Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашиот омилен пијалок

+51
Рокси
blesava008
Ivana
METALBOY
KaTeRiNcE
bojan_acm
ноунејм
Gangi
The Breaking Dawn
PhiLL * E
princess
Pocahontas
tHeJunKy
STIFLER
Gallowsraven
Bleak
Stefk0
П.
Obibos
Mar4e
twilight
noviot
kirce
A GiRL
TONI
Punk
L S D
malina
xpert
mitan
pankerishte
мирАл
zzz
IL MIGLIORE
Lastojca
комшивка
Odyssey
Master
T&T
Alexandra
Jordison
sokol
Marej
Mary Jane
Lucybell
hollow
folder
корун
Ludi Milojko
Болиглава
kojgode
55 posters

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Stefk0 Саб Јан 31, 2009 1:46 am

Омилено... Бонаква газирана вода.. мешана со многу бело вино.
Stefk0
Stefk0
Солиден Адаптер

Age : 30
Број на мислења : 113
Хоби(работа) : Pijandura
Забавен? : Веројатно?

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by комшивка Саб Јан 31, 2009 3:07 pm

twilight напиша:хехехе мојата омилена тема Smile епа омилен пијалок ми е коњак со чоколаден прелив Smile,мартини и пелинковац

лелеее никое од овие три Evil or Very Mad
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by L S D Саб Јан 31, 2009 3:10 pm

епа кое ко тогаш?
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by комшивка Саб Јан 31, 2009 3:18 pm

комшивка напиша:Пелинковац еднаш пробав и никогаш појќе! Very Happy Ликерине - можит blue curacao ,пред јавност вино(претпочитам бело) а за во домашна атмосфера и со скара ладно пиво.. Very Happy Коктели.. е баш и не ми теквит како се викаше последниот ама добар беше (мислам Roulette) Wink

имав напишано..
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Bleak Саб Јан 31, 2009 9:02 pm

Алкохолни: Пелинковац со лимонче за мерак SmileБезалкохолни: Schweepes 
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by L S D Саб Јан 31, 2009 9:05 pm

комшивка напиша:
комшивка напиша:Пелинковац еднаш пробав и никогаш појќе! Very Happy Ликерине - можит blue curacao ,пред јавност вино(претпочитам бело) а за во домашна атмосфера и со скара ладно пиво.. Very Happy Коктели.. е баш и не ми теквит како се викаше последниот ама добар беше (мислам Roulette) Wink

имав напишано..

немав видено Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by L S D Саб Јан 31, 2009 9:06 pm

Stefk0 напиша:Омилено... Бонаква газирана вода.. мешана со многу бело вино.
то се викат шприцер Smile
L S D
L S D
underground homosapiens
underground homosapiens

Age : 32
Број на мислења : 184
Забавен? : normalno :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by pankerishte Нед Фед 01, 2009 2:17 am

Еве еден именик за миксој на вина:
Бамбус - Црно/Црвено Вино со Кокта,Кока Кола(препоразчливо е кокта,социјалка)
Шприцер - Бело Вино со Кислеа Вода
Штрафцигер - Бело Вино со Газоза
Партизанка - Бело Вино со Кокта,Социјалка
Струмичка - Бело Вино со Спрајт
Шок Вејв - Бело Вино со Фанта Шоката
Бунарче - Бело Вино,Спрајт/Швепс,Кисела Вода и овошје
Сите се добри...мора да ги пробате...
А Бунарот е врв на се....мммммм
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 35
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Gallowsraven Саб Фед 21, 2009 1:05 pm

Алхохолен - Вино, само црвено.
Безалхохолен - Спрајт, Тоник.
Gallowsraven
Gallowsraven
Вештерче

Age : 31
Број на мислења : 142

http://myspace.com/gallowsraven_mk

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by STIFLER Саб Фед 21, 2009 4:22 pm

безалхохолни-Горска Негазирана,Кока Кола,Џус
Алхохолни-Водка Швепс
STIFLER
STIFLER
Чомо
Чомо

Age : 33
Број на мислења : 225

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by tHeJunKy Саб Фед 21, 2009 7:21 pm

Швепес Very Happy
tHeJunKy
tHeJunKy
Модератор
Модератор

Age : 114
Број на мислења : 759
Хоби(работа) : Гитара, фотографирање, компонирање...
Забавен? : Сто.

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Pocahontas Нед Мар 01, 2009 10:26 pm

tekilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
Pocahontas
Pocahontas
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 2

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Obibos Нед Мар 01, 2009 10:55 pm

Pocahontas напиша:tekilaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
ооооооооооооо блазеси ти... и таква пијачка постојт? Suspect имаче пелинковац пелинковац и само пелинковац и малу пиво и џони
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by princess Чет Мар 05, 2009 12:09 pm

belo vino- traminec;
kokteli:daiquiri;
site 100% sokcinja
princess
princess
Адаптер4е

Age : 32
Број на мислења : 11

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by PhiLL * E Чет Мар 05, 2009 12:21 pm

Coca Cola!
а од алкол СКОПСКО само поштовам !
PhiLL * E
PhiLL * E
Набилдан Мултивитамин
Набилдан Мултивитамин

Age : 32
Број на мислења : 350
Хоби(работа) : rabotam da....Zashto?
Забавен? : sekako deka sum zabaven...

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мар 05, 2009 5:19 pm

чоколаден ликер
сок од ананас Razz
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by malina Чет Мар 05, 2009 9:45 pm

пивцееееееее и мартини,а во втор план пелинковац

а од сок само швепс и повеќе од остар вкус
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Bleak Пет Мар 06, 2009 1:24 am

Последно време апсинт... знајт којгоде хаха а од сок Швепс форевр... Smile
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 33
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Gangi Чет Мар 12, 2009 1:34 am

ПИВО ПИВО ПИВО светиот пијалок!све друго е релевантно:D
Gangi
Gangi
LIVERPOOL 4 LIFE

Age : 34
Број на мислења : 71

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by ноунејм Чет Мар 12, 2009 3:36 pm

скопско и вотка самтајмс.. а од овије онај швепсон од мандарина
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 30
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Obibos Чет Мар 12, 2009 3:59 pm

Сеа нешо вино почнав...не знам зш вака се заебвам
Obibos
Obibos
Рамбо со нож

Age : 33
Број на мислења : 262

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by bojan_acm Чет Мар 12, 2009 6:20 pm

Скопско тхе бест Smile
bojan_acm
bojan_acm
Адаптер во подем

Age : 30
Број на мислења : 33

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by KaTeRiNcE Чет Мар 12, 2009 6:58 pm

шо било со кокос и ананас да е :D ето коктел4е да ре4име она Pina Colada мислам се викаше и пелинковац :D
KaTeRiNcE
KaTeRiNcE
P    aR      tY     aN      iM    aL

Age : 31
Број на мислења : 234
Хоби(работа) : Да ширам среќа и депресија,зависит од расположение
Забавен? : Иди-види :D

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by kojgode Чет Мар 12, 2009 8:40 pm

Meне омилен пијалок ми е Ништо кој најдобро го служат во Барон.
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by METALBOY Чет Мар 19, 2009 2:12 pm

имам едно ликерче од кокос дома и си го пијам по малце за посебни пригоди.
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок - Page 3 Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот