Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Нешто креативно

+18
tHeJunKy
Angelic
Bleak
misticnata
malina
PhiLL * E
suzana
sokol
A GiRL
The Breaking Dawn
Ludi Milojko
Marej
Master
kojgode
Џајко
корун
Mary Jane
T&T
22 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Нешто креативно Empty Нешто креативно

Пишување by T&T Чет Јан 22, 2009 1:38 am

Дали имате некое хоби во кое до израз доаѓа вашата креативност?
Јас на пример правам накит, порано пишев поезија (ко бев 3-то)
И то.. Ај оставам на вас
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Mary Jane Чет Јан 22, 2009 1:42 am

Јас како талентиран ликовен уметник, многу сакам да сликам (акварел, темпера, пастел), си имам свое омилено дело, а обожавам и технички цртежи и по можност графика...И јас пишев поезија ко бев мала, сега немам многу време. И везев ко бев помала, не знам, чудно ќе ви звучи, ама интересно ми се чинеше. Сега не би се нафатила на таков начин да си го губам времето.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by корун Чет Јан 22, 2009 2:14 am

Средвам форуми, прилично захтевно е.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Џајко Чет Јан 22, 2009 2:50 am

свирам клавир, коа како.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by kojgode Чет Јан 22, 2009 7:27 am

Матам јајца, то е најкреативно нешто шо прам. И на пејнт цртам одвреме навреме ради сестра ми се радвит.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Master Чет Јан 22, 2009 4:37 pm

Научив да прам 200 пози за седење на столоф пред компјутеров во рок од 2 месеци.
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 6:24 pm

Прам цветој од сламки (?!)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Ludi Milojko Пет Јан 23, 2009 12:51 am

Marej напиша:Прам цветој од сламки (?!)
mozit da me naucis i mene a???
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 24, 2009 5:31 pm

Mary Jane напиша:Јас како талентиран ликовен уметник, многу сакам да сликам (акварел, темпера, пастел), си имам свое омилено дело, а обожавам и технички цртежи и по можност графика...И јас пишев поезија ко бев мала, сега немам многу време. И везев ко бев помала, не знам, чудно ќе ви звучи, ама интересно ми се чинеше. Сега не би се нафатила на таков начин да си го губам времето.

а шо црташ??и мене ме интересират то зато прашвам Very Happy
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 6:59 pm

Сеа не,ама којќе имат услови за да соберам матријали,си прам екибани за по дома.Исто и слики со помош на цветни ливчиња и други некој растенија мн сакам да прам.А и не ми претставуват проблем доаќањето до нив пошо(посебно на пролет)дворчево ни е доста богато со цвеќиња.А чак и по терасиве имат-мама е голем кејфлија за тие работи.Јас на неа Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by sokol Саб Јан 24, 2009 7:00 pm

фрљам петарди
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by suzana Вто Фед 10, 2009 4:33 am

ja bolje da ne pricam koje ja hobije imam!! Razz Very Happy
mislicete da sam luda lol!

suzana
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 14

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by PhiLL * E Вто Фед 10, 2009 4:35 am

корун напиша:Средвам форуми, прилично захтевно е.
ХАХАХААХА

Зш не стадовте прозори на форумов ќе се угушиме хахахахаха
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by malina Вто Фед 10, 2009 11:27 pm

Јас многу сакам да цртам на шишиња и да прам украси со камчиња, кој бил дома знајт како изгледет моите украси
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Mary Jane Сре Фед 11, 2009 1:03 am

The Breaking Dawn напиша:
Mary Jane напиша:Јас како талентиран ликовен уметник, многу сакам да сликам (акварел, темпера, пастел), си имам свое омилено дело, а обожавам и технички цртежи и по можност графика...И јас пишев поезија ко бев мала, сега немам многу време. И везев ко бев помала, не знам, чудно ќе ви звучи, ама интересно ми се чинеше. Сега не би се нафатила на таков начин да си го губам времето.

а шо црташ??и мене ме интересират то зато прашвам Very Happy

Пејзаж, портрет и апстракција...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by T&T Чет Фед 12, 2009 8:58 pm

suzana напиша:ja bolje da ne pricam koje ja hobije imam!! Razz Very Happy
mislicete da sam luda lol!

Е сега не заинтересира Razz
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by misticnata Чет Фед 12, 2009 9:06 pm

јас пишам многу состави, си шијам облека ,многу ми е криво шо незнам да цртам антиталент сум за то..и тоо
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 9:51 pm

Хммм... свирам гитара, пишам текстови и поезија, компонирам на гитарава знам и набас нешо, прам од кожи некои џинџурки за на рааче ау, ме биват и за цртање ама неам цртано доста време иначе обозавам графика и со пастели да цртам нешо апстрактно дали портети апстрактни или нешо друго кул ми е тресам зелени измислувам вицој и слично... afro
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Bleak Чет Фед 12, 2009 10:46 pm

еве нешо креативно успат едно убаво речениче...

is this love is there a heaven above is there a hell under it really makes me wonder,I know there's no reason but i feel like my heart is in prison,and i'm like in prison too cuzz' i'm totally in love with you Embarassed
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Angelic Саб Мај 23, 2009 9:58 pm

си прам за на рака џиџи миџи. со дрвени топчиња .)
и порано пишев песни Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by tHeJunKy Пон Јун 01, 2009 9:56 pm

прам разноразни фотки Razz
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by ноунејм Сре Јун 03, 2009 8:00 pm

се мавам вколце
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Џајко Сре Јун 03, 2009 8:31 pm

имам многу креативни мисли во последно време, само шо не ги преточвам во пишани зборој :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by П. Сре Јун 03, 2009 11:41 pm

прам убетки и по нешо и пишам и то
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by METALBOY Чет Јун 04, 2009 1:01 pm

работам нешо со барут, сакам да напрам некој експлозиф Twisted Evil
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Нешто креативно Empty Re: Нешто креативно

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот