Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сте уметничка душа?

+22
ThUnDeR
pankerishte
malina
Bleak
tHeJunKy
L S D
PhiLL * E
Ludi Milojko
A GiRL
TONI
Lastojca
grgrgr
hollow
Master
корун
Mary Jane
The Breaking Dawn
Alexandra
Џајко
Болиглава
kojgode
T&T
26 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 3 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Батерфлај Сре Мај 13, 2009 12:41 am

Јас уметничка душа-шега на годината. Не ме биват за нишо во врска со уметности, било какви.
Батерфлај
Батерфлај
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57
Хоби(работа) : Неам

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 3 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Bleak Саб Мај 16, 2009 3:16 pm

За коментарот горе... значи:

Во секоја личност има едно најмалечко жарче кое не престанува да гори никогаш. Тоа жарче е креативноста т.е. секој може да е уметничка душа ако се потруди да се пронајде себеси. Постоет ногу хоби кои может да се вброет во уметност.
___________________________

За мене ...

Не знам... нејќам да се фаљам... ма ме биват за поезија пишење (бар така кажвет другиве шо прочитале Razz), сетне знам и да цртам ама некако од ко неам ликовно нашкола не цртам појќе од 2 години негде... и т'ка гитара свирам... за џинџурчиња ваљда ме биват и за то ама некако ме мрзит да пробам Very Happy и то ...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот