Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Папучар

+13
ноунејм
The Breaking Dawn
Punk
Болиглава
Mary Jane
Lastojca
TONI
Bleak
Angelic
pankerishte
Џими
Odyssey
REGINA
17 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Папучар - Page 2 Empty Re: Папучар

Пишување by *UnIqUe* Вто Јун 02, 2009 7:55 pm

Појќе имат папучарки( ак веке така се нареквет) одколку папучари ама кај женкиве ко позастапена појава е... а ако е некое машко такво одма галама се креват.
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Папучар - Page 2 Empty Re: Папучар

Пишување by TONI Вто Јун 02, 2009 8:15 pm

REGINA напиша:папучар е и некој ко ќе излезит со женска му наместо со друштвото?
Папучар е ако е договорен со друштвото па им откажит ради женската.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Папучар - Page 2 Empty Re: Папучар

Пишување by psycho Чет Jул 30, 2009 12:15 am

Влечкар
psycho
psycho
Проу доута Плејер
Проу доута Плејер

Age : 103
Број на мислења : 59

Вратете се на почетокот Go down

Папучар - Page 2 Empty Re: Папучар

Пишување by Рокси Чет Jул 30, 2009 1:47 am

Папучар според мене е тип шо ја облеват (неможев да најдам поприкладен збор) женската со внимание, а таа да не го ебат ни 2%.
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Папучар - Page 2 Empty Re: Папучар

Пишување by Азра Пон Aвг 10, 2009 3:34 pm

аххахахха добри коментари ахахаххаха
е вака, за мене папучарството е најлошото нешто шо можи да се случи во врска, од обете страни.
најмногу ме нервираат типови на кои им ставаш до знаење дека финтата `многу сум фин и внимателен` не пали, напротив те нервира 200, а тие упорно ја бакнуваат земјата по која одите.
таквите, нажалост имаат проблем прво со себе си. се ставаат далеку под обожаваната личност, папочно се врзуваат за неа и почнуваат да го креираат животот околу неа.
папучар и предавник? да, тоа е едно исто кога станува збор за предавство на она што си бил, што си и што можеш да бидеш.
папучар ти е лигле шо си мисли дека ако ти посветува внимание 24/7 така искажува љубов и со то те врзува, т.е. поќе те сака, а пред очите на другите е верниот, нежен, внимателен партнер.
папучарите (и машките и женските) одбираат доминантни партнери со кои можат да се фалат, а во замена за таа социјална привилегија прават се за личноста да биде обожавана.
секој сака да биде обожаван, да не се лажиме, ама станува досадно бре!
папучар ти е чоек кој откако е во врска (или барем `заљубен`) става се` друго во втор план (другари, лични потреби, обврски) на сметка на постојано ангажирање околу саканата особа, од страв дека ако пропушти еден момент, губи на вредност.
мислат дека цело време им должите нешто оти безрезервно ве сакаат и `ви даваат се што ви треба`.
она што не го сфаќаат е дека вас всушност ви треба човек, а не бледа копија на самите вас.
Азра
Азра
Адаптер во подем

Age : 39
Број на мислења : 41
Хоби(работа) : мазохист
Забавен? : скроз

Вратете се на почетокот Go down

Папучар - Page 2 Empty Re: Папучар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот