Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Смрта!

+28
FalcoN eYe
Jas**
PhiLL * E
REGINA
Punk
James Bomb
blesava008
Strange kind of woman
МаКсач
Bleak
П.
xpert
Stefk0
комшивка
Ludi Milojko
корун
Marej
Lastojca
мирАл
L S D
sokol
Џајко
T&T
Mary Jane
Alexandra
Master
mitan
kojgode
32 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Смрта! Empty Смрта!

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 6:24 am

Дали се плашите од смртта, и што мислите за неа?


Последната промена е направена од kojgode на Саб Јан 24, 2009 4:25 pm. Мислењето е променето 1 пати
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by mitan Саб Јан 24, 2009 11:31 am

само да не ми е пред 65 годинни....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Master Саб Јан 24, 2009 12:03 pm

Воопшто не се плашам.

"Никогаш нема да дознаеме дали смртта е најубавото нешто што може да ни се случи"
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by mitan Саб Јан 24, 2009 12:29 pm

Master напиша:
"Никогаш нема да дознаеме дали смртта е најубавото нешто што може да ни се случи"
можит ке дознајме од ко ке умриме....немојш да знајш....хххх
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Alexandra Саб Јан 24, 2009 2:13 pm

Јас се плашам и то многу.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 2:54 pm

Јас не се плашам, ама ако немам смрт исполнета со многу страдање. Ко ќе умирам сакам да се случи брзо и безболно.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 2:57 pm

Апсурдно е да се плашиме од смртта-тогаш не би живееле животот со уживање.
Никој не знајт шо всушност претсавуват таа. Источната цивилизациска мисла кажува дека смртта е запирка, а не точка во животот.Таму не се сфаќа смртта како кај нас на западов. Ако некој починит, то го сметет како негово продолжување на животниот пат, а не како негово целосно уништување. Шубо да бевме и ние така позитивни
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 4:56 pm

Се плашам од смрт на мои блиски, за моја смрт не се плашам.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 6:26 pm

јбг и да погинеш колку можеш ќе се спасиш
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by L S D Саб Јан 24, 2009 6:34 pm

pa mislam deka e mnogu jaka faca Razz hh ama pak ne i se plasam SmileSmile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by мирАл Саб Јан 24, 2009 7:35 pm

Па не се плашам од смрта, Чак Норис ми е другар хаха!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:47 pm

не се плашам ...единствено нешо шо ме плашит е тие шо ќе останет после мене...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 7:49 pm

Mene pojke me plasit dan ostanam posledna ziva od bliskive, to mi e postrasno.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 7:52 pm

Marej напиша:Mene pojke me plasit dan ostanam posledna ziva od bliskive, to mi e postrasno.

се јави 18годишнава
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 7:58 pm

aj ne me cepkaj ak sakas da znajs
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 8:01 pm

Marej напиша:aj ne me cepkaj ak sakas da znajs

глуперда стара една...
ај мор шо се секираш јас ти заедно ќе умриме ќе се договориме унапред
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 8:02 pm

Lastojca напиша:
Marej напиша:aj ne me cepkaj ak sakas da znajs

глуперда стара една...
ај мор шо се секираш јас ти заедно ќе умриме ќе се договориме унапред
Можам да ви помогнам при ова.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 8:04 pm

kokan osobeno pameten si deneska.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 8:05 pm

Marej напиша:kokan osobeno pameten si deneska.

како што можеме да забележиме....
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by корун Саб Јан 24, 2009 10:53 pm

Ак ви излезит некој со пиштол врака, немат да се уплашите? Или не е то зш мојте дан умрите туку комшине дан ги разбудит со пиштолот?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 11:13 pm

Нормално.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 25, 2009 1:10 am

nishto posebno akal/a nejkel/a taja pak ke dojt
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:33 pm

Море од толку теми во животов за оваја најдовте да дискутирате?? Neutral
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Master Нед Јан 25, 2009 3:03 pm

Оваа е најјака!!! bounce
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Stefk0 Пон Јан 26, 2009 1:47 pm

Темава е само за на сливи в село ко ќе си да дискутираш..

А он топик:

Ак знам дек наскоро веќе ќе умрам .. ќе си умрам јбг шо да прам. не ќе се плашам.. А ак ми се силит некој со двоцевка пред мене.. то е друг муабет.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Смрта! Empty Re: Смрта!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот