Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е комерцијала, а што не?

+12
мирАл
Болиглава
Lastojca
Odyssey
grgrgr
Џајко
sokol
корун
kojgode
Marej
hollow
Ludi Milojko
16 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 5:12 pm

Јас мислам дека е јак за RNB, не дека слушам негова музика, ама да не беше јак сигурен сум дека сега немаше да прајме муабет за него, пошо немаше ни да знајме кој е тој.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 5:17 pm

Јак им е на боранијава. Мене не.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 5:21 pm

хахахаха
Ама то е твој проблем море брааат
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 6:53 pm

јас се сложувам со ластојцава и со форум фаундеров елвир мекич е мочко шо имат само 4 песни ево 5 со Гоце Арнаудов нека е петатаLaughing и нешо глумит денсер а абер немат и во фацана и ко пекинезерон мој!!!! Го имет со пегла мавнат од оние старскине со жар!!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 9:13 pm

Абе и јас не го сакам чоекон, а таја со Гоце е мн селска песна, ама муабетов е за комерцијала и реков дека е комерцијален зато шо е добар во неговата катерогија, и не морат така да се истурате на македонскиве пеачи. Поубо македонско од колку турбо фолк, цеца меца бла бла блак
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 10:17 pm

Odyssey напиша:Поубо македонско од колку турбо фолк, цеца меца бла бла блак

за то да!
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by мирАл Вто Јан 20, 2009 10:27 pm

Lastojca напиша:
Odyssey напиша:Поубо македонско од колку турбо фолк, цеца меца бла бла блак

за то да!

да, да
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Mary Jane Сре Јан 21, 2009 3:01 am

мирАл напиша:јас се сложувам со ластојцава и со форум фаундеров елвир мекич е мочко шо имат само 4 песни ево 5 со Гоце Арнаудов нека е петатаLaughing и нешо глумит денсер а абер немат и во фацана и ко пекинезерон мој!!!! Го имет со пегла мавнат од оние старскине со жар!!!!

Се сложвам во целост. Им текнало него и на Јован, ај ќе си прајме песнички...
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by корун Сре Јан 21, 2009 3:09 pm

Odyssey напиша:Врчак, Елвир ти се поќе RNB, Владо ти е поп, Брејк поќе се на поп-рок

Ако врчак е риб
Marej напиша:јас сум скинер.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Lastojca Сре Јан 21, 2009 3:36 pm

хахахаха
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 3:04 am

Коа ке видиш се е комерцијала.Не можеш да ограничиш едно од друго.Се е глобализација.
Самиот концерт,настап на бенд,продавање на мерч и сл. спаѓа во комерцијала.
Значи има дефиниција.
Е сега вие тоа погоре што го споменавте е мн различно од тоа комерцијалата.Има идеологии на музиката.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Marej Чет Јан 22, 2009 7:11 pm

Marej напиша:Влатко Стефаноски, Симон Трпчевски, Тавитјан браќава, Дамјан Пејчиноски, Бодан Арсовски, МИЧО АТАНАСИУ, Ристо Самарџиев, Брејк,....

Го заборајв и Четкар!
http://ohridnews.com/index.php?mod=1&kat=4&id=9968
А ние се заебаваме со чоеков.. Дебили охридски.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by noviot Чет Јан 22, 2009 11:49 pm

комерцијала : Љамбе/јован/елвир/врчак итн не-комерцијала : појкето метал,рап,панк и др групи ....
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Obibos Пет Јан 30, 2009 4:34 pm

kojgode напиша:Тони Зен и Врчак невидена комерцјала. Иначе во последно сите бендој се комерцјализирет за пари ретко оние шо останвет андерграунд и алол да им е ниф.
Дали ви теквит на таја изјавата од Тони Зен?! "Јас сум андерграунд рапер"
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Lastojca Пет Јан 30, 2009 4:37 pm

хаха не имат и такво нешо хаха леле
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by pankerishte Пет Јан 30, 2009 11:58 pm

Obibos напиша:
kojgode напиша:Тони Зен и Врчак невидена комерцјала. Иначе во последно сите бендој се комерцјализирет за пари ретко оние шо останвет андерграунд и алол да им е ниф.
Дали ви теквит на таја изјавата од Тони Зен?! "Јас сум андерграунд рапер"
Па на времето имаТ фурано некој андерграунд рап.Али срање
Како одеше таа траката...Скопје е мој град мој град...а јас сум него јас сум негов.
хахахахаха
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Џајко Саб Јан 31, 2009 3:34 am

Имат тони едно 5-6-7 години поминато во андерграунд (урбана димензија) ама после то е најекспонирана можна комерцијала...
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by pankerishte Саб Јан 31, 2009 4:58 am

Џајко напиша:Имат тони едно 5-6-7 години поминато во андерграунд (урбана димензија) ама после то е најекспонирана можна комерцијала...
Ова беше моментот не ми теквеше.фала џајко Twisted Evil
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? - Page 2 Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот