Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да се пуши или не?

+32
Рокси
folder
lela
Џими
FalcoN eYe
Obibos
The Breaking Dawn
Bleak
twilight
П.
nice
мирАл
grgrgr
комшивка
Stefk0
noviot
Lastojca
mitan
zzz
A GiRL
T&T
REGINA
TONI
Alexandra
корун
Џајко
Odyssey
Fantom
Marej
Болиглава
Mary Jane
kojgode
36 posters

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by noviot Саб Јан 24, 2009 8:52 pm

зависит шо Smile
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 71
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Mary Jane Саб Јан 24, 2009 8:53 pm

Marej напиша:
Marej напиша:Планирам да прекинам. scratch
Сакам да ме фермате ова е голема одлука!

Цврст став. Никако да не паднеш под искушение Wink
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Stefk0 Нед Јан 25, 2009 2:48 am

Пушам.. Незнам зш.. Убав вкус ми имет цигарине и интересно ми е некако како нешто у меѓувреме шо си го прам.. Купвам по кутија на ден речиси (а само немат шанси да ја испушам цела). Имам одено без цигари 10 дена без криза да ме фатет, но после то си велам ај немат гајле да пушам и пак си почвам.. А сигурно ќе ги откажам кога тогаш, ама сепак.. еднаш си луди тинејџер. јее
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Нед Јан 25, 2009 2:51 am

Ми идат 174 цигари наеднуш да запалам.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by комшивка Нед Јан 25, 2009 2:23 pm

Ааа... на цигари мислите? Не пушам цигари.. Никој од дома не пушит цигари па и валда за то неам некој кејф незнам.. Неам нишо против оние шо пушат цигари, иако ми сметат чад, ама сепак секој си знајт за себе, и ако некој мислит дека то е убо за него, јас го почитувам нормално..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by grgrgr Нед Јан 25, 2009 2:48 pm

јас не пушам зш не ми е убо,дома се расправам со тато и мама и ги натерав од утре исклучиво на тераса...ама ак му е на некој нека си пушит слободно само да не идат чадот во мене

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by kojgode Нед Јан 25, 2009 3:21 pm

grgrgr напиша:јас не пушам зш не ми е убо,дома се расправам со тато и мама и ги натерав од утре исклучиво на тераса...ама ак му е на некој нека си пушит слободно само да не идат чадот во мене
То е најстрашно чадот во тебе да идат.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by мирАл Нед Јан 25, 2009 3:32 pm

Јас цигаре фуста не!!! tongue Ама познавам некој шо пушет демек џек сум ме глеет сите и ќе прам егзибиции!!!! А всашност не знает ни да вовлечат
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by nice Нед Јан 25, 2009 9:04 pm

сега не пушам а за потака ке видиме ....ама не верувам....прво загрозување на здравјето а после трошење пари за джабе

nice
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 57

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by П. Саб Јан 31, 2009 1:05 am

јок пушење...
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by twilight Саб Јан 31, 2009 1:24 am

јас пушам и то пушач со стаж сум Smile првото цигаре го запалив онака од љубопитност,ама то едно цигаре за неколку недели се претвори во редовно купвење кутии.а за откажвење неам желба да ги откажам,а најтрагично е шо сум свесна за последиците од пушењето цигари,али то е то Smile
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 31
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 3:24 am

Хммм... пушам по 1 кутија на 2 дена за викенд нашкола 1 кутија цела недела... и да ќе ги остам да ја допусам кутијана со ми е в јакна жими се Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 3:26 am

...Ида ќе ви кажам дек сум ги остал и стварно е многу лесно да се остает цигари... ко шо е лесно корпа да се дајт... сакаш или нејќиш, пушиш или не пушиш... ЕПА НЕМА ДА ПУШАМ ПОЈЌЕ !!! Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Stefk0 Саб Јан 31, 2009 3:30 am

То бе блажо, во тебе вервиме ние. Чак и јас не пушам веќе. Заедно ќе ги откажиме. Чак и во филм ќе влезиме..

Јеее.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Саб Јан 31, 2009 3:30 am

Не!!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by The Breaking Dawn Саб Јан 31, 2009 7:01 pm

да не се пушит..ми сметат чад
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 29
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Obibos Саб Јан 31, 2009 9:02 pm

Јас пушам и го колнам денот ко почнав да се радвам со блек девил тутун да виткам... не можам ни да трчам неам кондиција ни за тепанје ни за скијање..до на втори спрат се кацвам и влегвам дома задишан.. И плус многу трошак е секој ден по една кутија по 75че а некогаш и по 2 кутии денот..
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 30
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Bleak Нед Фед 01, 2009 11:58 pm

Obibos напиша:Јас пушам и го колнам денот ко почнав да се радвам со блек девил тутун да виткам... не можам ни да трчам неам кондиција ни за тепанје ни за скијање..до на втори спрат се кацвам и влегвам дома задишан.. И плус многу трошак е секој ден по една кутија по 75че а некогаш и по 2 кутии денот..

ам зато пуши си вардар 38 денари се хаха Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Bleak Пон Фед 02, 2009 12:00 am

Bleak напиша:...Ида ќе ви кажам дек сум ги остал и стварно е многу лесно да се остает цигари... ко шо е лесно корпа да се дајт... сакаш или нејќиш, пушиш или не пушиш... ЕПА НЕМА ДА ПУШАМ ПОЈЌЕ !!! Smile

Значи не пушам појќе!!! 24 часа веќе неам запалено цигаре не ни помислиф на то седеф со пушачи и неме фати ишчаф чак и ми сметасе по малу Smile 
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 30
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by mitan Пон Фед 02, 2009 12:07 am

еднаш се живејт....ак сакат некој зш да не...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Stefk0 Пон Фед 02, 2009 12:14 am

mitan напиша:еднаш се живејт....ак сакат некој зш да не...
Зш ги нервират на другите околу него.. А + то можно е да јајш 50 евра казна ак те најдит накурчен цајкан
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 28
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by mitan Пон Фед 02, 2009 12:18 am

Stefk0 напиша:
mitan напиша:еднаш се живејт....ак сакат некој зш да не...
Зш ги нервират на другите околу него.. А + то можно е да јајш 50 евра казна ак те најдит накурчен цајкан
за да не јајш 50 евра ке си пушиш културно негде а не по пат...а ак ги нервират на другите нека не седет до пушачи...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by FalcoN eYe Вто Фед 03, 2009 3:00 am

Да се пуши или не? - Page 2 Ist22969292nosmokingsigvh2
Да се пуши или не? - Page 2 W380Да се пуши или не? - Page 2 Ist2_2969292_no_smoking_sign
FalcoN eYe
FalcoN eYe
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 105

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Џими Нед Мар 01, 2009 9:03 pm

Да не се пуши
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 29
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by мирАл Нед Мар 01, 2009 9:16 pm

Џими напиша:Да не се пуши

Зависит!!! Ак дојт некоја и те прашат да ти го и....., не ќе и речиш
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 30
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 2 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 3 Previous  1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот