Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто креативно

+18
tHeJunKy
Angelic
Bleak
misticnata
malina
PhiLL * E
suzana
sokol
A GiRL
The Breaking Dawn
Ludi Milojko
Marej
Master
kojgode
Џајко
корун
Mary Jane
T&T
22 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by П. Чет Јун 04, 2009 9:53 pm

METALBOY напиша:работам нешо со барут, сакам да напрам некој експлозиф Twisted Evil
сериозно?? =)
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by METALBOY Сре Јун 17, 2009 7:48 pm

П. напиша:
METALBOY напиша:работам нешо со барут, сакам да напрам некој експлозиф Twisted Evil
сериозно?? =)
да да и за нова година имав нешо напраено.... аку нашкола не ми ојт хемија и ајнштајн имал 2 математика Very Happy. (ке ме убиет мама) (во постојан страв живеет дома) Twisted Evil (ако некој имат некоја идеја слободно нека кажит)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Џајко Чет Јун 18, 2009 12:30 am

Јас имам идеа. Пикни си петарда в гз.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by METALBOY Пет Jул 10, 2009 11:17 am

Сега се префрлив на електроника, со електро мотори се занимавам во главно Laughing
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Mary Jane Нед Jул 12, 2009 11:42 pm

Немат зезање со Сион. Тој ни ја праеше целата пиротехника за Нова Година.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Ivana Сре Jул 15, 2009 12:17 pm

Very Happy изработка на накит и ногу ме ќејфат то ко ќе го прам....
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно - Page 2 Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот