Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сте уметничка душа?

+22
ThUnDeR
pankerishte
malina
Bleak
tHeJunKy
L S D
PhiLL * E
Ludi Milojko
A GiRL
TONI
Lastojca
grgrgr
hollow
Master
корун
Mary Jane
The Breaking Dawn
Alexandra
Џајко
Болиглава
kojgode
T&T
26 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 6:21 pm

Јас мислам би требало да имат подрачје уметност, ама зш немат, еве тема.
Дали се сметате себеси за уметничка душа? Зошто? Која уметност нјамногу ја сакате?

Јас сум љубител на уметноста, а најмногу ме привлекуваат литертура и музика. Сликањето исто, ама за жал не се разбирам многу.
Музиката повеќе ме исполнува кога ја изведувам, отколку ко ја слушам. А за литература сум фрик, сакам чудни книги, тешки чудаци...
What about you?
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 6:24 pm

И јас сакам чудни книги, филмој, фотографии(чат пат) музика ептен и ги разбирам уметностиве одприлика ама креативност нула иам така да незнам колку сум уметничка душа.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 6:27 pm

kojgode напиша:креативност нула иам така да незнам колку сум уметничка душа.

Не мора да значи ако не си креативен дека немаш уметничка душа. Чим имаш око и вкус...то е то
ако цитираш само дел од мислење, не го заборавај делот [quote="име на членот"], во случајов [quote="kojgode"]


Последната промена е направена од корун на Нед Јан 18, 2009 7:29 pm. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : коwун)
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by kojgode Нед Јан 18, 2009 6:29 pm

Епа тоаш сум до негде јеее.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 6:39 pm

Го откривме Рамне.
Иначе за она јеееее баш ти одговарат сликата
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Болиглава Нед Јан 18, 2009 6:46 pm

T&T напиша:Го откривме Рамне.
Иначе за она јеееее баш ти одговарат сликата
Ај уш еднаш напиши го оф-топиков за да ти го избришам.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Џајко Нед Јан 18, 2009 6:46 pm

Не се нервирај бе и ти толку, знајме дек си Администратор пишит.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Alexandra Нед Јан 18, 2009 10:12 pm

Прилично сум.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by The Breaking Dawn Нед Јан 18, 2009 10:22 pm

мислам дек се сметам себеси за уметничка душа..
прво-обожавам сликање...најмногууу
второ-па и ме биват..

исто и литература мн ама од оние чуднине ти ко шо викаш...со вампири најмногу Wink
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 10:56 pm

The Breaking Dawn напиша:
прво-обожавам сликање...најмногууу
второ-па и ме биват..


Јас сум сведок на то...Love ya and love your art
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 18, 2009 11:27 pm

Иам талент за ликовна уметност, знам да пишам добри есеи, само слабо стојам со пеење и свирење...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:28 pm

Mary Jane напиша:Иам талент за ликовна уметност, знам да пишам добри есеи, само слабо стојам со пеење и свирење...

Е немат се... И јас сакам да знам да сликам...шубо да се купвеше талент...
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Mary Jane Нед Јан 18, 2009 11:31 pm

T&T напиша:
Mary Jane напиша:Иам талент за ликовна уметност, знам да пишам добри есеи, само слабо стојам со пеење и свирење...

Е немат се... И јас сакам да знам да сликам...шубо да се купвеше талент...

Имав талент за пеење, ама се зезнав шо не одев на хор и ко ми мутираше гласот се смена работата...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Нед Јан 18, 2009 11:34 pm

Ех, штета.....
Ама сепак гласот со вежбање можит секогаш да се подобрит..
А мојот антиталент за цртање, никогаш....
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 3:01 am

Јас сум уметничка душа - НЕ
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Master Пон Јан 19, 2009 6:38 am

Па вага сум во хороскоп, ебате, се разбират дека сум уметничка душа.....на начин на кој обичните смртници не се...
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Mary Jane Пон Јан 19, 2009 1:45 pm

Master напиша:Па вага сум во хороскоп, ебате, се разбират дека сум уметничка душа.....на начин на кој обичните смртници не се...

Па нормално дек си, каратето шо е? Уметност...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by hollow Пон Јан 19, 2009 2:10 pm

Јас знам чоече со стапчиња да нацртам и толку од уметност
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by grgrgr Чет Јан 22, 2009 2:37 pm

корун е уметничка душа....поготово кога станува збор за цртање омилен правец КУБИЗАМ

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Lastojca Чет Јан 22, 2009 2:57 pm

мислам дека не сум ...зависит ако гледаш./.да створам нешо уметничко не знам баш ама почитувам уметност и ме интересират прилично
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by TONI Пет Јан 23, 2009 11:23 pm

абе дајте теми да ве еб*м во кој ќе редите ваши песни,дела,уметнички какви и да се.Зш немат потреба за ваква тема-сепак секој си е уметник до некој степен само како и дали може да се изрази на некој начин кој другите ќе го сакаат.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by kojgode Пет Јан 23, 2009 11:24 pm

TONI напиша:абе дајте теми да ве еб*м во кој ќе редите ваши песни,дела,уметнички какви и да се.Зш немат потреба за ваква тема-сепак секој си е уметник до некој степен само како и дали може да се изрази на некој начин кој другите ќе го сакаат.
Имат тема поезија таму мојш да клаваш песни.
И во фотографија имат тема ваши дела.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 12:39 am

Па сум,прилично I love you .Одам на играорна,карате,сум одела на модерен танц,тенис едно време,мн сакам да си возам ролери ама се потешко и потешко дрштво наоѓам(сите мрзи се станати Razz),одбојка на плажа си играм лето Razz ,чак и фудбал имам пробано памтам осмо мислам ко бев,Први Мај,цел ден си игравме со една другарка фудбал со другари и на крај со едни мали дечиња ко се додававме јас благодарение на една вдлабнатина во тревата шо и баш не ја приметив,си ја истегнав ногава и цела недела со кола сегде Neutral .Ми забранија дури и да играм една недела на играорна шо беше голема казна за мене Evil or Very Mad (ама јас си играв лалала,ако ме болеше Rolling Eyes ),кошарка за жал само на физичко...Пеев на Распеано Рибарче 2000 год,нешо ко помала на манекенки одев...Сакам да читам некое убо книже(од оние психолошкине појќе),сакам да цртам ама не практикувам нешо мн да си цртам во слободно време,појќе фотографирам нешо,онака private Razz имам некој мој составчиња и песници,ама искрено имат одреден период кај шо неам напишано ништо,можда неам инспирација нз.Др....без музика не можам(бар така мислам).И не ми теквит моментално шо да додам...А,да.Љубител сум си на бижутерија,поточно убетчиња и си имам од секаде низ светов кај шо сум шетнала.Ама колектирам само некој уникатни,посебно рачно изработени сакам.И не ги чувам дома да ги глеам само,си ги носам нормалноRazz I love you.

И не сум сигурна баш дали некој ке ми го прочитат рефератов Embarassed
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Ludi Milojko Саб Јан 24, 2009 12:52 am

Јас сум уметниk
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Џајко Саб Јан 24, 2009 3:31 am

Ludi Milojko напиша:Јас сум уметниk

ти си брат школски пример за уметник!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот