Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да се пуши или не?

+32
Рокси
folder
lela
Џими
FalcoN eYe
Obibos
The Breaking Dawn
Bleak
twilight
П.
nice
мирАл
grgrgr
комшивка
Stefk0
noviot
Lastojca
mitan
zzz
A GiRL
T&T
REGINA
TONI
Alexandra
корун
Џајко
Odyssey
Fantom
Marej
Болиглава
Mary Jane
kojgode
36 posters

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by lela Нед Мар 01, 2009 10:15 pm

mitan напиша:па пушам цигари негде 6 години....и сеа минатата сабота бев нешо болен и реков готово не пушам појке....ама завчера запалив 2 цигари а вчера 3 цигари....и мн мн мн ми се палит и сеа ама ај ке се помачам да видам до кај ке стигнам....
Побарај да видиш слика како изгледат бел дроб на пушач и замисли го твојот како би изгледал за 20 години -и тоа би била таа слика- па ќе видиш дали би посакал да запалиш уште еднаш!

lela
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 85

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by folder Нед Мар 01, 2009 10:21 pm

lela напиша:
mitan напиша:па пушам цигари негде 6 години....и сеа минатата сабота бев нешо болен и реков готово не пушам појке....ама завчера запалив 2 цигари а вчера 3 цигари....и мн мн мн ми се палит и сеа ама ај ке се помачам да видам до кај ке стигнам....
Побарај да видиш слика како изгледат бел дроб на пушач и замисли го твојот како би изгледал за 20 години -и тоа би била таа слика- па ќе видиш дали би посакал да запалиш уште еднаш!
Митан во право си море јес да ке ти се црни дробојте ама еднаш се живит, аааа ак е за умирање умирет љуге и шо не пушет млади..
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 29
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Рокси Пон Мар 02, 2009 6:10 pm

Не пушам ... ваљда немат да почнам... а не почнав пошо ми идет смеење ко ќе видам копиљи (во машки и женски род) колку мене со цигара в уста, и нејкам да изгледам смешно ко нив... поздраФ
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 27
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by *Rhythm Divine* Сре Мар 04, 2009 7:29 pm

Не пушам...(имам неколку пати пробано,ама НЕ!)... нема некое поголемо образложение, едноставно ми сметаат цигарите
*Rhythm Divine*
*Rhythm Divine*
Адаптер во подем

Age : 28
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by kirce Чет Мар 05, 2009 1:17 pm

не пуша ја од тије тутуни , тутуни жолти отрови,за гради китки розови бааабабаа а не пуса ни от другине со не се никакви отрови...
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by корун Чет Мар 05, 2009 1:21 pm

Да се пали после пушење или не?

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by METALBOY Нед Мар 15, 2009 1:20 pm

Иако велат дека пушењето е штетно, делумно не се согласувам ево зошто: јас сум спортист и непушач, а татко ми е. Пред неколку месеци бевме на спирометрија и двајцата направивме тестој и неговите резултати беа подобри од мојте!!! (Докторкине останаја без зборој)
P.S. Многу ми сметет.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 28
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by ноунејм Нед Мар 15, 2009 1:54 pm

да.. јас пушам цигари.. отприлика седум осум месеци.. се сјебав почнувајки... пред дваесетина дена имав тешко воспаление на плукјата.. непушев два дена..сеа сум на ултра лајт.али пак одат по две кутии денот
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 28
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? - Page 3 Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 3 Previous  1, 2, 3

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот