Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашиот омилен пијалок

+51
Рокси
blesava008
Ivana
METALBOY
KaTeRiNcE
bojan_acm
ноунејм
Gangi
The Breaking Dawn
PhiLL * E
princess
Pocahontas
tHeJunKy
STIFLER
Gallowsraven
Bleak
Stefk0
П.
Obibos
Mar4e
twilight
noviot
kirce
A GiRL
TONI
Punk
L S D
malina
xpert
mitan
pankerishte
мирАл
zzz
IL MIGLIORE
Lastojca
комшивка
Odyssey
Master
T&T
Alexandra
Jordison
sokol
Marej
Mary Jane
Lucybell
hollow
folder
корун
Ludi Milojko
Болиглава
kojgode
55 posters

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by malina Вто Мар 24, 2009 6:35 pm

Од сокчиња сакам сок од јаболко и портокал,од алкохолни пијалоци пелинковац и мартини и од коктели абер немам шо сакам пошто не пијам
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Ivana Сре Мар 25, 2009 2:20 pm

Ј&B, мартини, блу куракао, секс он д бич или сокче мултивитамин
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by мирАл Сре Мар 25, 2009 4:22 pm

Јеге Very Happy
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by blesava008 Чет Мар 26, 2009 10:17 pm

дефинитивно мартини ...
blesava008
blesava008
It's just a matter of time
It's just a matter of time

Age : 32
Број на мислења : 164
Хоби(работа) : шетање
Забавен? : на големо

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Рокси Чет Мар 26, 2009 10:19 pm

Од безалкохолни сакам сок од портокал, јагоди, киви.. од секое можно овошје Smile
А од алкохолни сакам ликер и црвено виноо мммм
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Mary Jane Чет Мар 26, 2009 11:51 pm

Рокси напиша:Од безалкохолни сакам сок од портокал, јагоди, киви.. од секое можно овошје Smile
А од алкохолни сакам ликер и црвено виноо мммм

Киви ич нејќам. Терсене сум.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Ivana Саб Апр 04, 2009 2:23 am

абе топ ган е најубо шо ви е вас....?
Ivana
Ivana
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 231

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Bleak Саб Апр 04, 2009 2:56 am

Пелинковац дефинитивно!!! Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Angelic Чет Апр 09, 2009 10:53 pm

Безалкохолни: Вода, сокче од портокалче, од ананас и од вишна.
Алкохолни: Црно вино(ауф!), и текила сакам ама сега сум само на вино Smile
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Ane Саб Апр 11, 2009 5:22 pm

sok od ananas definitivno a od koktelive mambo a od a i vince si sakam osobeno belo :D
Ane
Ane
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 179

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by KaTeRiNcE Пон Апр 27, 2009 10:28 pm

KaTeRiNcE напиша:шо било со кокос и ананас да е :D ето коктел4е да ре4име она Pina Colada мислам се викаше и пелинковац :D
Последно време се откажав од пелинковацот сеа сум на вотка или конјаче...хмм
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by *UnIqUe* Сре Мај 06, 2009 9:21 pm

Не пијам мн мн алхохол ама знам дека крушковац и вино црвено така би ги издвојла.... а од безалхохолни во џус да пробаш да ме удајш го пијам цел во нецела минута... е швепс..то!
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Infected Саб Мај 09, 2009 9:07 pm

Безалхохолни: Кока Кола - Пепси
Алхохолни: Коњак - Пиво
Infected
Infected
Адаптер во подем

Age : 31
Број на мислења : 40

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 4 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот