Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Идеална возраст за брак?

+36
sweet
p4eli4ka
Ivana
Џими
RoTkViCa
METALBOY
mitan
П.
Bleak
TONI
ostetena stranka
vatrena dzemile
Obibos
noviot
malina
The Breaking Dawn
Punk
grgrgr
hollow
Ludi Milojko
pankerishte
мирАл
Lastojca
sokol
Jordison
STIFLER
Mary Jane
Alexandra
zzz
Master
T&T
корун
Болиглава
Odyssey
Marej
kojgode
40 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 5:33 am

Не си прајте многу бајрами на умот дан се зејте за 1 година ко Тоце нашава
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 32
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by vatrena dzemile Нед Фед 01, 2009 5:35 am

jas sakam stara cupa da ostanam

vatrena dzemile
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 5:36 am

Obibos напиша:Не си прајте многу бајрами на умот дан се зејте за 1 година ко Тоце нашава
колку год има таа? Smile
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 5:37 am

pankerishte напиша:
Obibos напиша:Не си прајте многу бајрами на умот дан се зејте за 1 година ко Тоце нашава
колку год има таа? Smile

16вче и е 4ти месец трудна Very Happy


Последната промена е направена од Obibos на Нед Фед 01, 2009 5:38 am. Мислењето е променето 1 пати
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 32
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by ostetena stranka Нед Фед 01, 2009 5:38 am

45-50
ostetena stranka
ostetena stranka
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 1

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:40 am

ЛЕЛЕ НЕДАЈ БОЖЕЕЕЕЕЕ НЕК НЕ ЦУВАТ КОНДОМОН ХЕХЕХЕХЕХХЕ
malina
malina
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 5:41 am

malina напиша:ЛЕЛЕ НЕДАЈ БОЖЕЕЕЕЕЕ НЕК НЕ ЦУВАТ КОНДОМОН ХЕХЕХЕХЕХХЕ
Од кј знајш дек не е проглемот до кондомот..мозит планирано си било... cat
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 32
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 5:44 am

Obibos напиша:
pankerishte напиша:
Obibos напиша:Не си прајте многу бајрами на умот дан се зејте за 1 година ко Тоце нашава
колку год има таа? Smile

16вче и е 4ти месец трудна Very Happy
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
ух загреота девојчето...момичето.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:47 am

ЛЕЛЕ МАРИООООО КАКО ДА НЕ НЕМАТ ШАНСИ ДА Е ПЛАНИРАНО
malina
malina
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 5:50 am

malina напиша:ЛЕЛЕ МАРИООООО КАКО ДА НЕ НЕМАТ ШАНСИ ДА Е ПЛАНИРАНО
Могуче...се е можно..
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:52 am

Е УБО КОЕ МОМИЧЕ ПРИ ЗДРАВ ПАМЕТ НА 16 ГОД ЌЕ СЕ РЕШИТ ДА ПРАЈТ ДЕЦА ?
malina
malina
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Obibos Нед Фед 01, 2009 5:53 am

Можит не е токму..ок кј знајш? Плус груески кеш дават за дечурлана
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 32
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by TONI Нед Фед 01, 2009 1:32 pm

Obibos напиша:Можит не е токму..ок кј знајш? Плус груески кеш дават за дечурлана
хахахахахахаааааааа.....ме изнасмеа.
Пак вистина,можда луѓево и до то дојдоја.Јас мислам дека ќе има мн случаеви во Македонијава каде луѓе ќе стапуваат во брак заради неплаќање на казна,а ќе си живеат одделен живот.
Не може мене некој да ме натера да стапам во брак до 28 години Evil or Very Mad .Можда сум мн грд и никоја нема да ме сака,можда нема да имам ни корка леб тогаш,а тие мене ќе ми велат жена да си земам.
Нека ми даат стан,уба работа,сигурен живот и после случајна моја смрт моите деца(ако ги имам) ако имаат обезбедена материјална поддршка од државата до одредена возраст(до нивно запослување на пример)...е тогаш радо би се оженил.До тогаш ќе си кулирам и ќе гледам да направам нешо во животов.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Bleak Пон Фед 02, 2009 12:40 am

26-27 тамн средно фаџ дипломски и барас работа да застанис на нозе знајс на свој тросак да живејш та сетне невевче си бараш Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by П. Пон Фед 02, 2009 12:45 am

26-27
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by mitan Пон Фед 02, 2009 12:48 am

од 26 до 28:D
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Bleak Пон Фед 02, 2009 12:48 am

26-27 тамн средно факс дипломски и барас работа да застанис на нозе знајс на свој тросак да живејш та сетне невевче си бараш Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Mary Jane Пон Фед 02, 2009 12:55 am

Тоце друга тема е...плус се сврши сеа, уш малце свадба ќе имат...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 1:01 am

мирАл напиша:
The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:17 - 20 максимун Идеална возраст за брак? - Page 2 Icon_razzИдеална возраст за брак? - Page 2 Icon_scratch

значит ти си во потрага по жена Laughing Laughing Laughing

хаха да да, да те запросам ке ми бидеш жена?(озбилен сум) Razz
Иам нешо другарки со мене шо учат и зато постот хех

немат проблемс...само кажи кој си ...и да се знаевме ..ај то не е битно
хаха
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by The Breaking Dawn Пон Фед 02, 2009 1:03 am

Obibos напиша:Не си прајте многу бајрами на умот дан се зејте за 1 година ко Тоце нашава

ај сериозно воздржете се од вакви муабети
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by мирАл Пон Фед 02, 2009 10:27 pm

The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:
The Breaking Dawn напиша:
мирАл напиша:17 - 20 максимун Идеална возраст за брак? - Page 2 Icon_razzИдеална возраст за брак? - Page 2 Icon_scratch

значит ти си во потрага по жена Laughing Laughing Laughing

хаха да да, да те запросам ке ми бидеш жена?(озбилен сум) Razz
Иам нешо другарки со мене шо учат и зато постот хех

немат проблемс...само кажи кој си ...и да се знаевме ..ај то не е битно
хаха
Ме имат во претставете се првана страна Razz

(колку е одлучен чоеков Shocked) No хаха
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 31
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by METALBOY Пет Мар 20, 2009 12:28 pm

од 18 до 23
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by RoTkViCa Пет Мар 20, 2009 1:25 pm

23 нагоре Very Happy
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Џими Пет Мар 20, 2009 5:31 pm

25 ...
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 31
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Ivana Нед Мар 22, 2009 8:13 pm

за женско мислам дека 26 е сосем доволно, а м`шко од 30 до кај 32 да изживејт убо па после цвадби, а не на 25 и да ми терат швалерај па да требит да се бијаме после...
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Идеална возраст за брак? - Page 2 Empty Re: Идеална возраст за брак?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот