovta sto ti ne ja vozvrakas moze da bide pomalku i poveke bolna za tebe, ama sigurno ako nekoj tebe ne ti vozvraka lubov najpoveke boli nezavisno kolku emocionalna licnost si i toa da mozes da go podneses zosto eden del od nas sekogas ke naviva za nas nasproti site drugi

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Bleak Вто Фед 03, 2009 12:10 am

Alexandra напиша:Двете подеднакво се неубај.

Ме мрзеше да пиша Smile деља мислење со секретаркава Smile 
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by FalcoN eYe Вто Фед 03, 2009 1:55 am

како и да гледаш двете се подеднакво лоши за оние кој имаат чувства и оние кои знаат да ценат некого
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 33
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена? Empty Re: Што е полошо, да не возвратите љубов, или љубовта да не ви биде возвратена?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот