Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

+23
noviot
L S D
Punk
pankerishte
folder
мирАл
zzz
комшивка
T&T
Џајко
Odyssey
A GiRL
grgrgr
Jordison
Mary Jane
Bojancha
fairy
sokol
Болиглава
xpert
корун
LED ZEPP
kojgode
27 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by kojgode Сре Јан 21, 2009 1:52 am

folder напиша:Play TV!! Ае Јуксел си е Јуксел cheers
A Jане кој е ? оњаааа
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Odyssey Сре Јан 21, 2009 1:55 pm

folder напиша:Play TV!! Ае Јуксел си е Јуксел cheers


Mozda za Before Party ili After Party, ko ja pusti The Nighttrain od Dons, hahaha
Inace bravo za babura ko go pusti remikson od site moi sliki samo to mu vredese drugo se komercijala pustase
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by folder Сре Јан 21, 2009 2:49 pm

Odyssey напиша:
folder напиша:Play TV!! Ае Јуксел си е Јуксел cheers


Mozda za Before Party ili After Party, ko ja pusti The Nighttrain od Dons, hahaha
Inace bravo za babura ko go pusti remikson od site moi sliki samo to mu vredese drugo se komercijala pustase
Не можев да пишам нашкола ама Јуксел е најак ДискЏокеј според мене!! И Јане и Игорр се тука негде ама ко Јуксел неам слушнато до сеа, Според мене.. Можда зш таква музика ми одговарат најмногу за журкиTwisted Evil
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Odyssey Сре Јан 21, 2009 5:51 pm

Да не прам Quote на целоно, многу големо ќе е. Игор јас го немам слушано до сега, или ако сум го слушал негде не ми остајл некој впечаток, така да не можам да кажам. А иначе не е се во стилот пошо јас многу многу не ја сакам музикана шо Јане ја пушташе, некако многу ми е тврда, ама сепак беше нешто....
Пуштет прво Chris Lawyer & Thommy, атмосвера прает лудница, немаше чоек шо не скокаше, и само одма после нив застанвит Јане и се мрдвит со Caribe, Gobbledygook , El Sur и многу многу други.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by pankerishte Сре Јан 21, 2009 7:43 pm

Toy Dolls 2006 и Архангел на Саем 2005.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 8:01 pm

LED ZEPP напиша:Riblja corba waaaaaaaaaaaa CORBA DO GROBA
Мн ми е јако и кај чорба зш за секоја песна имат некоја приказна или виц!!! и е секогаш drunken и немат емоција за напушен хех
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Punk Чет Јан 22, 2009 1:30 pm

Дип Прпл, Скопје..незаборавно
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by L S D Чет Јан 22, 2009 8:38 pm

Odyssey напиша:Play Tv Leto Gospodovo 2oo8!!!
Posebno ko se raspusta Janeno:)

ааа времиња беа то... а за Јанено неам зборој лом напрај Smile
најака журка досеа....
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by L S D Чет Јан 22, 2009 8:40 pm

и Eric Prydz се јајт некако Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Odyssey Чет Јан 22, 2009 8:43 pm

L S D напиша:и Eric Prydz се јајт некако Smile

Мене тој многу ме разочара. Од тогаш само ко Продуцер го поштовам, ко диџеј слабо...
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by noviot Чет Јан 22, 2009 11:47 pm

Dj Tiesto @ Colloseum definitivno najako , ko si ojdov 10 kila oslaben bev
i sekako Paul Van Dyke @ Izgrev
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Ivana Саб Апр 04, 2009 2:14 am

На Lenny Kravitz ( бај д веј не бев колку само да речам на концерт бев туку мн си го поштовам чоекон и сите песни ги знам) и мојт да се спомнит леб и сол- охридско лето , исто така и Metallica-Софија
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Bleak Вто Мај 12, 2009 11:13 am

дефинитивно Metallica во Софија...

Посебно ко ја свиреа Fade To Black ко прероден се осеќаф...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by METALBOY Чет Мај 28, 2009 2:56 pm

дефинитивно АC/DC во Белград...

посебно ко почнаја, па наредната песна, па наредната и така до крај

доживљај до вкрај!!!

преубо си поминав, дури поубо од шо очекував
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Рокси Чет Мај 28, 2009 7:36 pm

^бешеее?!!!
блазесити Crying or Very sad
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by METALBOY Пет Мај 29, 2009 12:20 pm

^
^
всушност то е прв концерт на кој сум присуствувал Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Bleak Пет Мај 29, 2009 1:45 pm

^
^
И последен... ќе го удам на спиење вечер... хаха Very HappyVery HappyVery Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Најдобар концерт на кој што сте присуствувале? - Page 2 Empty Re: Најдобар концерт на кој што сте присуствувале?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот