Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Папучар

+13
ноунејм
The Breaking Dawn
Punk
Болиглава
Mary Jane
Lastojca
TONI
Bleak
Angelic
pankerishte
Џими
Odyssey
REGINA
17 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Папучар Empty Папучар

Пишување by REGINA Нед Апр 19, 2009 8:45 pm

според вас папучар би го нарекле ској оној кој шо би напрајл се за женско? кои све карактеристики ги имат еден папучар?
баш ме интересират машкиве до кој степен би се понижиле за онаја шо вистински ама највистински ја сакет.
или немат такви овде? Laughing
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Odyssey Нед Апр 19, 2009 8:54 pm

Јас мислам дека сеуште имат. Ете на примет тука ни е СЕБО...
хахахаха
Јас за женска прам колку таја шо прајт за мене... Да сме 50:50..
Odyssey
Odyssey
Резидент ДискоЏокеј
Резидент ДискоЏокеј

Age : 66
Број на мислења : 594
Хоби(работа) : Dj

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by REGINA Нед Апр 19, 2009 10:59 pm

а исто е папучар со џентлмен?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Џими Пон Апр 20, 2009 1:36 am

А жена шо прајт све за машко? Папучарка е, или?
Или немат таква женска.
Џими
Џими
Болиглава's best friend
Болиглава's best friend

Age : 31
Број на мислења : 297
Хоби(работа) : Шах и Нелути се човече
Забавен? : Забавен

http://www.redtube.com

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by pankerishte Пон Апр 20, 2009 3:12 am

Џими напиша:А жена шо прајт све за машко? Папучарка е, или?
Или немат таква женска.
Кломпа или влечка би можела да е Cool
pankerishte
pankerishte
Куропецач
Куропецач

Age : 34
Број на мислења : 601
Хоби(работа) : Метење,Чистење Улици
Забавен? : Да

http://www.myspace.com/komunalnahigena

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Angelic Пон Апр 20, 2009 3:18 am

Папучар за мене е смртно заљубено машко во некоја и тој светот и го дават на дланка (метафорично) а та од земја го мават! ама тој упорно продолжуват во име на љубовта хаха Shocked Razz
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Bleak Пон Апр 20, 2009 12:47 pm

Па ако прајт све за неговата љубаФ не значит дек е папучар. Папучар е да се понизвит, да прајт се за неа по цена и да се спутит под себеси...
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by TONI Пон Апр 20, 2009 12:59 pm

^се сложвам
Убо си кажа...не си папучар ако имаш желба нешто да направиш за партнерот.Папучар е ко ќе правиш нешто за партнерот,а тоа тебе не ти одговара,но ете мораш поради таквата поставеност во врската или од страв на распаѓање на истата.
Некои работи луѓево ги мешаат...не си папучар ако правиш работи за партнерот во кои уживаш.
TONI
TONI
Модератор
Модератор

Age : 32
Број на мислења : 466

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Angelic Пон Апр 20, 2009 4:48 pm

Rainbow* напиша:Папучар за мене е смртно заљубено машко во некоја и тој светот и го дават на дланка (метафорично) а таa од земја го мават! ама тој упорно продолжуват во име на љубовта хаха Shocked Razz

па еве ево убо се искажав^
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Lastojca Пон Апр 20, 2009 6:16 pm

Bleak напиша:Па ако прајт све за неговата љубаФ не значит дек е папучар. Папучар е да се понизвит, да прајт се за неа по цена и да се спутит под себеси...

така нешо
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Bleak Пон Апр 20, 2009 7:56 pm

Rainbow* напиша:
Rainbow* напиша:Папучар за мене е смртно заљубено машко во некоја и тој светот и го дават на дланка (метафорично) а таa од земја го мават! ама тој упорно продолжуват во име на љубовта хаха Shocked Razz

па еве ево убо се искажав^

Не е баш убо кажано. Не моратженското да го мават од земја за да е тој папучар. Доволно е ко шо кажа Тони да ојт против своја волја и нишо појќе, а реакцијата на женското не е битна.
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Mary Jane Пон Апр 20, 2009 8:19 pm

Јас под папучар поздразбирам некој шо го влечит женската за нос, го вртит ко шо сакат, а не планират нишо со него. И нормално тој мора целосно да е заслепен од таа женска особа, да ја идеализира и да малце припрост.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 30
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by REGINA Сре Апр 22, 2009 6:24 pm

јас заборајв да кажам.
папучар... то од машка страна гледано е некој кој би напрајл буквално (ама буквално) све за та шо е со него.
од женска страна гледано... барем по мое папучар не постојт. пошо на никоја девојка не и се лошит некој ко ќе прајт све за неа.
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Болиглава Сре Апр 22, 2009 7:56 pm

REGINA напиша:јас заборајв да кажам.
папучар... то од машка страна гледано е некој кој би напрајл буквално (ама буквално) све за та шо е со него.
од женска страна гледано... барем по мое папучар не постојт. пошо на никоја девојка не и се лошит некој ко ќе прајт све за неа.
Океј, а гледај на страна машкото да не е многу заинтересирано и женското да прајт све за него. Или не помисли на то?
Болиглава
Болиглава
Администратор
Администратор

Age : 31
Број на мислења : 1166

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by REGINA Сре Апр 22, 2009 9:46 pm

Болиглава напиша:
REGINA напиша:јас заборајв да кажам.
папучар... то од машка страна гледано е некој кој би напрајл буквално (ама буквално) све за та шо е со него.
од женска страна гледано... барем по мое папучар не постојт. пошо на никоја девојка не и се лошит некој ко ќе прајт све за неа.
Океј, а гледај на страна машкото да не е многу заинтересирано и женското да прајт све за него. Или не помисли на то?
Аааааа помислив и на то Laughing.
Ама нели то е обратна ситуација од мојана... така да најди си назив за таквите женски. Логично е папучарки. tongue

Сега само да ја подобјаснам поентава... вие машко нареквите папучар ако фактички типот си е заљубен, а за заљубениве девојки не мислиме дека се папучарки. за женско то би било типично. мислам све е до сваќањата бла бла бла бла бла незнам како да ти објаснам џабе се трудам bounce
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Lastojca Сре Апр 22, 2009 10:31 pm

ама папучар и заљубено мшко не е исто то е поентава на темава
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Bleak Чет Апр 23, 2009 1:09 am

Јас ја сватиф... некои не ја сваќет поентава... аку аку... Very Happy
Bleak
Bleak
Заљубениот поет
Заљубениот поет

Age : 32
Број на мислења : 1235
Хоби(работа) : Свирење гитара, слушање музика, пишење песни, компонирање, атлетика тренинг ау и така... :)
Забавен? : Никогаш не сум успеал да израчунам колку 'ногу

http://opeth-forever.hi5.com

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by REGINA Пет Мај 08, 2009 9:36 pm

папучар е и некој ко ќе излезит со женска му наместо со друштвото?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Angelic Пет Мај 08, 2009 9:37 pm

REGINA напиша:папучар е и некој ко ќе излезит со женска му наместо со друштвото?

нееееее. Neutral
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Punk Пет Мај 08, 2009 9:43 pm

а некој цело време ко ќе излегвит со женска му и заборават дека имат другари е папучар или предавник?
Punk
Punk
Live fast!
Live fast!

Age : 33
Број на мислења : 505

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Angelic Пет Мај 08, 2009 9:54 pm

Punk напиша:а некој цело време ко ќе излегвит со женска му и заборават дека имат другари е папучар или предавник?

e во овој случај и папучар и предавник! Idea
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by REGINA Сре Мај 27, 2009 1:22 pm

а папучар сега е и оној којшто неочекувано ќе и подарит цвеќе на девојката?
и ова не ми е јасно... романтични машки се всушност папучари?
REGINA
REGINA
my way... or no way!
my way... or no way!

Age : 32
Број на мислења : 914
Хоби(работа) : Ваѓање луѓе од такт.

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Angelic Сре Мај 27, 2009 2:16 pm

не баш.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 31
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by The Breaking Dawn Чет Мај 28, 2009 4:49 pm

јас сакам романтични машки.Like a Star @ heaven
и не ги сметам за папучари.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 30
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by ноунејм Чет Мај 28, 2009 6:00 pm

Lastojca напиша:ама папучар и заљубено мшко не е исто то е поентава на темава
поштујем..романтики сето то али во рамки на нормалаPunk напиша:а некој цело време ко ќе излегвит со женска му и заборават дека имат другари е папучар или предавник?
то е идиот
ноунејм
ноунејм
Бени Лава`с бигест фен
Бени Лава`с бигест фен

Age : 29
Број на мислења : 166
Хоби(работа) : па да.. работата ми е хоби. да
Забавен? : ногу

Вратете се на почетокот Go down

Папучар Empty Re: Папучар

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот