Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Дали сте уметничка душа?

+22
ThUnDeR
pankerishte
malina
Bleak
tHeJunKy
L S D
PhiLL * E
Ludi Milojko
A GiRL
TONI
Lastojca
grgrgr
hollow
Master
корун
Mary Jane
The Breaking Dawn
Alexandra
Џајко
Болиглава
kojgode
T&T
26 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:57 am

A GiRL напиша:Па сум,прилично I love you .Одам на играорна,карате,сум одела на модерен танц,тенис едно време,мн сакам да си возам ролери ама се потешко и потешко дрштво наоѓам(сите мрзи се станати Razz),одбојка на плажа си играм лето Razz ,чак и фудбал имам пробано памтам осмо мислам ко бев,Први Мај,цел ден си игравме со една другарка фудбал со другари и на крај со едни мали дечиња ко се додававме јас благодарение на една вдлабнатина во тревата шо и баш не ја приметив,си ја истегнав ногава и цела недела со кола сегде Neutral .Ми забранија дури и да играм една недела на играорна шо беше голема казна за мене Evil or Very Mad (ама јас си играв лалала,ако ме болеше Rolling Eyes ),кошарка за жал само на физичко...Пеев на Распеано Рибарче 2000 год,нешо ко помала на манекенки одев...Сакам да читам некое убо книже(од оние психолошкине појќе),сакам да цртам ама не практикувам нешо мн да си цртам во слободно време,појќе фотографирам нешо,онака private Razz имам некој мој составчиња и песници,ама искрено имат одреден период кај шо неам напишано ништо,можда неам инспирација нз.Др....без музика не можам(бар така мислам).И не ми теквит моментално шо да додам...А,да.Љубител сум си на бижутерија,поточно убетчиња и си имам од секаде низ светов кај шо сум шетнала.Ама колектирам само некој уникатни,посебно рачно изработени сакам.И не ги чувам дома да ги глеам само,си ги носам нормалноRazz I love you.

И не сум сигурна баш дали некој ке ми го прочитат рефератов Embarassed


Јас го прочитав и сакам да те запознам. Или можда те знам
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 33
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by PhiLL * E Вто Јан 27, 2009 8:18 pm

абе ја мн креативен ама тешко дека иам снаги да ги изведам моите ненормални потфати ... сфаќАШ?

на пр. сакав да нацртам нешто за всоба и после да го урамам ама не ми одеше од рака и го скинав листот а при крај бев...


камо да можев да најдам некој да ми нацрта тоа што ми лежи у глава .....
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by A GiRL Вто Јан 27, 2009 8:24 pm

T&T напиша:
A GiRL напиша:Па сум,прилично I love you .Одам на играорна,карате,сум одела на модерен танц,тенис едно време,мн сакам да си возам ролери ама се потешко и потешко дрштво наоѓам(сите мрзи се станати Razz),одбојка на плажа си играм лето Razz ,чак и фудбал имам пробано памтам осмо мислам ко бев,Први Мај,цел ден си игравме со една другарка фудбал со другари и на крај со едни мали дечиња ко се додававме јас благодарение на една вдлабнатина во тревата шо и баш не ја приметив,си ја истегнав ногава и цела недела со кола сегде Neutral .Ми забранија дури и да играм една недела на играорна шо беше голема казна за мене Evil or Very Mad (ама јас си играв лалала,ако ме болеше Rolling Eyes ),кошарка за жал само на физичко...Пеев на Распеано Рибарче 2000 год,нешо ко помала на манекенки одев...Сакам да читам некое убо книже(од оние психолошкине појќе),сакам да цртам ама не практикувам нешо мн да си цртам во слободно време,појќе фотографирам нешо,онака private Razz имам некој мој составчиња и песници,ама искрено имат одреден период кај шо неам напишано ништо,можда неам инспирација нз.Др....без музика не можам(бар така мислам).И не ми теквит моментално шо да додам...А,да.Љубител сум си на бижутерија,поточно убетчиња и си имам од секаде низ светов кај шо сум шетнала.Ама колектирам само некој уникатни,посебно рачно изработени сакам.И не ги чувам дома да ги глеам само,си ги носам нормалноRazz I love you.

И не сум сигурна баш дали некој ке ми го прочитат рефератов Embarassed


Јас го прочитав и сакам да те запознам. Или можда те знам

Ај уш еднаш да чујам дали ме знајш??? Razz I love you
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by L S D Вто Јан 27, 2009 8:26 pm

A GiRL напиша:
T&T напиша:
A GiRL напиша:Па сум,прилично I love you .Одам на играорна,карате,сум одела на модерен танц,тенис едно време,мн сакам да си возам ролери ама се потешко и потешко дрштво наоѓам(сите мрзи се станати Razz),одбојка на плажа си играм лето Razz ,чак и фудбал имам пробано памтам осмо мислам ко бев,Први Мај,цел ден си игравме со една другарка фудбал со другари и на крај со едни мали дечиња ко се додававме јас благодарение на една вдлабнатина во тревата шо и баш не ја приметив,си ја истегнав ногава и цела недела со кола сегде Neutral .Ми забранија дури и да играм една недела на играорна шо беше голема казна за мене Evil or Very Mad (ама јас си играв лалала,ако ме болеше Rolling Eyes ),кошарка за жал само на физичко...Пеев на Распеано Рибарче 2000 год,нешо ко помала на манекенки одев...Сакам да читам некое убо книже(од оние психолошкине појќе),сакам да цртам ама не практикувам нешо мн да си цртам во слободно време,појќе фотографирам нешо,онака private Razz имам некој мој составчиња и песници,ама искрено имат одреден период кај шо неам напишано ништо,можда неам инспирација нз.Др....без музика не можам(бар така мислам).И не ми теквит моментално шо да додам...А,да.Љубител сум си на бижутерија,поточно убетчиња и си имам од секаде низ светов кај шо сум шетнала.Ама колектирам само некој уникатни,посебно рачно изработени сакам.И не ги чувам дома да ги глеам само,си ги носам нормалноRazz I love you.

И не сум сигурна баш дали некој ке ми го прочитат рефератов Embarassed


Јас го прочитав и сакам да те запознам. Или можда те знам

Ај уш еднаш да чујам дали ме знајш??? Razz I love you


те знам Razz Razz hhh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by tHeJunKy Вто Јан 27, 2009 9:55 pm

ако фотографирање, и компонирање музика е уметност, онда сум уметник Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Bleak Пет Јан 30, 2009 2:18 am

Pa da sum umetnicka dusa. Obozavam da pisam pesni, poezija, da sviram gitara, da se oblekvam interesno i nesvojstveno da ne licam na nikoj drug i da vo idnina planiram kniga da napisam na nekoja dlaboko-psiholoska ili misticna tema. i taka Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 4:08 am

Да сум уметничка душа зш ме биват за пеење и цртање и филозофирање,ама за друго хехехе не ме биват
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 4:19 am

malina напиша:Да сум уметничка душа зш ме биват за пеење и цртање и филозофирање,ама за друго хехехе не ме биват
ај чим така викаш така нека е Razz
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:17 am

не викам само јас и други викет хехехе
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 5:26 am

malina напиша:не викам само јас и други викет хехехе
aj чим и други викет Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:28 am

А ВИЕ СО ШТО ЌЕ НИ СЕ ПОФАЛИТЕ ?
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 5:40 am

Па да не се фалиме ама сме.аххаха
Иначе шијам.Иам шиено доста пантолони и тоа рачно(знам и на машина али филинг јбг),посебно ке ги издвојам моите карирани пантолони,пола со пола,потоа кошула со прешивачи и со пола долг ракав пола кус,фаерка со прешивачи.
Значит се шо е Handmade од мене го иам правено сам освен маиците кои ми ги имет правено(една уметничка персона).
Потоа свирам...добро то...хахах...бас гитара...и гитара....и знам малце да лупам на бубњеви...тапани де.
и така...
шо друго...хм...
Знам да пишам текстови на песни...то ест песни...
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by malina Нед Фед 01, 2009 5:43 am

ЕЈ И ЈАС СВИРАМ ГИТАРА ИАКО ВО ПОСЛЕДНО ВРЕМЕ МНОГУ РЕТКО ПОШТО НЕМАМ МНОГУ ВРЕМЕ,А ИСТО ТАКА И ОБОЖАВАМ ДА СЛИКАМ И ДА ПРАМ ИНТЕРЕСНИ СЛИКИ (НА КОИ СУМ ЈАС СЕ РАЗБИРАТ)А ИНАЧЕ ДОСТА ГОЛЕМ УМЕТНИК СИ БИЛ
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 1:51 pm

Да сум уметничка душа, романтичар, фантазиер и све друго шо е поврзано со уметничка душа а не ми теквит во моментоф Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 1:53 pm

Па да свирам и гитара, пишам текстови и поезија, знам и на бас да свирам, иам ритам во ноџињава за тапани исто така и да рима - мањак сум во секое време иам рима во мене Smile и то Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by ThUnDeR Чет Фед 05, 2009 1:04 am

Си сум уметничка душа. Болен сум по музика тоа најдобро може да се примети кога интерпретирам колку сум внесен, литературата ме пали(метафора), и ех колку сакав да знам да цртам.......
ThUnDeR
ThUnDeR
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 15

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by malina Чет Фед 05, 2009 1:06 am

Море уметници во градов
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by ThUnDeR Чет Фед 05, 2009 1:10 am

и малку пошироко хаха
ThUnDeR
ThUnDeR
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 15

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by suzana Вто Фед 10, 2009 2:41 am

heloo!! evo ja slucajno zalutala ovde malo.. lol!


e ja sam skrooooz umetnicka dusa!! Smile
bas volim svasta.... sto je vezano za slikarstvo i tako neke zanatske poslove Razz bla bla ako razumete... Smile
folim fotografiju!! volim ilustraciju... i jos svasta ..

a za druge vidove umetnosti ..tipa muzika, knjizevnost i tako to... samo 0
mislim volim da slusam dobru muziku i procitam dobru knjigu... Smile

suzana
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 14

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by misticnata Вто Фед 10, 2009 2:45 am

пишам чудни тешко сватливи состави
misticnata
misticnata
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 124
Хоби(работа) : peenje

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by корун Вто Фед 10, 2009 11:33 am

За такви не морат да си уметничка душа, јас сум чист пример cyclops
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by METALBOY Пон Мар 23, 2009 11:13 am

абе за све ме биват (појке или помалце) ама за уметност, абе ич.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Mary Jane Вто Мар 24, 2009 12:07 am

METALBOY напиша:абе за све ме биват (појке или помалце) ама за уметност, абе ич.
Не лажи, убо црташ количиња.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 11:51 am

Mary Jane напиша:
METALBOY напиша:абе за све ме биват (појке или помалце) ама за уметност, абе ич.
Не лажи, убо црташ количиња.
жими количињата pale
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by METALBOY Вто Мар 24, 2009 2:02 pm

се мислам дали да отворам тема која ке се вика алкохолизам и ренесанса Very Happy Cool
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Дали сте уметничка душа? - Page 2 Empty Re: Дали сте уметничка душа?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот