Адаптер Форум
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Жени со силиконски гради.

+11
корун
Рокси
malina
Marej
Lastojca
METALBOY
The Breaking Dawn
Џајко
RoTkViCa
Mary Jane
kojgode
15 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Жени со силиконски гради. Empty Жени со силиконски гради.

Пишување by kojgode Пет Апр 17, 2009 7:24 pm

Гледајки ја секојдневната преплавеност на најпознатите списанија во светот кои објавуваат фотографии на познати pin up ѕвезди кои видливо имаат направено операција за вградуваwе силиконски вметоци во градите, неминовно ми се наметнува прашање дали тоа веќе станува задолжителен тренд, дел од изгледот на секоја девојка која сака да и се посвети на кариерата на јавна личност или е само минлива мода. Ако подобро погледнеме во нашата потесна и поширока околина ќе забележиме благо следење на овој тренд.
-Што мислите вие? Дали девојките би се подложиле на вакво разубавување кога за тоа би имале можност? Дали машките би сакале да имаат девојка која ги „уредила” своите гради на вакјов начин? Го сметате ли тоа за неприродно или пак за вас е тоа само еден од начините на кои современата девојка ке си го направи изгледот посексипилен и за некого поубав?
Јас инаку, не сакам „силиконски убавици”. Сакам девојки и жени кои имаат убави цициња, но повеќе преферирам природни гради, па макар и лошо да изгледаат.
Да ги видам вашите размислувања. Avanti!
kojgode
kojgode
Односи со јавноста

Age : 33
Број на мислења : 1938
Хоби(работа) : денгубец
Забавен? : party

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Mary Jane Пет Апр 17, 2009 7:28 pm

Јас МРАЗАМ такви надградби, доградби и мислам дек немам потреба од истите.
Mary Jane
Mary Jane
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 1161
Хоби(работа) : чашитка
Забавен? : јес, оф секако

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by RoTkViCa Пет Апр 17, 2009 8:51 pm

Расте бројот на жени кои се одлучуваат за зголемување на градите со цел
да изгледаат подобро летово, покажа истражувањето на „Transform
Cosmetic Surgery Group“.
Студијата покажува дека како што се наближува бикини сезоната расте
бројот на жените кои се одлучуваат да легнат под нож. Според анализата,
бројот на жените кои се одлучуваат за операција на градите е за 26
отсто поголем во април, во споредба со март.
-Козметичката хирургија почнува да добива свои сезони, поточно во
одреден дел од годината почести се одредени операции. После божикните
празници, во јануари имавме најмногу барања за липосукција и хируршки
третмани на стомакот. Сега поголемиот дел од барањата се за операција
на градите, вели Шами Томас, од „Transform Cosmetic“.

Постоперативното
закрепнување од операција на гради трае пет дена, но потребни се три
месеци за градите да ја „земат“ новата форма.
Последните статистички податоци покажуваат дека се поголем е бројот на
мажи кои се одлучуваат за козметички хируршки третмани. Најчесто
операции кои се бараат се липосукција, отстранување на салото во
пределот на стомакот, и истакнување на стомачните мускули, но се почети
се и операции за гради, со кои мажите бараат да им се отстрани салото
во пределот на градите.(idividi.com)
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Џајко Пет Апр 17, 2009 9:16 pm

Па немам ништо против, ама сепак природно си е природно. :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by The Breaking Dawn Пет Апр 17, 2009 9:28 pm

мене одвратни ми се неприродни жени. не е тој филингот Razz
ги оправдувам само оние шо ставет ботокси на 60 години на лицено. други не.
The Breaking Dawn
The Breaking Dawn
Модератор
Модератор

Age : 31
Број на мислења : 1107

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by METALBOY Пет Апр 17, 2009 10:46 pm

Џајко напиша:Па немам ништо против, ама сепак природно си е природно. :D
Да, природно си е природно Very Happy
METALBOY
METALBOY
Адаптериште

Age : 31
Број на мислења : 992
Хоби(работа) : офтопик
Забавен? : Не, забрзан

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Lastojca Саб Апр 18, 2009 1:34 am

јас мислам дек е одвратно...никогаш не би напрајла такво нешо..е сеа ак имат некој на пр цел живот тртуфчиња и сакат да подзаличит малу.. оправдано...
Lastojca
Lastojca
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 847

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Marej Саб Апр 18, 2009 3:31 am

Pa so ogled na to so sum segde nadarena osven tamu niso cudno vo idnina da se plastificiram za da sum kompletna Smile
Marej
Marej
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 986
Забавен? : ултра

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by malina Саб Апр 18, 2009 7:37 pm

Јас би ставила и така сум малце надарена во тој поглед,ама не би претерала би се држела до некоја природна големина
malina
malina
Адаптериште

Age : 32
Број на мислења : 384
Хоби(работа) : .
Забавен? : понекогаш и зависи за кого

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by RoTkViCa Саб Апр 18, 2009 7:41 pm

јас дефинитивно неее !!!
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Рокси Саб Апр 18, 2009 7:46 pm

Неам некое посебно мислење за силикониве.
Арни се 3а тие шо вистина имет потреба.
Исто така арни се за искомплексираните девојки.

Јас не вервам дека би ставила нешо слично во телово мое (освен поради здравствени причини), природно си е природно, и + никогаш не сум сакала да иам големи гради Smile
Рокси
Рокси
Нејкам ништо
Нејкам ништо

Age : 30
Број на мислења : 517

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by корун Нед Апр 19, 2009 2:42 am

Секси е да им дајш некоја форма, колку и да се убај природни вака добивет поинаков облик, без разлика дали клаваш пола кило имплант или мал зафат... Не сум некој голем фанатик или мрзач ама дур не е претерано неам нишо против...
корун
корун
Форум Фаундер

Age : 32
Број на мислења : 1250
Хоби(работа) : Све
Забавен? : од најпојке појке

http://www.adapterforum.net

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 19, 2009 10:46 am

корун напиша:Секси е да им дајш некоја форма, колку и да се убај природни вака добивет поинаков облик, без разлика дали клаваш пола кило имплант или мал зафат... Не сум некој голем фанатик или мрзач ама дур не е претерано неам нишо против...

е да ама после ко ќе фатиш.....не знам шо ќе осетиш хаха/...КАМЕН....верви нема да ти е филиногт хаха
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Џајко Нед Апр 19, 2009 12:46 pm

RoTkViCa напиша:
корун напиша:Секси е да им дајш некоја форма, колку и да се убај природни вака добивет поинаков облик, без разлика дали клаваш пола кило имплант или мал зафат... Не сум некој голем фанатик или мрзач ама дур не е претерано неам нишо против...

е да ама после ко ќе фатиш.....не знам шо ќе осетиш хаха/...КАМЕН....верви нема да ти е филиногт хаха

не, не. Не си многу информирана изглеа :D ама сеа ги прает од многу пореволуционерни и поразвиени технолошки силиконски материјали многу меки така да немат да ја осетиш ни разликата.
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 19, 2009 4:00 pm

Џајко напиша:
RoTkViCa напиша:
корун напиша:Секси е да им дајш некоја форма, колку и да се убај природни вака добивет поинаков облик, без разлика дали клаваш пола кило имплант или мал зафат... Не сум некој голем фанатик или мрзач ама дур не е претерано неам нишо против...

е да ама после ко ќе фатиш.....не знам шо ќе осетиш хаха/...КАМЕН....верви нема да ти е филиногт хаха

не, не. Не си многу информирана изглеа :D ама сеа ги прает од многу пореволуционерни и поразвиени технолошки силиконски материјали многу меки така да немат да ја осетиш ни разликата.

хаха можда...немам фатено....ама сепак мислам дека природно си е природно(во однос на фаќањето ахах )
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Angelic Нед Апр 19, 2009 5:31 pm

RoTkViCa напиша:јас дефинитивно неее !!!

ти и немаш потреба Laughing Wink

Јас сум против силикони. (иако не сум надарена во тој поглед).

Зошто поголеми/големи гради? За подобар изглед, сексапил, самодоверба (за кого ?) Па и не се тие некој посебен фактор за тоа. Не треба да се удира мн внимание на тоа. Биди то шо си. Таква си створена - остани на то.
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by RoTkViCa Нед Апр 19, 2009 5:38 pm

Rainbow* напиша:
RoTkViCa напиша:јас дефинитивно неее !!!

ти и немаш потреба Laughing Wink

хаха јас на др место би ставила шо се кладам дека на никој не би му текнал таму да стајт хахахахах не бе...природно си е рпиродно...ние самми ако не си се сакаме какви шо сме, од каде очекувањата некој др да не сакат?
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by grgrgr Вто Апр 21, 2009 3:46 pm

malina напиша:Јас би ставила и така сум малце надарена во тој поглед,ама не би претерала би се држела до некоја природна големина
i jas isto vaka

grgrgr
Солиден Адаптер

Age : 32
Број на мислења : 213

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by s... Нед Апр 26, 2009 3:13 pm

sum imala moznost da dopram silikoni(gradi) i nzm zs ama mislev deka sekoj moment ke mi puknat vo rakata
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Angelic Нед Апр 26, 2009 6:44 pm

^ природно си е природно. Така требало Razz
Angelic
Angelic
ex Rainbow*

Age : 32
Број на мислења : 713

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by *UnIqUe* Вто Апр 28, 2009 9:58 pm

Se do nekoj umerenosti... prifakam.. am ke po4nit nekoja da izgledat vestacki i i grozno i necoecki( a nekoj tipki se voodusevuvet na to ) e to nemozam da go go sfatam i epten mi e odbivno xD
*UnIqUe*
*UnIqUe*
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 244

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by RoTkViCa Вто Апр 28, 2009 10:12 pm

*UnIqUe* напиша:Se do nekoj umerenosti... prifakam.. am ke po4nit nekoja da izgledat vestacki i i grozno i necoecki( a nekoj tipki se voodusevuvet na to ) e to nemozam da go go sfatam i epten mi e odbivno xD

само да ти кажам да не пишиш со латиница и со 4...така пишит во правилана...( остајте ме малце да се почувствувам како админ хаха)
RoTkViCa
RoTkViCa
Модератор
Модератор

Age : 33
Број на мислења : 723
Хоби(работа) : Аеробик,возење ролери,слушање музика и дружење на форумчево :D
Забавен? : хм....оценете сами

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by s... Сре Апр 29, 2009 6:39 pm

dobro znam za to fala...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Џајко Сре Апр 29, 2009 7:10 pm

знајш ама пак латиница напиша :D
Џајко
Џајко
addicted to beautiful days

Age : 33
Број на мислења : 950
Хоби(работа) : flying
Забавен? : можеби

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by s... Сре Апр 29, 2009 7:11 pm

ne se sekiraj ke go namestam.. iam problem so to kompjuterov ne mi e od ovde zato taka...
s...
s...
Солиден Адаптер

Age : 31
Број на мислења : 114

Вратете се на почетокот Go down

Жени со силиконски гради. Empty Re: Жени со силиконски гради.

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот