Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашиот омилен пијалок

+51
Рокси
blesava008
Ivana
METALBOY
KaTeRiNcE
bojan_acm
ноунејм
Gangi
The Breaking Dawn
PhiLL * E
princess
Pocahontas
tHeJunKy
STIFLER
Gallowsraven
Bleak
Stefk0
П.
Obibos
Mar4e
twilight
noviot
kirce
A GiRL
TONI
Punk
L S D
malina
xpert
mitan
pankerishte
мирАл
zzz
IL MIGLIORE
Lastojca
комшивка
Odyssey
Master
T&T
Alexandra
Jordison
sokol
Marej
Mary Jane
Lucybell
hollow
folder
корун
Ludi Milojko
Болиглава
kojgode
55 posters

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Marej Пон Јан 19, 2009 5:08 pm

Lastojca напиша:
Marej напиша:Малибу, мохито, сок од ананас. (К)

сок од ананас???????? јас баш мислев фанта ќе речиш..од кога стана ти вака егзотична? кј сум јас?
немам омилен пијалок..можда имам не ми теквит..пиво пијам најчесто зш најефтино е..

Фанта пијам само ко ќе ми текнит дек воопшто постојт тој пијалок, значит ретко.. и секоаш ко ќе нарачвам прашвам дал уште се произведвит :/
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by IL MIGLIORE Сре Јан 21, 2009 3:02 pm

Пиво убедливо најубав пијалок за мене!

IL MIGLIORE
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 18

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by zzz Сре Јан 21, 2009 3:08 pm

џин тоник.... и све е можно
zzz
zzz
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 174

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 3:10 pm

Сепак СКОПСКО и се е можно!!!
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by pankerishte Сре Јан 21, 2009 7:40 pm

Ракија.Ја конзумирам скоро секој ден.Без неа денот...хм...тапа е.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by мирАл Сре Јан 21, 2009 7:47 pm

Мојот омилен пијлок е STEP!- на растворањеRazz
мирАл
мирАл
lec dudat again!
lec dudat again!

Age : 32
Број на мислења : 708
Хоби(работа) : едрење
Забавен? : најзабавен

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by mitan Сре Јан 21, 2009 8:07 pm

пивоSmileстрого скопско...во последно време и доста црвено...а ретко ако немат црвена и бело не одбивам....од безалкохолни coca cola...
mitan
mitan
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 352
Хоби(работа) : spienje
Забавен? : za kogo kako

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by xpert Сре Јан 21, 2009 8:33 pm

1. Вода
2. Кока-кола, Фанта, Тоник
3. Вино
xpert
xpert
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 104

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by pankerishte Чет Јан 22, 2009 3:01 am

заборавив.безалкохолни не....пиво од безалкохолни можиТ.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by malina Чет Јан 22, 2009 10:23 pm

ЛАШКО ПИВО
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by L S D Чет Јан 22, 2009 10:36 pm

1.апсин-маваш пола боца и врапчиња ти летет Smile
2. коњак исто се трпит
3. рајчија ама велгошка да е Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Punk Пет Јан 23, 2009 2:35 pm

1. Пелинковац
2. Сан Франциско
3. Од круша некој
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 34
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by TONI Пет Јан 23, 2009 2:49 pm

стандард апсинт мешан со скопско.Иако на сите им е грозно мене ми е најубо
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by pankerishte Пет Јан 23, 2009 3:58 pm

Абе апсинт.Срање тешко ти е тоа.Да го набавиш оргиналниот што гори органи над 79 посто што е.
Овој кај нас е 50.Послав и од ракија.не мојт со велгошка дефинитивно.
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by L S D Саб Јан 24, 2009 12:13 pm

abe zavisit kade park i kadmo sigurno e nad 60 Smile provereno hhh...
a so velgoska nikoj ne simojt to nemorat da se spomvit Smile:)hh
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by A GiRL Саб Јан 24, 2009 5:54 pm

Жалам шо ви нарушвам атмосвера....Ама јас појќе сум за лимонада flower
A GiRL
A GiRL
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 169

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by pankerishte Саб Јан 24, 2009 10:19 pm

L S D напиша:abe zavisit kade park i kadmo sigurno e nad 60 Smile provereno hhh...
a so velgoska nikoj ne simojt to nemorat da se spomvit Smile:)hh

Да не се лажиме.Во мкд е забрането употреба на алкохолни супстанции над 60 проценти.А тие 2 места се легални колку што знаеме сите.
Ај види на шишето во Кадмо да се увериш.Да не лажи никој Wink
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by kirce Пон Јан 26, 2009 10:14 pm

чист алкохол дефинитивно ШПИРТО
коктел дрвофикс екстра(шпирто + ракија(сливојца)
пиво секое битно да е расипано,и можда малце бајато
kirce
kirce
Адаптер во подем

Age : 32
Број на мислења : 68
Хоби(работа) : скокач за водици

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by noviot Пон Јан 26, 2009 11:22 pm

podmornica i bravo multivitamin
noviot
noviot
Чудотворецот
Чудотворецот

Age : 74
Број на мислења : 299
Хоби(работа) : meteorolog

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by TONI Вто Јан 27, 2009 5:18 pm

pankerishte напиша:
L S D напиша:abe zavisit kade park i kadmo sigurno e nad 60 Smile provereno hhh...
a so velgoska nikoj ne simojt to nemorat da se spomvit Smile:)hh

Да не се лажиме.Во мкд е забрането употреба на алкохолни супстанции над 60 проценти.А тие 2 места се легални колку што знаеме сите.
Ај види на шишето во Кадмо да се увериш.Да не лажи никој Wink
Јас колку шо знам апсинтот Баланс е 50% точно и чаша е сега 70 ден.Еднаш пијав апсинт Лектира и машала ми се виде појак и пооштар за пијање ама зато 100 беше. Smile
А од безалкохолни пијалоци најповеќе си сакам швепс.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by twilight Сре Јан 28, 2009 5:12 pm

хехехе мојата омилена тема Smile епа омилен пијалок ми е коњак со чоколаден прелив Smile,мартини и пелинковац
twilight
twilight
Адаптер4е

Age : 33
Број на мислења : 25

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Mar4e Чет Јан 29, 2009 6:24 pm

Пиво.

Mar4e
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 3

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Obibos Пет Јан 30, 2009 5:45 pm

[quote="корун"]
Ludi Milojko напиша:Pelinkovac definitivno!
Jordison напиша:Pelinkovac definitivno
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Jordison Саб Јан 31, 2009 1:39 am

Kazi im, kazi im!
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by П. Саб Јан 31, 2009 1:42 am

да да ...пелинковац
П.
П.
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 132

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 2 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот