Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Да се пуши или не?

+32
Рокси
folder
lela
Џими
FalcoN eYe
Obibos
The Breaking Dawn
Bleak
twilight
П.
nice
мирАл
grgrgr
комшивка
Stefk0
noviot
Lastojca
mitan
zzz
A GiRL
T&T
REGINA
TONI
Alexandra
корун
Џајко
Odyssey
Fantom
Marej
Болиглава
Mary Jane
kojgode
36 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Да се пуши или не? Empty Да се пуши или не?

Пишување by kojgode Вто Јан 13, 2009 10:21 pm

Да се пуши или да не се пуши, прашање е сега!
Пушачи образложете зошто пушите, како сте почнале и дали некогаш планирате да престанете. А непушачи кажете зошто не пушите, дали некогаш сте пушеле и слично.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 14, 2009 12:29 am

Не пушам, ми смета чад и смрдеа од цигари и никогаш нема да пушам. А ако ова прашање се однесува на законот, ќе ги сфатам пушачите и ќе речам дека мерките се престроги. Може да се задоволат правата на двете групи, но за тоа треба да помине време и да се направи промена во угостителските објекти и на другите јавни места, а не два метра од масата каде што јадам да има маса за пушачи, тоа е бесмислено бидејќи воздухот што го дишам е чадот од цигарите.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Болиглава Сре Јан 14, 2009 2:10 am

Златни деца беа....

_________________
The sun is the same in the relative way, but you're older...
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 29
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Сре Јан 14, 2009 4:02 am

Аааах, болната тема.
Пушам, незнам зш, доволно сум паметна да знам дека е штетно, и си се мамам дека можам да прекинам кога сакам, и дека ќе го напрам то ко ќе осетам дека станвит сериозно.
А, не пушам многу, помалце од кутија на ден, така да не сум стигната до онај стадиум да палам цигаре за цигаре, фала Буда.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 12:39 pm

Ак не ви сметат воланон, пушете слободно.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Сре Јан 14, 2009 3:44 pm

Oo Филип, вакви квалитетни шеги ретко читам по интернетов... Neutral
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Fantom Сре Јан 14, 2009 6:34 pm

Извини, шчета шо немат игнор опција форумов (или имат?), па да си ги скратиш м’ките.
Fantom
Fantom
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 155

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Odyssey Пет Јан 16, 2009 9:05 pm

Му ветив на некој дека нема да пушам, и ќе го одржам ветувањето!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 64
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Џајко Пет Јан 16, 2009 9:07 pm

Да не се пуши бе!!!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 30
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by корун Пет Јан 16, 2009 9:17 pm

После филмон вчера во дилема сум.

_________________
Коза не е, овца е. Шо е?
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 29
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Alexandra Пет Јан 16, 2009 9:25 pm

Да не се пушит.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 29
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 2:52 am

Пушам.Веќе 4та година ми е и последно веќе по две кутии на ден ми беа доволни.Пробав да ги остам ама уствари со то ги зголемив.Еве сега пак пробвам и ги намалив деновиве.Пример од 40 цигари просек на ден ги смалив на 5-6 цигари.Сепак и то за мене е напредок. Very Happy Тешко е да ме замисли некој мене без цигаре зш нонстоп пушам ама се надевам дека еден ден и скроз ќе ги откажам Neutral
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 2:59 am

НЕ!
прво дека не е убо за своето здравје
второ дека не е убо и за здравјето на другите
трето дека побрзо ке умриш ак пушиш (ова не го измислив и на самите кутии од цигарите учтиво и читко си пишит дека се штетни)
итн итн
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by TONI Саб Јан 24, 2009 3:07 am

REGINA напиша:НЕ!
прво дека не е убо за своето здравје
второ дека не е убо и за здравјето на другите
трето дека побрзо ке умриш ак пушиш (ова не го измислив и на самите кутии од цигарите учтиво и читко си пишит дека се штетни)
итн итн

До негде си во право ама до негде и не.На пример на Родео нигде не пишит таква работа,на цигари јорк на пример уште пишеше нешо во смисол....со јорк никогаш не се чувствуваш осамен Very Happy Но сепак не велам дека не се штетни.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 3:37 am

Планирам да прекинам. scratch
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by T&T Саб Јан 24, 2009 4:53 am

Јас не пушам и страшно ми сметат чад од цигари и најмногу на светов ме нервират да седам до некој шо пушит. Посебно ако е таксист..
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 31
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 5:05 am

T&T напиша:Јас не пушам и страшно ми сметат чад од цигари и најмногу на светов ме нервират да седам до некој шо пушит. Посебно ако е таксист..
Мене ми сметат до градинар шо пушит да седам.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 5:07 am

Marej напиша:Планирам да прекинам. scratch
Сакам да ме фермате ова е голема одлука!
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by kojgode Саб Јан 24, 2009 5:12 am

Marej напиша:
Marej напиша:Планирам да прекинам. scratch
Сакам да ме фермате ова е голема одлука!
Потполно те подржавам. Ако имаш некој проблем тука ќе сум за тебе.

_________________
Imagination is more important than knowledge.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 30
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Marej Саб Јан 24, 2009 5:13 am

Е така.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 5:16 am

Јас ни пушам ни планирам да почнам.Голем противник сум.Ми сметат да сум во близина на луѓе шо пушат и се трудам да избегнам да сум во такви ситуации.Меѓутоа не ги осудвам тие шо пушат и ако е се океј та личност не влијајт мн пушењето кај мене пошо сепак е лоша навика од која немат бегање така лесно,меѓутоа жал ми е шо себеси свесно си наштетуват.И ако планирате да се откажвите од пушењево,мислам јас редно е да почните... I love you Како Marej вака Very Happy И којке те фатит криза закачисе на форумов ке пробаме да те занимаваме вака по малце Razz
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by zzz Саб Јан 24, 2009 11:00 am

јас пушеф негде от 2007 летото и септемврито ги откажаф ама наеднаш и мн кризи ме фаќаја си сонвеф цигари, гледаф слики со цигари .... и после три месеци запалиф неколку ама не ми беше убо и појке не пушам. jejee
имат некој шо неможет да издржет без цигаре и жал ми е за ниф а познавам и некој шо пушет за да бидет видени,демек џекој се е то ноo0oгу ме нервират
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 29
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by mitan Саб Јан 24, 2009 11:27 am

па пушам цигари негде 6 години....и сеа минатата сабота бев нешо болен и реков готово не пушам појке....ама завчера запалив 2 цигари а вчера 3 цигари....и мн мн мн ми се палит и сеа ама ај ке се помачам да видам до кај ке стигнам....
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Lastojca Саб Јан 24, 2009 8:00 pm

Marej напиша:
Marej напиша:Планирам да прекинам. scratch
Сакам да ме фермате ова е голема одлука!
ајде де
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 29
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by REGINA Саб Јан 24, 2009 8:15 pm

абе добро стварно јас како непушач ич неможам да ги разберам пушачиве.. ај ве молам кажете ми шо имат толку интересно во цигарине?? дека ем ти смрдит здивот и облеката, и сите негативности се околу милион и појќе, ШО е тука нешо интересно и позитивно за да ги користам цигарите секојдневно???
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 30
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Да се пуши или не? Empty Re: Да се пуши или не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот