Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Вашиот омилен пијалок

+51
Рокси
blesava008
Ivana
METALBOY
KaTeRiNcE
bojan_acm
ноунејм
Gangi
The Breaking Dawn
PhiLL * E
princess
Pocahontas
tHeJunKy
STIFLER
Gallowsraven
Bleak
Stefk0
П.
Obibos
Mar4e
twilight
noviot
kirce
A GiRL
TONI
Punk
L S D
malina
xpert
mitan
pankerishte
мирАл
zzz
IL MIGLIORE
Lastojca
комшивка
Odyssey
Master
T&T
Alexandra
Jordison
sokol
Marej
Mary Jane
Lucybell
hollow
folder
корун
Ludi Milojko
Болиглава
kojgode
55 posters

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Вашиот омилен пијалок

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 9:09 pm

Кој е вашиот омилен пијалок алкохолен, безалкохоле, коктел и слично.
Мене моментално ми е најомилен коктелт White Death.
А иначе од чисти пијалаци црвено вино.
Безалкохолни џус итд. What a Face
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:21 pm

Чист алкохолен: Beck's (пиво, да)
Коктел: White russian
Безалкохолен: Спрајт
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Ludi Milojko Нед Јан 11, 2009 9:23 pm

Pelinkovac definitivno!
Ludi Milojko
Ludi Milojko
Обезбедување на форумот

Age : 65
Број на мислења : 175
Хоби(работа) : siluvanje
Забавен? : Se nadevam xD

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Болиглава Нед Јан 11, 2009 9:24 pm

Ludi Milojko напиша:Pelinkovac definitivno!
Тоде, крилица е Alt + Shift. Ајде, ќе се снајш ти.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 9:36 pm

Од сокојве, сок од праска, коктели не обожавам многу, а од алХоКол сакам да пијам пиво и текила, вотка некош ак не е ко она вчера за рани лечење и ондак то
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by folder Нед Јан 11, 2009 9:41 pm

Чист алкохолен: Џин
Коктел: White russian
Безалкохолен: Спрајт или џус..
folder
folder
Nightfall goingOn...

Age : 32
Број на мислења : 380
Хоби(работа) : DJ

http://www.myspace.com/dj_f0lder

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by hollow Нед Јан 11, 2009 10:07 pm

Најубо од алкохолни ми е бело вино ,а од безалкохолни спрајт:D
hollow
hollow
Шуко утикач
Шуко утикач

Age : 33
Број на мислења : 348
Хоби(работа) : Бричење костени

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by корун Нед Јан 11, 2009 10:11 pm

hollow напиша:Најубо од алкохолни ми е бело вино ,а од безалкохолни спрајт:D
Не им се лижи на админите
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by kojgode Нед Јан 11, 2009 10:14 pm

hollow напиша:Најубо од алкохолни ми е бело вино ,а од безалкохолни спрајт:D
Дали можеби имаш образложение зошто белото вино ти е подобро од црвеното?
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Lucybell Пон Јан 12, 2009 12:46 am

алкохолен:Мартини
безалкохолен:Schweppes
не сум многу по коктели
Lucybell
Lucybell
~ѕвонулка~

Age : 33
Број на мислења : 102

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Mary Jane Пон Јан 12, 2009 1:03 am

Од коктели Мохито би рекла, од алкохолни ликер, а од безалкохолни џус од боровница.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Marej Пон Јан 12, 2009 2:07 am

Малибу, мохито, сок од ананас. (К)
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by sokol Пон Јан 12, 2009 3:27 am

чист алхокол:пелинковац
коктел:пинк пантер
без алхоколен:швепс
sokol
sokol
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 397

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Jordison Пон Јан 12, 2009 4:17 am

Pelinkovac definitivno
Jordison
Jordison
tapanar4e

Age : 32
Број на мислења : 301

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by корун Пон Јан 12, 2009 4:20 am

Ludi Milojko напиша:Pelinkovac definitivno!
Jordison напиша:Pelinkovac definitivno
Извичник заборај
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Alexandra Пон Јан 12, 2009 4:54 am

Па вака: од алкохолни ми е црвено вино,од коктели Tequila Sunrise и од безалкохолни Coca Cola.
Alexandra
Alexandra
Секретарка на форумот

Age : 32
Број на мислења : 176
Забавен? : Prilichno.

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by T&T Пет Јан 16, 2009 12:35 am

Јас сакам мн чудни пијалоци. Секогаш различен, така да немам омилен. А од алкохолни, немам некое искуство, ама Бејлиз е нешто посебно.
T&T
T&T
Шмизла со без наводници
Шмизла со без наводници

Age : 34
Број на мислења : 663
Забавен? : е то би требало други да го кажат, иако сама си се сметам за луда и забавна (и нарцис)

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Master Пет Јан 16, 2009 12:43 am

Алкохол- црвено вино и вотка
Коктел- вајт рашан
Безалкохолни-вода и млекце
Master
Master
Харатист!
Харатист!

Age : 33
Број на мислења : 957
Хоби(работа) : Вампир
Забавен? : тихххх

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Odyssey Пет Јан 16, 2009 9:32 pm

Вотка + Red Bull
Обично испагат 3 вотки со 1 Red Bull ама јас го сакам со поќе Red Bull!
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 67
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by комшивка Нед Јан 18, 2009 3:00 am

Пелинковац еднаш пробав и никогаш појќе! Very Happy Ликерине - можит blue curacao ,пред јавност вино(претпочитам бело) а за во домашна атмосфера и со скара ладно пиво.. Very Happy Коктели.. е баш и не ми теквит како се викаше последниот ама добар беше (мислам Roulette) Wink
комшивка
комшивка
Адаптериште

Age : 33
Број на мислења : 846

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Lastojca Нед Јан 18, 2009 8:28 pm

Marej напиша:Малибу, мохито, сок од ананас. (К)

сок од ананас???????? јас баш мислев фанта ќе речиш..од кога стана ти вака егзотична? кј сум јас?
немам омилен пијалок..можда имам не ми теквит..пиво пијам најчесто зш најефтино е..
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 8:35 pm

пелинковац имат добар сооднос цена/перформанси
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Болиглава Нед Јан 18, 2009 8:38 pm

Beck's во последно, голема пасија.
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 32
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Lastojca Нед Јан 18, 2009 8:43 pm

пелинковац само во екстремни случаеви...не љубам мн мн
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by корун Нед Јан 18, 2009 8:46 pm

Јас ич, иначе од 40% текила, вотка и слично.
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Вашиот омилен пијалок Empty Re: Вашиот омилен пијалок

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 4 1, 2, 3, 4  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот