Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што е комерцијала, а што не?

+12
мирАл
Болиглава
Lastojca
Odyssey
grgrgr
Џајко
sokol
корун
kojgode
Marej
hollow
Ludi Milojko
16 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 12, 2009 1:51 am

Shto e komercijala,a shto ne vo Makedonija? afro
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by hollow Пон Јан 12, 2009 2:26 am

За ова Тиле и Џајко требит да расправет
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 2:34 am

Сите такозвани пејачи шо не си пишет сами песни, пеет без душа колку да добиет пари и слава, се комерцијала.
И да се разбериме, ако имаш спот на ем ти ви не значит дек си комерцијала.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by kojgode Пон Јан 12, 2009 4:05 am

Тони Зен и Врчак невидена комерцјала. Иначе во последно сите бендој се комерцјализирет за пари ретко оние шо останвет андерграунд и алол да им е ниф.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:18 am

Не се ретки ама тешко се пробивет, ваљда..... Rolling Eyes
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 4:19 am

добре дојдовте во светот на тони зен и чекам да се стемни за да излезам воздух да ме фати... е да комерцијала се ама не се прости поубо пари отколку едно "алал"
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Џајко Вто Јан 13, 2009 4:41 am

sokol напиша: е да комерцијала се ама не се прости поубо пари отколку едно "алал"

Да ти е алал за реченицава!
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by корун Вто Јан 13, 2009 4:46 am

Џајко напиша:
sokol напиша: е да комерцијала се ама не се прости поубо пари отколку едно "алал"

Да ти е алал за реченицава!

If you dont risk you will lose everything
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by kojgode Вто Јан 13, 2009 4:52 am

Кога ќе се врати xpert од одмор оваа тема ќе треба да е затворена затоа што форумот ќе се блокира од постови.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 32
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by grgrgr Чет Јан 15, 2009 1:32 pm

sokol напиша:добре дојдовте во светот на тони зен и чекам да се стемни за да излезам воздух да ме фати... е да комерцијала се ама не се прости поубо пари отколку едно "алал"
целосно се сложвам со соколов

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Ludi Milojko Пон Јан 19, 2009 8:00 pm

grgrgr напиша:
sokol напиша:добре дојдовте во светот на тони зен и чекам да се стемни за да излезам воздух да ме фати... е да комерцијала се ама не се прости поубо пари отколку едно "алал"
целосно се сложвам со соколов
a jas so niv dvajca se slozvam
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Пон Јан 19, 2009 10:00 pm

Не заборавајте сите почвет од underground, и ама сите се борет за
слава, немат ни едни шо сакет да останет незабележани. А од тие
underground музичиња само најдобрите се пробивет, а останатото си е
shit. Very Happy Единствено шо признавам е Промо музиче, то ти е нешто шо не е излезено.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by корун Пон Јан 19, 2009 11:17 pm

Odyssey напиша:Не заборавајте сите почвет од underground, и ама сите се борет за
слава, немат ни едни шо сакет да останет незабележани. А од тие
underground музичиња само најдобрите се пробивет, а останатото си е
shit. Very Happy Единствено шо признавам е Промо музиче, то ти е нешто шо не е излезено.

Елвир Меќич е шит, а е тежок upground. Промо ftw, посебно и насловот ак не е уште кажан...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 4:32 pm

корун напиша:Елвир Меќич е шит, а е тежок upground. Промо ftw, посебно и насловот ак не е уште кажан...

Јас мислам дека е многу подобар од сите шо се она сличен стил ко него, иначе немаше ден денес да имаме слушнато за него.
а и шо ти значит ftw??
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 4:45 pm

елвир е нула..од никој не е подобар бар да имаше нешо шо вредит на него да речиш ама нишо катастрофа..и сите другарчиња негови од музичката сцена исто тешки случаеви се .катастрофа
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 4:50 pm

Катастрофа.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 4:57 pm

Добро ко така кој од македонскиве музичари е добар за вас?
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 5:02 pm

Odyssey напиша:Добро ко така кој од македонскиве музичари е добар за вас?
Владо Јаневски.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 5:02 pm

Влатко Стефаноски, Симон Трпчевски, Тавитјан браќава, Дамјан Пејчиноски, Бодан Арсовски, МИЧО АТАНАСИУ, Ристо Самарџиев, Брејк,....


Последната промена е направена од Marej на Чет Јан 22, 2009 7:11 pm. Мислењето е променето 2 пати.
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 5:03 pm

И Брејк и Ладе Стефаноски. Да си жива златна.^
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 5:04 pm

Ок Топ ви е се овие, ама ова е скрос друг стил, зато шо не можиш Владо Јаневски со Врчак или Елвир да ми мериш.
Влади си е за таква музика , овие се за таква.
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Болиглава Вто Јан 20, 2009 5:05 pm

Odyssey напиша:Ок Топ ви е се овие, ама ова е скрос друг стил, зато шо не можиш Владо Јаневски со Врчак или Елвир да ми мериш.
Влади си е за таква музика , овие се за таква.
Каква?
Мекион и компанија се поп и Владо и Брејк се поп, ако ојме по та логика.


Последната промена е направена од Болиглава на Вто Јан 20, 2009 5:06 pm. Мислењето е променето 1 пати
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Lastojca Вто Јан 20, 2009 5:06 pm

некој рече Дамјан Пејчиноски??
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Odyssey Вто Јан 20, 2009 5:09 pm

Врчак, Елвир ти се поќе RNB, Владо ти е поп, Брејк поќе се на поп-рок
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Marej Вто Јан 20, 2009 5:10 pm

Па да не не е јак музичар. А? - за Дамјан.


Последната промена е направена од Marej на Вто Јан 20, 2009 5:21 pm. Мислењето е променето 1 пати
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Што е комерцијала, а што не? Empty Re: Што е комерцијала, а што не?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот