Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

+25
Џими
METALBOY
Рокси
lela
Punk
Marej
ноунејм
Unforgettable
L S D
Bleak
pankerishte
П.
REGINA
The Breaking Dawn
psycho
мирАл
xpert
A GiRL
Lastojca
корун
mitan
T&T
Mary Jane
Master
kojgode
29 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 8:23 pm

Ам несовршенството е она правото нешо шо мојт да те трогнит Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by L S D Саб Јан 31, 2009 8:26 pm

Bleak напиша:Една ко ме праша дали би менал нешо кога би бил совршен и со совршени моќи. Јас и рекоф не зш можда тогаш не би те запознал тебе. Муабетоф ми беше шо е така е и да... шо појке се стремиш кон совршенството то подалеку ојт од тебе ама и ти се подобруваш. Значи совршенството е добро како инспирација, ама многу лошо ако станит опсесија. Smile

Константин Филозоф-(помалиот)
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Unforgettable Вто Мар 10, 2009 2:11 pm

Па ако се е совршено немат да имат хармонијаа No Neutral

Unforgettable
Адаптер4е

Age : 30
Број на мислења : 8

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by ноунејм Сре Мар 11, 2009 12:28 am

или филмски кажано: совршенството е во тоа што ништо не е совршено
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by The Breaking Dawn Сре Мар 11, 2009 12:32 am

ноунејм напиша:или филмски кажано: совршенството е во тоа што ништо не е совршено

wow Shocked
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Marej Сре Мар 11, 2009 12:36 am

Совршенството е преценето.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Punk Сре Мар 11, 2009 1:27 am

Јас сум совршенство (А)
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Lastojca Сре Мар 11, 2009 1:48 am

браво!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by ноунејм Сре Мар 11, 2009 7:15 pm

The Breaking Dawn напиша:
ноунејм напиша:или филмски кажано: совршенството е во тоа што ништо не е совршено

wow Shocked

ме биват,а?
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by lela Пет Мар 13, 2009 11:34 pm

само природава е совршена

lela
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Рокси Нед Мар 15, 2009 11:28 am

Совршенство? - Не фала Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by METALBOY Вто Мар 17, 2009 10:12 pm

За сега знајме дека само "горнион" е совршен, а за човеков мислам дека ке требит да почекат, а мојт и да не го зафтасат
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Рокси Вто Мар 17, 2009 11:02 pm

METALBOY напиша:За сега знајме дека само "горнион" е совршен, а за човеков мислам дека ке требит да почекат, а мојт и да не го зафтасат

lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Само Господ е совршен? А шо всушност ТИ сфаќаш под поимот совршенство?
Јас мислам дека не мојме ни приближно да го замислиме то... пошо совршенство НЕ ПОСТОЈТ!... всушност, поимот „Совршено“ не можи ни да се дефинира точно
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 12:48 pm

Рокси напиша:
METALBOY напиша:За сега знајме дека само "горнион" е совршен, а за човеков мислам дека ке требит да почекат, а мојт и да не го зафтасат

lol! lol! lol! lol! lol! lol!

Само Господ е совршен? А шо всушност ТИ сфаќаш под поимот совршенство?
Јас мислам дека не мојме ни приближно да го замислиме то... пошо совршенство НЕ ПОСТОЈТ!... всушност, поимот „Совршено“ не можи ни да се дефинира точно
Јас господ го сметав за совршенство, а дека можиме да го достигниме господ можиме пак е прашање дали ке имаме време, но сепак можиме. Можда совршенство е поширок поим кој изгледа недостижен, а за мене ништо ама буквално ништо не е невозможно зато реков дека можеме да го достигнеме.....заклучок ако господ е совршен тогаш можеме да го достигнеме ако е нешто поголемо незнам немам цврст став.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Punk Сре Мар 18, 2009 12:49 pm

од кај знајш дека постојт господ и дека е совршен?
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by METALBOY Сре Мар 18, 2009 1:17 pm

така пишит во библијана (мислам дека човекот е господ односно ги поседува неговите моки само не се има докажано)
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Bleak Сре Мар 18, 2009 1:28 pm

Верувам. Не мојт да се достигнит ама треба да се стремиме кон него и да веруваме во него. тука е тајната на успехот...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Рокси Чет Мар 19, 2009 12:25 am

METALBOY напиша:Јас господ го сметав за совршенство, а дека можиме да го достигниме господ можиме пак е прашање дали ке имаме време, но сепак можиме. Можда совршенство е поширок поим кој изгледа недостижен, а за мене ништо ама буквално ништо не е невозможно зато реков дека можеме да го достигнеме.....заклучок ако господ е совршен тогаш можеме да го достигнеме ако е нешто поголемо незнам немам цврст став.

А шо претставуват Господ за тебе?
Пошо секој различно го сфаќа тој поим, а ти цело време вртиш празно во шупливо
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Џими Чет Мар 19, 2009 1:01 am

Рокси напиша:
METALBOY напиша:Јас господ го сметав за совршенство, а дека можиме да го достигниме господ можиме пак е прашање дали ке имаме време, но сепак можиме. Можда совршенство е поширок поим кој изгледа недостижен, а за мене ништо ама буквално ништо не е невозможно зато реков дека можеме да го достигнеме.....заклучок ако господ е совршен тогаш можеме да го достигнеме ако е нешто поголемо незнам немам цврст став.

А шо претставуват Господ за тебе?
Пошо секој различно го сфаќа тој поим, а ти цело време вртиш празно во шупливо
Господ претставува светлина, слобода, спас... незнам како да ти кажам. Изгледа не вервиш во него, шо имат да те убедвам поинаку.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 32
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Bleak Чет Мар 19, 2009 11:15 am

L S D напиша:
Bleak напиша:Една ко ме праша дали би менал нешо кога би бил совршен и со совршени моќи. Јас и рекоф не зш можда тогаш не би те запознал тебе. Муабетоф ми беше шо е така е и да... шо појке се стремиш кон совршенството то подалеку ојт од тебе ама и ти се подобруваш. Значи совршенството е добро како инспирација, ама многу лошо ако станит опсесија. Smile

Константин Филозоф-(помалиот)

Штрумфчо синиот - Најголемиот Laughing
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by s... Пет Мај 01, 2009 8:02 pm

kojgode напиша:Jaс не вервам во совршенство. Ама мислам дека требит да го замислиме и да се стремиме кон него и секој ден све подобри и подобри да станвиме, во било која сфера од животот.
баш така..сепак ако се е совршена нема да е интересен зивотов се ке е досадно..не е и не мора да е се совршено,кога сакаш нешто го сакаш со сите негови маани и недостатоци..
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by KaTeRiNcE Пет Мај 01, 2009 9:22 pm

Не вервам,мисљам дек од 100 проценти чоек мојт да постигнит максимум 85 проценти...поќе не.
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by METALBOY Пет Мај 01, 2009 10:50 pm

мислам дека еден муабет шо напрајвмепредходно тро погоре или тро поназад, утврдивме дека совршенство не постојт..
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by REGINA Саб Мај 02, 2009 1:14 am

имат совршенство само никој досега го немат откриено. совршен чоек можда не, ама за други ствари имат. ваљда.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 33
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by METALBOY Саб Мај 02, 2009 11:19 am

како изгледат, шо е, како е....? и јас вервам во совршенство, а шо е то?
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Верувате ли во СОВРШЕНСТВО? - Page 2 Empty Re: Верувате ли во СОВРШЕНСТВО?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот