Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најубав јазик според вас?

+39
blesava008
Наташа
METALBOY
zzz
The Breaking Dawn
Obibos
Фазлија
Strange kind of woman
misticnata
L S D
Таа...
tHeJunKy
REGINA
Marej
malina
Bleak
П.
sokol
комшивка
Ludi Milojko
Mule
psycho
Mary Jane
Болиглава
hollow
Jordison
Џајко
мирАл
корун
fairy
Lastojca
Punk
grgrgr
xpert
Alexandra
T&T
Master
mitan
kojgode
43 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 9:22 pm

Џајко напиша:
Lastojca напиша:романски те бендиса?? иу џупски
многу јако ми зборвеја женскине, некој од нив Very Happy
Демек со многу женски, Романија бев. 2 во едно.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Mule Пет Јан 23, 2009 12:02 am

Француски и ИтаЉански!
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Ludi Milojko Пет Јан 23, 2009 12:08 am

Makedonski nema dilema
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by hollow Пет Јан 23, 2009 12:14 am

Француски
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Lastojca Пет Јан 23, 2009 12:16 am

kojgode напиша:
Џајко напиша:
Lastojca напиша:романски те бендиса?? иу џупски
многу јако ми зборвеја женскине, некој од нив Very Happy
Демек со многу женски, Романија бев. 2 во едно.

да бе да...мислам знајме дек со нив ти одеше муабетот ..зато те бендиса јзикот не за друго...македонскиот казанова прави растур во романија Very Happy
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by комшивка Пет Јан 23, 2009 12:17 am

Џајко напиша:
Lastojca напиша:романски те бендиса?? иу џупски
многу јако ми зборвеја женскине, некој од нив Very Happy

абе шо му се нафрливте на чоеков, можда нивните јазици му се бендисале..

како и да е јас сум за англиски (дефинитивно не британски акцент), хрватски можит, руски исто, германски да ама не и италијански и француски особено. од мексикански и шпански преку ова ми е.. Very Happy и нормално македонски, а најјако ми е ко ќе дојдат од Осрејлија и ко ќе се бунет Laughing
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by sokol Пет Јан 23, 2009 2:10 pm

македонски и хрватски ми е интересен онака певлив е
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by П. Нед Фед 01, 2009 3:51 am

македонски , италјански , англиски , германски ,руски ..........
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 8:51 pm

Македонски со кавадаречки акцент пљас наравно и да италиански, и португалски ми е некако шо знам... фаца Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 8:58 pm

Го подржавам сокол македонски и хрватски
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Marej Нед Фед 01, 2009 10:04 pm

Италијански, англиски (австралиски), српски (хрватски ногу се американизират, на нишо не личит во последно време) освен Далмација (Сплит, Трогир) таму ногу убо зборвет, руски, па и француски иако ногу го сметет за лигав.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by REGINA Нед Фед 01, 2009 10:06 pm

кинески и јапонски! и италјански наравно и англиски! германски не, француски не.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by tHeJunKy Нед Фед 01, 2009 10:17 pm

1.Македонски
2.Англиски[секаков акцент(бритиш, ајриш, острејлиан, оваонан)]
99999.Германски-еден од најгрдите јазици
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Таа... Нед Фед 01, 2009 10:28 pm

Латинскиии!!! Smile
Таа...
Таа...
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 7

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by L S D Нед Фед 01, 2009 10:30 pm

абе Македонски најубав си е SmileSmile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by misticnata Нед Фед 01, 2009 10:38 pm

француски и англиски
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Mule Пет Фед 06, 2009 8:29 pm

Француски е јазик Секс ногу ме палит и италјански е јак ради Кристина (се разбираме)! Very Happy
Mule
Mule
Младо Магаре
Младо Магаре

Age : 32
Број на мислења : 55

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by ?????? Пет Фед 06, 2009 8:35 pm

Таа... напиша:Латинскиии!!! Smile

Секако!! Најдобар и најмнистичен јазик...... Very Happy Very Happy Cool

??????
Гостин


Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Strange kind of woman Нед Фед 15, 2009 1:50 am

Englishhhhhhhhh

Strange kind of woman
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 10

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Strange kind of woman Нед Фед 15, 2009 1:51 am

sokol напиша:македонски и хрватски ми е интересен онака певлив е

УстаШШШШШШШШШШШШШШШШШШШШш Very Happy

Strange kind of woman
Адаптер4е

Age : 34
Број на мислења : 10

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 2:17 am

Многу ме занимат каков е тој "хрватски" јазик кој што некои го имет напишано.
Денешните католички Срби, кои сакет да се викет хрвати, користет српски јазик.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Master Нед Фед 15, 2009 2:20 am

Тие денешни католички срби си се Хрвати, живееле на територијата на Далмација. Хрватскиот и српскиот се разликуваат по некои дијалектички основи, ако си тро паметен и сам ќе забележиш.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Фазлија Нед Фед 15, 2009 2:30 am

Па се разликвит последниве години со активна политика на стварае разлики. Инаку, и струмичкиот се разликвит од книжевниот македонски, ама е само дијалект.
Племето Хрвати е населено во делот над Босна денешна и под словенија денешна и е едно од племињата кои најлошо поминале со Турците. Во поголемиот дел од денешна Хрватска, народот во поголем дел од историјата се нареквел Српски.
Фазлија
Фазлија
Солиден Адаптер

Age : 36
Број на мислења : 106

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Џајко Нед Фед 15, 2009 3:15 am

офтопик: Фазлија многу ме интересират кој си?
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Master Нед Фед 15, 2009 4:52 am

Сигурно е некоја продаена душа....
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Најубав јазик според вас? - Page 2 Empty Re: Најубав јазик според вас?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот